Instagram Profil Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Profil Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram herkesin kolayca kayıt olabildiği ve herkesi takip edebildiği bir platformdur. Herkesin sizi takip edebilmesinden rahatsız oluyorsanız bunun önüne geçmenizin elbette bir yolu var. Instagram profil gizleme ile sadece istediğiniz kişilerin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Instagram profil gizlemenin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız konumuzu sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram Profili Gizlenince Ne olur?

Instagram profiliniz açık olduğunda isteyen herkes fotoğraf ve videolarınıza ulaşabilir, sizlere beğeni ve yorum bırakabilir. Hatta sizleri kimin takip ettiğini ve sizin de kimleri takip ettiğinizi görebilirler. Profilinizi gizledikten sonra tüm bunları sadece sizin izin verdikleriniz yapabilecektir. Bu sayede kişisel bilgilerinizin güvenliğini de sağlayabilirsiniz. Gizli profiliniz takip edilmek istenildiğinde ilk olarak onay mesajı gelecektir. Takip isteğini onayladığınızda tüm bilgileriniz takipçiye açılacak, reddetmeniz durumunda ise bu kişi size ulaşamayacak. Bir uyarı olarak belirtmemiz gerekir ki gizli profiller daha az kişi tarafından takip edilir. Çoğu kişi gizli profillere istek dahi göndermez. Eğer takipçi sayınızı arttırmak, kişisel bir marka haline gelmek gibi hedefleriniz varsa profilinizi gizlemeniz yararınıza olmayacaktır.

Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?profil gizleme

 

Instagram profilinizi gizlemeniz için izleyeceğiniz adımları anlatmaya başlayalım. İlk olarak Instagram uygulamasına girelim ve profil sekmesini açalım. Hemen üst tarafta bulunan üç nokta (…) işaretine tıklayarak seçenekler menüsüne geçelim. Bu bölümde hesabımızla ilgili seçenekler ve ayarlar bulunmaktadır. Sayfayı aşağı doğru çektiğimizde profil gizleme kısmını göreceğiz. Burada bulunan açma/kapama çubuğuna tıkladığımızda hesabımız gizlenmiş olacak. Bu yöntemi uygulayarak tüm android cihazlarda profilinizi gizli hale getirebilirsiniz. İOS işletim sistemi bulunan cihazlarda da Ayarlar > Seçenekler > Gizli Hesap > Açma/Kapama Çubuğu adımlarını izleyebilirsiniz.

 

Instagram profil gizleme işleminin nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştık. Kişisel bilgilerinin korunmasını ve istenmeyen kişilerin sizleri takip etmesini engelleyen bu özelliği bilinçli kullanmak gerekmektedir. Instagram’da takipçi sayınızı arttırarak dikkat çekmeyi hedefliyorsanız açık profil ile devam etmeniz daha iyi olacaktır. Instagram’da hızlı bir şekilde dikkat çekmek istiyorsanız bize ulaşarak takipçi ve beğeni satın alabilirsiniz. Ayrıca tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için de bize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.