Instagramda Paylaşım Yapmanın Püf Noktaları

Instagramda Paylaşım Yapmanın Püf Noktaları

Popüler sosyal medya mecralarından olan Instagramda paylaşım yapmak oldukça basit bir işlem olmakla beraber, etkili paylaşımlar yapmak birkaç hususa dikkat etmeyi gerektirmektedir. Instagram ilk piyasaya çıktığı günlerde yalnızca İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyordu. Popülerleşmeye başlamasıyla birlikte Android işletim sistemine uygun hale getirildi ve Google Play Store’da da yerini aldı. En başta yalnızca fotoğraf paylaşımına izin veren Instagram, şuanda birçok özelliği aynı anda sunmakta ve kullanıcılarının farklı deneyimler yaşamasını sağlamaktadır.

Instagram Kullanımı

Instagram bir sosyal medya platformu olması hasebiyle kişiler arası etkileşimi amaçlamakta ve özelliklerini de bu yönde oluşturmaktadır. Siz birçok kişiyi takip edebileceğiniz gibi isterseniz birçok kişi de sizi takip edebilir. Instagram’ı kullanabilmek için bir hesap açmanız gerekmekte olup, bunun için de yalnızca bir e-postaya sahip yeterli. Instagram hesabınızı oluştururken bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanızı ve e-posta adresinizi belirtmenizi ister. Bir hesap oluşturduktan sonra Instagramda paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

Instagramda Paylaşım: Fotoğraf ve Video

Instagram’da bir fotoğraf ya da video paylaşırsanız siz silene kadar bu paylaşım hesabınızda kalır. Fakat fotoğraf ya da videonuzu hikâye olarak paylaşırsanız, bu paylaşım yalnızca 24 saat boyunca görünür. Günümüzde Instagramda paylaşım yapanlar genellikle hikâye bölümünü kullanmakta olup, güncel paylaşımlara yer vermesi hikâyelerin çekiciliğini korumasına yardımcı olmaktadır. Yapılan herhangi bir paylaşımı beğenmek istiyorsanız üzerine iki defa tıklamanız yeterli olacaktır. İstediğiniz paylaşımlara yorum atabilirsiniz, lakin yorumlarınızın Instagram topluluk kurallarına uymaması halinde ceza alacağınızı da unutmamalısınız.

Instagramda Çekici Özellikler

Instagram’ın çekici bir diğer özelliği de paylaşımlarınızı kaydedebilmenize izin vermesidir. Beğendiğiniz bir paylaşımı daha sonrada görmek isterseniz kaydedebilir ve böylece güzel bir arşiv oluşturabilirsiniz. Ayrıca Instagram videolarınızı ya da fotoğraflarınızı filtreleme kullanarak paylaşmanıza da izin vermekte olup, bu sayede ayrıyeten programlar ve uygulamalar kullanmanıza gerek kalmaz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Ucuz Reklam Nasıl Verilir?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagramda paylaşım yapmanın püf noktaları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tik Tok Nasıl İndirilir?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Önceki yazımızda Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı içeriğimiz güvenlik kodu gelmeme sorunu ve instagram güvenlik kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir