Instagram’dan Gönderilen Kaybolan Video Nasıl Tekrar Oynatılır?

Instagram’dan Gönderilen Kaybolan Video Nasıl Tekrar Oynatılır?

Instagram’ın anlık mesajlaşma bölümü olarak değerlendirebileceğimiz Instagram Direct, anlık mesajlaşma özelliklerini değiştirecek güncellemeler aldı. Instagram kullanımını baştan sona değiştiren bu güncellemelerden birisi de Kaybolan Video ve fotoğraf güncellemesi. Instagram Direct bölümünde yapılan güncelleme sonrasında, kullanıcıların birbirlerine kaybolan fotoğraf ve video göndermeleri sağlanmış oldu. Bu sayede kullanıcıların sadece bir anlık, fotoğraf ve videoları paylaşmalarına olanak verildi.

Anlık mesajlaşma uygulamalarından farklı bir yön olmasının yanında, Instagram hikayeler bölümünde kullanılan mantığı sunmuş olan yeni güncellemenin detayları ise bir hayli merak edildi. Öyle ki sonradan açıklanan ekran görüntüsü bildirimleri de bir hayli konuşulmuş ve kullanıcıları tedirgin etmişti. Bunlardan da söz edeceğiz fakat ilk aşamada en çok merak edilen konu hakkında bilgi vereceğiz. Kaybolan Video ve fotoğraf gönderildiğinde, kullanıcıların bu gönderileri nasıl yeniden oynatabileceklerinden bahsedeceğiz.

Kaybolan Video Yeniden Oynatma

Adından da anlaşılacağı gibi Kaybolan Video gönderimlerinde, video mesajı açtıktan sonra kapattığınızda kayboluyor. Çok kısa bir süre içerisinde videonun kaybolduğunu görüyorsunuz. Kaybolan fotoğraf ve videoyu tekrar oynatmak için hızlı olmanız gerekiyor. Mesajı görüntülediğiniz an, yani mesajı açtığınız an video görüntüleniyor.

Kaybolan Video

Mesaj ekranındayken tekrar oynatım yapabilirsiniz. Aldıktan hemen sonra açılmayan kaybolan fotoğraf ve videolar kaybolabilir. Ayrıca daha sonra yeniden mesaja girip, Kaybolan Video gönderilerinizi yeniden görüntülemeniz mümkün değil. Kısacası mesajı aldığınız an görüntüleme yapabilir, mesajı kapatmadan tekrar görüntüleme yapabilir fakat daha sonrasında yeniden görüntüleme yapamazsınız.

Tekrar Oynatma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Kaybolmadan videoları yeniden oynatıp, görselleri yeniden görüntüleyen kullanıcıların bilmesi gereken önemli noktalarda var. Bu noktalardan ilki gönderinin tekrar oynatılması durumunda karşı tarafa bildirim gönderilmesi. Siz gönderiyi açtığınız zaman, kullanıcıya tekrar oynatım yaptığınıza dair mesaj iletiliyor.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Direct Grup Oluşturma Nasıl Yapılır?

Bunun önüne geçmek isteyen kullanıcılar uygulamadan ayrı olarak ekran görüntüsü almaya çalışıyor. İşte bir dönem çok konuşulan “ekran görüntüsü bildirimi” konusunda burada devreye giriyor. Bu şekilde de ekran görüntüsü aldığınız zaman kullanıcılara bildirim gönderiliyor. Ekran görüntüsü alındığına dair bildirim iletiminin sonradan daha da geliştirildiğini belirtelim. İlk etapta bunu aşmanın yolları da vardı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Satın Al Nedir?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Önceki yazımızda Instagram Çoklu Hesap Açma ve Hesaplar Arasında Geçiş Yapma başlıklı içeriğimiz Instagram Çoklu Hesap, instagram çoklu hesap açma ve instagram hesaplar arası geçiş hakkında bilgiler verilmektedir.

25 Yorum

  1. Bazen attıktan sonra kaybolmasına çok seviniyorum öyle anlık kötü çıkıyorum ki sağol instagram video detayı çok teşekkürler 🙂

  2. Bunu yapabiliyor muyuz ya cidden çok tehlikedeyim böyle bir olay varsa ama umarım yoktur göndermişiz gitmiş daha neden tekrar olsun ya

  3. Ahmet Muatlı

    Cidden ya bazen kendimi atıyorum birine o kadar güzel çıkmışım ki gittiği için bir daha açılmıyor cidden çok saçma bence

  4. edanur güliz

    Bu ne saçma zaten kaybolmamasını istesek normal atarız hikaye şeklinde atıyoruz ki tekrar açamasın 🙁

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir