Instagram’da Fenomen Olma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram’da Fenomen Olma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram anılarımızı paylaştığımız, günlük yaşantımızdan kesitler sunduğumuz anlık etkileşim alanımız haline gelmiştir. Yaptığımız paylaşımlar beğenildikçe ve yorumlar arttıkça buna paralel olarak takipçi sayımızda artar. Devamında da Instagram kullanıcıları arasında paylaşımları merak edilen, sürekli izlenen bir fenomen haline geliriz. Bu anlattığımız süreç bu kadar basit bir şekilde işlemiyor maalesef. Yeterince zaman ayırmanız ve gerekli adımları aksatmadan ilerlemeniz gerekiyor. Size fenomen olmanın yollarını basit bir şekilde anlatarak, kişisel markanızı oluşturmanızda yardımcı olmaya çalışacağız. Unutmayın bu süreçte son derece sabırlı ve inatçı olmanız gerekiyor.

Fenomen Olma Adımları

1-) Yabancı Olma Kendin Ol!

Her şeyden önce kendiniz olmalısınız. Yaşamadığınız bir hayatı, olmadığınız bir yabancıyı göstermeye çalışmayın. Fenomen olmak kendi kişiliğinizi ortaya koyarak sevilmektir. Takipçileriniz kendi hayatlarından kesitler yakaladıkları müddetçe sizi sevmeye ve takip etmeye devam edecektir.

2-) Takipçilerle Bağlantı Kur!

Paylaşımlarınıza yorum yapan, saygılı bir şekilde sorular yönelten takipçilerinize cevap verin ve onlarla iletişim halinde olun. Yorumlara takipçinizin ismiyle cevap vermek onunda hoşuna gidecek ve kalıcı bir seveniniz olmaya devam edecektir.

3-) Düzenli Olarak Paylaşım Yap!

Her gün düzenli olarak paylaşımlar yapmanız akılda kalıcı olmanızı sağlayacaktır. Paylaşımları abartmamaya da dikkat edin. Takipçilerinizin sizden çok sık gönderi görmesi de takibi bırakmalarına neden olabilir. Günde ortalama 2-3 paylaşım yapmak yeterli olacaktır.

4-) Kaliteli Paylaşımlar Yap!

Düzenli olarak paylaşım yapmanız gerektiğinden bahsettik. Peki, düzenli olması yeterli mi? Elbette sadece düzenli olarak paylaşım yapmak fenomen olmak için yeterli değildir. Aynı zamanda bu paylaşımların kaliteli olması da gerekir. Paylaşımınızın içeriği dikkat ve ilgi çekici olmalıdır. Ayrıca tek bir konu üzerinde yoğunlaşmanızda ilgiyi üzerinize çekmenize yardımcı olacaktır. Herkes konunun uzmanlarını takip etmek ister.

5-) Ünlü Hesaplarla İlgilen!

Fenomen olma yolunda daha önceden fenomen olmuş hesapları incelemeniz de yararınıza olacaktır. Neyi doğru yaptığınızı ya da neyi yanlış yaptığınızı bu şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca ünlü hesapların altına zekânızı ortaya çıkaran, ironi içeren yorumlarda bulunmanız takipçilerin dikkatini çekebilir.

Fenomen Olma Yolunda Sosyal Medya Hesabı Kullanımının Önemi

Fenomen olma yolunda sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bilgileri aktarmaya çalıştık. Benim bekleyecek vaktim yok, hemen takipçi sayımı arttırmak istiyorum diyorsanız, bizimle iletişime geçerek takipçi satın alabilirsiniz.

Instagramda fenomen olmak söz konusu olduğu zaman sosyal medya ağları konusunda ön plana çıkmaktadır. Hatta gerçek anlamda tüm dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra elbette ki gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında buna kendisi para kazanma amacıyla reklam yapma sistemi şeklinde kullananlara olduğu gibi aynı zamanda da bu işlemler sayesinde daha rahat bir şekilde ticaret yapan firmalar da var olduğu biliniyor. Peki, sizler de nasıl başarılı olabilirsiniz? Özellikle bir firma olarak Instagram’da başarılı olmanın sırrı nedir? Bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde bir konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram gerçekten de dev bir ağ. Bu ağ içerisinde kendinize öncelikli olarak tanıtmak sonrasında daha başarılı olmak istiyorsanız bilindiği gibi örneğin bir internet siteniz olsa Google’ın bir mantığı bulunmaktadır. Yani belli bir algoritması bu algoritmaya göre sizler de sitenizi doldurmaya başlarsanız. Bundan sonra Google sizi sevecek ve daha fazla ön plana çıkarmaya başlayacaktır. Ancak Instagram için bütün bu bilgilerinizi unutmanız gerekebilir. Çünkü sosyal medya ağlarının mantığı daha fazla paylaşan daha fazla yapan daha çok kazanır mantığı değildir.

Instagramda Fenomen Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Bazen 100 fotoğrafta daha büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Milyonlarca kitleniz olabileceği gibi aynı zamanda aylarca çalıştığınızda 100 kişiyi geçmeyen takipçi sayınız da karşınıza çıkabilir. Bu yüzden dolayı bu yazımızda yazmış olduklarımızı özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede daha başarılı şekilde hamleler yapabilirsiniz.

Instagramda fenomen olmak konusunda başlangıcında öncelikli olarak yapılması gereken tek bir şey var. Burada yapacağınız tek şey doğru bir şekilde başlamak olacaktır. Yani siz de sayfanızı çok doğru bir şekilde hazırlamalısınız. Instagram sistemle ilgili olarak hazırlanan sayfalarda birçok önemli nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Bu önemli noktalar hakkında bilgi verecek olursak bir kısmına girdiğinizde göreceğiniz üzere bir adınız kullanıcı adınız bulunmaktadır. Instagram’a başlarken kullanıcı adınızı doğru bir şekilde seçmeli ve size ulaşacak olan kitleyi düşünmelisiniz. Sadece sizlerin anlamında değil aynı zamanda sizlere sunulmuş olan sistemlere de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Instagramda Fenomen Olmak Avantajlı Mıdır?

Tüm bunları gerçekleştirdiğiniz gibi internet sitemizde birlikte biyografi kısmı bulunmaktadır. Bu biyografi kısmını sizler de sunarken doğru bir şekilde kendinize anlatacak bir birkaç kelimeyle de olsa yazmalısınız. Böylece insanlar bu sayfaya ulaştıkları zaman neyi bulduklarını neyi bulabilecekleri bilmeleri gerekir. Şunu söylemek gerekir ki özellikle başarı istiyorsanız Instagram’ı en sevdiği şeylerden bir tanesi kesinlikle düzendir. Yani sizler de bir işlem yapıyorsanız Instagram üzerinden paylaşımlara başlayacaksınız. Bu durumda öncelikli olarak yapmanız gereken kesinlikle bir paylaşımda düzenli bir şekilde yaparken belirli bir sisteme ait olarak yapmanızdır.

Komik paylaşım arkasından bir dekorasyon paylaşımı arkasından bir teknoloji paylaşımı bir de mimari paylaşım yapsanız sizin sayfanıza gelenler zaten sizi çözemeyeceği için bu durumda tercih sebebi olmazsınız. O yüzden dolayı Instagram’dan konu seçmek konumuzu belirlemek çok önemlidir. Elbette şirket adına açılmış olan sistemlerde bu konuda herhangi bir problem bulunmamaktadır. Sizi otomatik olarak takip etme sistemlerinin yerine gizli hesaplar daha fazla açılırdı. Ancak şunu söylemek gerekir ki sizleri takip edecek insanlar ne kadar fazla olursa o kadar çok avantaj sağlarsınız.

Özellikle şirketlerin bu anlamda kurmuş oldukları sistemlerde tekrar gizli hesap mantığına dönmeleri doğru olmamaktadır. En azından başarılı sonuçların alınması adına çok doğru sonuçlar doğurmayacaktır. Instagramda fenomen olmak için işlemlerinizi başladığınız zaman başarılı olmanın yolları en azından profil düzenleme açısından bu şekildedir. Bundan sonra paylaşımlarınızı yaparken hashtag hikaye kullanımı sayfanın öne çıkanları aynı zamanda da canlı yayın kullanımı bulunmaktadır. Aslında bunları sıralamış olmamıza rağmen en sondaki canlı yayından başlamak gerekir. Canlı yayın günümüzde en çok dikkat çeken sistemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun bir sebebi de aslında Instagram’ın da bu sistemlere yönlendirmek amacıyla tüm takipçilerimize canlı yayın başladığından itibaren mesaj göndermektedir. Sizin sisteminizde bütün herkesin yapmış olduğu canlı yayın bu şekilde takipçilerine canlı bir uyarı olarak etmektedir.

Instagramda Fenomen Olmak ve Sistemleri

Böylesi daha interaktif bir durum oluşmaktadır. Ayrıca aslında genel anlamda sosyal medya denildiğinde veya denildiğinde interaktif bir sistem akla gelmektedir. En interaktif sistemle aslında Instagram içerisinde var. Facebook’ta da aynı şekilde sunulmuş olan canlı yayın sistemidir yani canlı yayın sisteminde yayını yapan kişi sizlere bu yayına ulaştırdığı gibi aynı zamanda sizden anlık olarak gelen mesajları da görmektedir. Bunlara cevap verebilmektedir. Bu yüzden de bu tip noktalara dikkat etmek ve özen göstermek önem arz etmektedir. Canlı yayınları yaptığımız zaman özellikle şirketlerimizin daha fazla ön plana çıkması aynı zamanda da daha bilinirliğinizi ne daha fazla artış gibi bir durumda doğal olarak vuku bulmuş olacaktır.

Instagram sistemleri ile ilgili olarak başarılı olmak için önemli noktalardan bir tanesi hiç kuşku yok ki hashtag ve diğer konu etiketleri lokasyon etiketleriyle kullanımlardır. Yani bir hikaye paylaşacağınız zaman lokasyon etiketi ve konu etiketi kullanmak aynı zamanda da bir paylaşım yapacağınız zaman normal video ve fotoğraf paylaşımlarınızı da özellikle kullanacağınız hashtaglerdir. Konu etiketleri, lokasyon etiketleri çok büyük önem arz etmektedir. Bunlar internet sitelerinize de ayrı bir avantaj sağlıyor. Kullanmış olduğunuz her paylaşımda kullanacağınız sistemler aynı zamanda da daha avantajlı şekilde sizlere Google’da ve diğer arama motorlarında da ön planda olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de tercih edilen bir sistem olarak karşımıza çıkabiliyor. Instagramda fenomen olmak çok daha büyük bir kitleye ulaşmayı sağlamaktadır.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

9 yorum

 1. İslam
  İslam

  Instagram takipçi sayının etkisi burada çok önemli. Takipçi sayına göre gönderilerin üst sıralarda çıkma durumu var.

 2. Aslı Bekdemir
  Aslı Bekdemir

  Fenomen olursam bunlardan sonra cidden hakkınızı veriririm hadi bakalım gazamız mübarek olsun 🙂

 3. Gülay Güner
  Gülay Güner

  Instagram ve dijital dünya büyük bir ekmek kapısı emek harcayıp yapanlara demiyorum ama boş insanlar fenomen olunca cidden acıyorum

 4. Arda Sorgun
  Arda Sorgun

  Fenomen olup herkes parayı buldu cidden biz boş işler diyip geçiştiriyoruz ama hiçte öyle değil insanlar çatır çutur para kazanıyor.

 5. Ozan Eskici
  Ozan Eskici

  Fenomen olma yöntemleri çok basit aslında tiplere bakınca zor bir işi başaracak fenomen göremiyorum gerizekalı hareketler yapmak yeterli.

 6. Ruken Dolaylı
  Ruken Dolaylı

  Kaç tane fenomen kaliteli paylaşım yapıyor acaba cidden söyleyin bir iki tane banaa

 7. Feyza Bulur
  Feyza Bulur

  Fenomen olma yöntemlerini okuyup kaç genç kötü yola düşecek acaba 🙂 gençler okuyun ve kültürünüzü geliştirin tavsiye…

 8. Salih Temiz
  Salih Temiz

  Çok iddialı bir yazı değil mi ya? Birazda şans bence o döneml anlık popüler olucak bir iş yaptıysanız fenomen olmanız biraz daha hızlı gerçekleşir.

 9. Mahmut Çanak
  Mahmut Çanak

  Takipçi satın almak insanlar arasında güven oluşturabilir bir çok takipciniz var diye daha çok beğeni ve takip alabilirsiniz.