Instagram’da Ticari Satış Yapmanın Püf Noktaları

Instagram’da Ticari Satış Yapmanın Püf Noktaları

Ülkemizde aktif olarak sosyal medya mecralarını kullanan girişimciler Instagram’da ticari satış yapmanın püf noktaları hakkında araştırma yapmakta ve bunlar sayesinde satışlarını arttırmaya çalışmaktadır. Birçok firma, butik ve genç girişimci Instagram’da satış yaparak kazanç sağlamaktadır. Bildiğiniz üzere sosyal medya mecraları günde milyonlarca kişi tarafından takip edilmekte ve firmaların reklamlarını yaparak satış yapabilecekleri en büyük platformlar haline gelmektedir. Şimdi Instagram’da ticari satış yapmanın püf noktaları konumuzu incelemeye başlayalım.

Instagram’da Ticari Satış Yapmanın Püf Noktaları

Instagram’da kazanç elde edebilmek için hesabınızı kurumsal bir niteliğe büründürmelisiniz. Yani kişisel hesabınızla satış yapmak yerine kurumsal isimle yeni bir hesap açabilirsiniz. Satış yapacağınız hesapta daha kurumsal ve müşterilerin ilgisini çekecek paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. Lakin kurumsal bir dil kullanmak isterken müşterileri uzaklaştıran aşırı ciddi bir dilden de kaçınmanız faydalı olacaktır.

Potansiyel Müşterilere Ulaşmaya Çalışın.

Kötü ve kalitesiz resimler kimsenin dikkatini çekmez. Bu nedenle etkileyici görseller kullanmalı ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmelisiniz. Paylaştığınız iyi resimler daha çok görüntülenme alacağından daha fazla kişiye ulaşacak ve dolaylı reklamınız yapılmış olacak. Resimler haricinde daha fazla takipçi elde edebilmek için hashtagler kullanabilirsiniz. Instagram’da en çok kullanılan hashtagleri seçmeniz paylaşımlarınızın daha çok görüntülenmesini sağlayacaktır. Bu nedenle doğru hashtagi seçtiğinizden emin olun. Ayrıca e-ticaret sitesi kullanıyorsanız, bunu paylaşımlarınızda belirtmeniz güven bakımından olumlu etki yapacaktır.

Instagram’da Ticari Satış Yapmak İçin Nereden Başlamalıyım?

Online satışta müşteriye güven vermek en önemli noktadır. Bu nedenle sattığınız üründe mutlaka kapıda ödeme seçeneği sunmalısınız. Başlangıçta ilgi çekici kampanyalarla ve indirimli fiyatlarla satış yapmanız müşteri çekmek açısından etkili olacaktır. Memnun kalan müşterilerin yorumları daha sonra satışlarınızın artmasını sağlayabilir. Bu nedenle müşteri memnuniyetini ön planda tutmalısınız.

Instagram’da Ticari Satış Yapmak İçin Reklam Verin.

Satmak istediğiniz ürünlerin kaliteli görsellerini kullanarak reklamlar verebilirsiniz. Instagram belirli ücretler karşılığında reklam verebilmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu reklamlar için çok büyük bütçelere de gerek yok.

Instagram’da ticari satış yapmanın püf noktaları konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.