Instagram’dan Sonra Facebook Anket Özelliği Yayınlandı

Instagram’dan Sonra Facebook Anket Özelliği Yayınlandı

Sosyal medyanın son dönem trendi anket özelliği, şimdi de Facebook Anket özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Dün itibariyle yapılan açıklama sonrasında uygulama anket özelliğinin getirildiği resmi olarak açıklanmış oldu. Facebook Anket özelliğinin duyurulmasının yanı sıra anket özelliği hakkında bazı önemli bilgilerde paylaşıldı. İlk duyuruyla beraber paylaşılan bilgiler arasında en çok dikkat çekeni ise anketin işletişi oldu. Daha önce Instagram uygulamasına getirilen özelliklerde olduğu gibi bir sisteme sahip olduğu belirtilen anket özelliğinin oldukça benzeri bir sistemin kullanıldığını belirterek detaylara geçelim.

Facebook Anket Sistemi Nasıl Çalışacak?

Facebook Anket sistemi işleyiş bakımından oldukça basit tutulmuş durumda. Gönderi ekranına eklenen yeni bir seçenek olarak karşımıza çıkan Anket özelliği, Instagram anket özelliğinin esintilerini içeriyor. Yine anketi oluştururken kendi istediğiniz soruları oluşturma ve cevapları oluşturma seçenekleriniz sunulmuş durumda.

Facebook Anket

İlk açıklamalara göre sadece 2 cevap seçeneği bulunacak. Sistemin Instagram anket sistemine en çok benzeyen kısmı da zaten burası olarak söylenebilir. Anketinize sadece iki farklı seçenek ekleyebiliyorsunuz. Bunun dışında Facebook Anket sisteminde de genel şablon düzenlemeleri yapabiliyorsunuz.

Süre Derecelendirmesi Farklı Olacak

Bunun dışında Anket sisteminde GIF ve resim eklemem işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. GIF ya da görseller eklenerek anketler çok daha renklendirilecek. Instagram anket sistemine göre en büyük artının da bu sistem olduğunu belirtelim. Şu an için yayında olan Facebook Anket özelliğinin, son kullanıcılar içinde yayınlanmış bir özellik olduğunu belirtelim.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Gönderi ekranından seçebileceğiniz özellikte son farkın ise süreler olduğunu da ekleyelim. Süreler Instagram uygulamasında olduğu gibi sınırlı değil. Hikayeler içerisinde 24 saat içerisinde kaybolan anketlerden söz etmiyoruz. Bunun yerine 1 hafta ve 1 gün gibi sürelerle anketin durmasını sağlayabiliyorsunuz. Süre seçimi de kullanıcılara bırakılmış durumda.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Melike
    Melike

    Anket özelliğinin Facebook’a da getirilmesi güzel oldu. Bu sayede facebook da ki yoğunluk önceki zamanlardaki gibi yeniden artar inşallah. İnsanlar twitter ve sonrasında da instagram nedeni ile facebook’u unutmuşlardı artık.