Instagram’da Organik Takipçi Arttırma Yöntemleri

Instagram’da Organik Takipçi Arttırma Yöntemleri

Instagram’da etkili bir hesap oluşturabilmek ve organik takipçi sayınızı arttırabilmek için dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. En baştan belirtmek gerekir ki organik takipçi arttırmak sanıldığından zor olarak büyük emek ve zaman harcanmasını gerektirmektedir. Fakat emeğinizin ve zamanınızın karşılığını alacağınızı da belirtmek gerekir. Hesabınızı büyütmenizi sağlayacak yöntemleri anlatmaya başlayalım.

Organik Takipçi Arttırmak İçin Doğru Zamanda Paylaşım Yapın.

En çok beğeni, yorum alan ve görüntülenme yakalayan paylaşımlar en üst sıralarda çıkmaktadır. Bu nedenle ne kadar çok etkileşim alırsanız o kadar çok göz önünde bulunursunuz. Göz önünde bulundukça takipçileriniz artacak ve giderek de popüler olacaksınız. Doğru zamanda paylaşım yapabilmek için işletme hesabının istatistiksel bilgilerinden yardım alabilir, takipçilerinizin birçok bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Organik Takipçi Arttırmak İçin Sürekli Aktif Olun.

Birkaç gün paylaşım yapıp 1 hafta paylaşım yapmamanın size hiçbir faydası olmayacaktır. Bu nedenle paylaşımlarınızı sürekli hale getirmelisiniz. Sürekli paylaşım yapmayan hesapların görünürlük oranı düşer ve daha arka sıralarda kendilerine yer bulurlar. Böyle bir durumla karşılaşmamak için düzenli olarak paylaşım yapın. Fakat sizi itici gösterecek olan 5 dakikada bir paylaşım yapmak gibi aşırılıklardan kaçının.

Organik Takipçi Arttırmak İçin Doğru Hashtag Kullanımı Çok Önemlidir.

Paylaşımlarınızda doğru hashtagleri kullanmanız daha fazla kişi tarafından görüntülenmesi ve daha çok beğeni almasını sağlar. Instagram’da günün popüler hashtaglerini seçebileceğiniz gibi paylaşımınıza uygun bir hashtag de seçebilirsiniz. Hatta dönem dönem kendinize özel hashtagler de kullanabilirsiniz. Hashtaglerinizin bir kısmının Türkçe bir kısmını da İngilizce olmasına dikkat ediniz. Kendinizi daha çok göstermek istiyorsanız sadece yerel paylaşımlardan vazgeçmelisiniz.

Sabit Hikâyeler Oluşturun.

Instagram’da hazırladığınız bazı hikâyeleri profil sayfanıza sabitleyebiliyorsunuz. Gerçekten güzel olduğunu düşündüğünüz bir hikâyeyi sabitlerseniz yeni takipçiler ilk olarak görecek ve hesabınıza karşı olumlu yaklaşım sergileyeceklerdir. Bu sayede kalıcı takipçiler de elde edebilirsiniz.

Dönemsel Çekilişleriniz Olsun.

Instagram takipçi sayınızı arttırmayı başardıysanız, daha da arttırmak ve kalıcı takipçilere sahip olmak için çekilişler ve yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Bu tarz eylemler diğer kullanıcıların dikkatini çekecek ve hesabınızın görüntülenme sayısında büyük artış meydana gelecektir.

Instagram’da organik takipçi arttırma yöntemleri hakkında bilgi verdiğimiz konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.