KURUMSAL INSTAGRAM HESAP YÖNETİMİ

KURUMSAL INSTAGRAM HESAP YÖNETİMİ

Instagram hesap yönetimi çağımızın önemli meslek gruplarından bir tanesidir. Çağımız teknoloji çağı olunca bütün işletmelerin mutlak suretle web sitelerinin ve sosyal medya hesaplarının olması gerekmektedir. Kurumsal firmalar da firmalarını desteklemek için kurumsal Instagram hesabı kullanılabilir. Kurumsal Instagram hesabı kullanımı için ise birkaç ipucumuz var. İşte, kurumsal Instagram yönetim rehberi;

Hesap Adı Seçimi Önemli

Kurumsal Instagram hesabı kullanımı için öncelikle doğru bir hesap adı seçilmelidir. Doğru hesap adından kastımız kısa, akılda kalıcı, karmaşıklıktan uzak bir hesap adı olmalıdır. Mümkünse firmanızın ismiyle öz bir kullanıcı adı almalısınız. Bu sayede hem marka oluşturacak hem de kullandığınız isimle unutulmaz olacaksınız. Instagram hesap yönetimi konusunda isim stratejisi çok önemli bir noktadır. (Instagram)

Business Hesap Ayrıcalığından Yararlanmalısınız

Instagram getirdiği son güncellemelerle Instagram kaydını ikiye ayırdı. Birincisi kişisel hesap olurken, ikincisi business hesap yani işletme hesabıdır. Eğer ki kurumsal bir hesap açıyorsanız mutlaka işletme hesabını tercih etmelisiniz. Bu sayede marka adınız yazıldığında da ön planda olacaksınız.

Yol Haritanız Ne Olacak?

Kurumsal bir Instagram hesabınız varsa, söz konusu Instagram hesabı üzerinde de planlarınız ve hedefleriniz var demektir. Maddi çıkar amacı güdüyorsunuzdur. Instagram hesabı kullanarak normal kazancınızdan çok daha fazla kazanabilirsiniz. Ancak bunun için doğru bir yol haritası belirlemenizde fayda var. Kurumsal firmanız müşterileriyle samimi ilişki kuran, doğrudan ulaşılabilen bir firma mı olacak yoksa tamamen profesyonel görünen, ulaşılması imkansız ama kaliteli işinden de şüphe edilmeyen bir firmamı olacak? Bu sorulara cevap verdikten sonra çizdiğiniz yol haritasında ilerlemelisiniz.

Hedef Kitleniz Belli Mi?

Kurumsal Instagram hesabı açma fikrinin en büyük avantajı şüphesiz ki hedef kitlenizi belirlediğinizde hedef kitlenize çok kısa sürede ve kolay biçimde ulaşabilmenizdir. Mesela hedef kitlenizi çalışan anneler olarak belirleyebilirsiniz. Bu durumda çalışan kadınlarla ilgili kullanılan hashtaglerden ilerleyerek bu kitleye ulaşabilirsiniz. Ya da erkek öğrenciler olabilir hedef kitleniz bu sefer de erkek öğrencilerin takip edebileceği Instagram hesapları ve erkek öğrencilerin kullanabileceği hashtaglerden faydalanabilirsiniz. Tabi ki bunu yapabilmeniz için en önemli olan sizin hedef kitlenizin belli olmasıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Şikayet Bildirimi

Sürekli Reklam Vermek İnandırıcılığı Azaltıyor

Birçok işletme kendini tanıtmak ve daha çokkazanmak için çok fazla reklam vermekte ve verdiği reklamları adeta Instagram kullanıcılarının gözüne sokmaktadır. Ancak bu tarz bir yaklaşım hem kullanıcıların sizden sıkılmasına sebep olacak hem de çok fazla reklam verdiğinizde inandırıcılığınızı kaybedeceksiniz. Elbette ki reklam verin ancak verdiğiniz reklamın sıklığı kullanıcıyı boğmasın. Bir reklam verin kendinizi gösterin, bir daha ki reklamı 1 ay sonra verin.

Fazla Reklam Almayın

Kurumsal Instagram hesaplarının reklam vermesi de söz konusudur. Bu sayede kurumsal Instagram hesapları bir taşla iki kuş vurmakta hem kendilerini tanıtarak para kazanmakta hem başka firmaların reklamlarıyla para kazanmaktadır. Ancak profilinizin reklamlardan oluşması da sizin takipçi kaybetmenize sebep olacaktır.

Instagram hesaplarınızı geliştirmek için Instagram Aylık Beğeni ürünlerimizi kullanmalısınız; https://takipcisatinal.org/instagram-aylik-begeni/turk-gercek

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir