Popüler Uygulamalardan İnstagram Yanlış Bilinenler (Güncel)

Popüler Uygulamalardan İnstagram Yanlış Bilinenler (Güncel)

Son dönemde en çok tercih edilen, popüler uygulamalar arasında İnstagram uygulaması yer alıyor. Paylaşımların ölümsüzleştirildiği, her anınızı dostlarınızla paylaşabileceğiniz büyük bir sosyal ağ. Beraberinde getirdiği yeni özelliklerle de günlük hayatı kolaylaştırıyor. En önemlisi günün yorgunluğunu atarak eğlenebileceğiniz, ilgi duyduğunuz tanınmış kişileri takip edebileceğiniz bir platform.

Böyle büyük bir işleve sahip olan bu platform bazı yanılgıları da beraberinde getiriyor. Peki İnstagram hakkında doğru sandığınız yanlışlar neler? Yazıda detaylı olarak, hangi konuların yanlış algılandığına değinilmiştir.

Popüler uygulamalardan İnstagram hakkında yanlış bilinenler

 • İnstagram engel bildirimi

Bazı dönemlerde sizi rahatsız eden ya da profilinizi görmesini istemediğiniz kişiler olabilir. Ya da engelledikten sonra pişman olup engeli kaldırdıklarınız. Bu durumlarda biri engellenip sonra hemen kaldırıldığında, karşı tarafın bundan haberinin olmadığı ve bildirim gitmediği düşünülür. İnstagram yanlış bilinenler arasında bulunan bu durum, bilindiğinden farklıdır.

Birini engelleyip tekrar kaldırdığınız zaman karşı tarafa bildirim gitmese bile, her iki taraftan da mesajlar silinir. Bu engelin sonucu olan ilk belirtidir. Diğer belirti ise, o kişinin hesabında yaptığınız tüm yorumlar ve paylaşımlara yaptığınız beğeniler ortadan kaybolur.

Bu beğeni ve yorumların ortadan kalktığını gören kişi, karşı tarafın kendisini engellediğini anlayacaktır. Aynı zamanda engelleyip kaldırdığınız da birbirinizi takip etmeyeceksiniz. Tekrar eskiye dönmek için yeniden takip isteği göndermeniz gerek. Tüm bu belirtiler, birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanız için de gerekli detayları ortaya koyuyor.

 • Profilime kim baktı popüler uygulamalar

İnstagram uygulaması için her geçen gün yeni popüler uygulamalar ortaya çıkıyor. Takip, beğeni uygulamalarının ardından, profilinize kimin baktığını göstereceğini vaat eden uygulamalar yer edinmeye başladı. Peki uygulamaların vaatleri ne kadar doğru? Profilinize bakanları gösteren uygulamaların gerçeklik payı yoktur.

Böyle uygulamalar, analiz sonucunda ekranda bir isim çıkartarak, o kişinin profilinizi incelediğini iddia ediyor. Böyle uygulamalara inanarak, boşuna işe yaramayan uygulamalara para vermeyin. Dünya çapında kendini kanıtlamış, İnstagram gibi hiçbir uygulama bu gizlilik içeren bilgileri başka kişilere sızdırmaz. Bu güvenilirlik ilkesi içerisinde, herhangi bir uygulamanın profiliniz hakkındaki bilgileri bilmesi mümkün değildir.

 

 • İnstagram hikayesine bakanlar sıralaması

İnstagram hikayelerine bakanları incelediğimizde, karışık sıralandığını görürüz. Bu sıranın profile bakan kişilere göre oluştuğu düşünülmektedir. bu bilginin herhangi bir gerçekliği yoktur. İnstagram hikayesine bakanlar, tamamen uygulamanın kendine göre düzenlediği bir listedir. Bu liste genellikle, daha çok beğeni yaptığınız ya da yorum attığınız kişileri ön plana çıkaracak şekilde hazırlanmaktadır. Bu şekilde üst sıradaki kişilerin, daha samimi olduğunuz kişiler olduğunu görebilirsiniz.

 • İstediğim kadar kişiyi takipten çıkabilirim

Hesap benim değil mi, istediğim kadar kişiyi eklerim ya da çıkarırım diyorsanız, yazıyı takip edin. İnstagram uygulaması yanlış bilinenler arasında, bu madde oldukça sık sık dile getiriliyor. Ancak bu tür büyük uygulamaların, en önemli özelliği güvenliktir. Güvenliği, hesaplardaki olağan dalgalanmaları takip ederek koruyor. Örneğin, kişisel bir hesap bir miktar kişi ekler ya da çıkarabilir. Ancak bir anda ciddi anlamda kişi çıkarıldığında ya da gereğinden fazla kişiye takip isteği gönderildiğinde, İnstagram bu durumdan şüpheleniyor. Normal bir kişisel hesap olarak algılamayıp, uygulamaya yasak koyuyor.

Uygulamanın şartları bölümün de bu noktaya detaylı bir şekilde yer ayırıyorlar. Hesabınızın banlanmaması, engel yememesi için aynı anda 50 kişiden fazla eklemeyin ya da çıkarmayın. Gün boyunca bu sayıyı geçmemeniz durumunda herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Mecbur çıkarmak zorundayım, engeli önemsemiyorum modundaysanız uygulama tarafından geçici olarak engellenirsiniz. İyi haber şu ki, engel 1 gün içinde kalkmaktadır. Siz yine de engellenmemeye dikkat ederek, İstagram’ın keyfini çıkarın.

 • Ne kadar çok hashtag, o kadar çok takipçi!

Eski zaman teknolojisinde, hashtaglarin ilk olarak gündeme alındığı dönemlerde, takipçi arttırma konusunda oldukça önemli bir yere sahipti. Ancak teknolojinin gelişmesi ve uygulamalarda ki güvenlik açığını engellemek amacıyla bazı değişikliklere gidildi. Önceden belki elli ya da yüz tane hashtag yaparak, tüm kesimlere hitap ederek takipçilerin görmesini sağlıyordunuz. Ancak yeni güncellemeyle artık durum oldukça tehlikeli.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Popüler uygulamalar arasında hashtag çok kullanılmaktadır. Ne kadar çok hashtag uygulaması yaparsan, bu hesabın için o kadar yanlış bir işlemdir. Belli bir sayının üzerinde yaptığınızda, uygulama uyarı verir. Bunun sonucunda geçici olarak engellenirsiniz. Böyle sorunlarla karşı karşıya gelmemek adına, beş ya da altı taneden fazla kullanmamaya özen gösterin.

Popüler uygulamalar sınıfındaki İnstagram hesabını yeni kullanmaya başlayan kişiler, sadece hashtag yaparak takipçi çekebileceklerini sanarlar. Burda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, hesabın gizli olup olmamasıdır. Gizli bir hesapta istediğiniz kadar hashtag yapın, kendi takipçiler dışında herhangi biri görmeyecektir. Yaptığınız çalışmaların işe yaramasını ve herkes tarafından görünmesini istiyorsanız, yapmanız gereken işlem gizliliği kaldırarak, hesabı diğer kişilere açmanız.

Sonrasında yayınladığınız paylaşıma uygun hashtaglarla gelen takipçilerin keyfini çıkarın. Yalnız takipçi kazanmak için, paylaşımlarınız belli bir kalite üstünde olmalıdır. Bu şekilde insanlar sizden bir şey öğreneceğine ve sizin onlara bir şey katacağınıza inanarak takip etmek isteyeceklerdir.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

6 yorum

 1. Ömer HAS
  Ömer HAS

  Bir ara çok etiket kullandım diye engellenmiştim. Bilginiz olsun üst üste yapınca almıyor ve kabul etmiyor.

 2. Şerif HIZMA
  Şerif HIZMA

  takipçilerimin bir bölümünü listemden çıkardım. Sonra tekrar ekleme yapınca tekrar sildim. İnstagram hesabımda uygulamalar artık iyi çalışmıyor neden acaba

 3. Elif SERVAN
  Elif SERVAN

  Benim en çok hoşuma giden uygulama profilime bakanlar uygulaması. Resmen aksiyon filminde hissediyorum kendimi, kimi zaman gerilim harika ya

 4. Serkan ÇETİN
  Serkan ÇETİN

  Takipçilerimin bazılarını silmiştim. Yazılanlar da yanı anda gitmiş. Bana atılan yorumlar bile gözükmez oluyor bilginiz olsun. takipçi silerken bunu unutmayın

 5. Semiha KOŞAR
  Semiha KOŞAR

  Bu engelleme takip programları ne kadar çok tutuluyor. Özelikle kim kimi beğenmiş kim kimi engellemiş herkes bunu konuşur oldu. Nasıl bir toplum olduk ya herkes dedektif gibi maşallah

 6. Züleyha İÇMEZ
  Züleyha İÇMEZ

  Ben dikkat ettim, Kimler beni takip ediyor ise ve yorum çok yapıyor ise onun ismi devamlı listelerde görünüyor. Ancak bazı takipçilerim tam olarak listelere bile giremiyor.