TİK TOK VİDEOLARI DONMA VE KASMA SORUNU

TİK TOK VİDEOLARI DONMA VE KASMA SORUNU

TikTok video donma sorunu son zamanlarda sıkça yaşanmaya başlanmıştır. Sosyal medya; insanlara kendini ifade etme özgürlüğü sunan ve popüler olma imkânı sağlayan sanal ortamdır. son yıllarda popülerliğini git gide arttıran Mucical.ly ve sonrasında Tik-Tok olarak bildiğiniz uygulama da hastalık gibi yayılmakta ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmaktadır. Uygulamayı indirmemiş olsanız bile sizi uygulamayı kullanmaya yöneltmek amacıyla kullandığınız diğer uygulamalarda ve ziyaret ettiğiniz internet sayfalarında TikTok uygulamasında paylaşılan videolardan size reklam amacıyla tanıtım yapılmaktadır. Merak duygusu içinde olan ve sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişiler TikTok uygulamasına hayır diyememekte.

TikTok uygulaması içinde yer alan yüzlerce görsel ve ses efektleriyle kısa kısa videolar çekip paylaşmanızı sağlayan sosyal bier platformdur. Çekmiş olduğunuz videoları ister TikTok uygulaması içinde Facebook, Instagram ve Twitter gibi diğer sosyal ağlarda da paylaşmanıza olanak sağlamaktadır. Elbette ki kendi videolarınızı paylaştığınız gibi aynı zamanda diğer kullanıcıların da paylaşmış olduğu videoları izleyebilmektesiniz. Eğer hala indirmediyseniz uygulamaya bir göz atın derim. (Tik Tok Destek)

TikTok Video Donma Sorunu

Tiktok ciddi kullanıcı sayısına ulaşmasına rağmen uygulamada şikayet edilen konular bulunmakta. En çok şikâyet edilen konularından biri de paylaşılan videoların bir süre sonra donmaya başlaması ve videoların atlayarak oynatılması sorunudur.

Tiktok uygulaması kullandığınız internet bağlantısını kalitesine göre performans farkı ortaya çıkmaktadır. Bu uygulamaya wifi ile bağlanıyor ve wifi çekim gücü düşük ise videolarda donma yaşanmaktadır. Bunun sebebi videoyu oynatmaya başlattığınız anda ön bellek yüklemesi yapılır. wifi bağlantısının yavaş olması ön bellek yüklemesi gecikeceğinden videolar donmaya başlayacaktır. wifiye yakınlaşarak bağlantıyı arttığına dikkat edin ve uygulamayı tekrar açıp videoların donup donmadığını kontrol edin.

Bağlantınızda her hangi bir sorun bulunmuyor ise ve hala uygulamayı kullanırken videolarınız donmaya devam ediyor, yanıt vermeyi durduruyor veya ekran açık iken bir şekilde kilitleniyorsa yapmanız gerekenler şunlardır. Cihazınız yeniden başlatın, android güncellemelerini dengeleyin, depolama alanını kontrol edin, depolama alanı dolu ise alan açın, uygulamalarınızın güncellemelerini denetleyin, kullanmadığınız uygulamaları kapatmak gibi seçenekleri denemenizde fayda var.

Diğer Çözümler

TikTok video donma sorununuz hala devam ediyor ise ve kullandığınız cihaz Android ise uygulama ön belleğini temizlemeniz gerekebilir. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmına giderek Tiktok uygulamasına tıklayın. Açılan menüde ön belleği temizle seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneği kullanarak temizleme işlemini yapabilirsiniz.

Bu işlemi tamamladınız ve hala donma sorununuz devam ediyor ise TikTok uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemeniz gerekmektedir. Başka bir telefon ve ya cihazdan uygulama hesabınıza girerek sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Başka cihazda donma sorunu yaşamıyorsanız sorun muhtemelen sizin kullandığınız cihazdan kaynaklanmaktadır. Cihazınızın fabrika ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Problemin cihaz da olduğunu düşünüyor iseniz cihazınızın üreticisi olan firma ile iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. Son olarak telefonunuza DNS bağlantısı uygulayarak işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Facebook sayfanızı yükseltmek ve daha büyük kitlelerle buluşturmak için; https://takipcisatinal.org/facebook/post-fotograf-begeni/turk-bot

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.