Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabı kapatma işlemi tüm detayları ile bu yazımızda. Sosyal medya kullanıcılarının en çok yaptığı hatalarının başında şüphesiz bir süre düzenli olarak kullandıkları sosyal medya ağını farklı sebeplerle hiçbir kapatma işlemi yapmadan terk etmeleridir. Çünkü sosyal medya kullanıcıları kadar sosyal medya dolandırıcıları da bulunmaktadır. Ve bu dolandırıcıların odak noktasındaki hesaplar gerçek kişiler tarafından kullanılmış ama zamanla terk edilmiş hesaplardır. Çünkü bu hesapların öncelikle inandırıcılığı vardır. Hesabın belli bir süre kullanılmışlığı, arkadaş ve takipçi kitlesi vardır. Üstelik takipçi kitlesi de bot hesaplar değildir. Gerçek kişilerdir. Durum böyle olunca o hesabın gerçekliğinden şüphe edilmeyecektir. Ayrıca hesabın ele geçirilmesi durumunda da hesabı güvenliğe alacak bir kişi de yoktur. Bu durumda işe gelen bir durumdur. (Twitter Destek)

Hesabınız başkası tarafından kullanılmaya başlandığında sizin için en kötü durumların başında adınıza yasal olmayan işlemlerin yapılması gelmektedir. Sizin adınıza yapılan paylaşım ve işlemlerden siz hesabın çalındığını bildirene kadar sorumlu tutulursunuz. Terör örgütlerini destekleyici paylaşımlarda bulunabilirler ya da sizin hesabınız üzerinden diğer sosyal medya kullanıcılarını maddi zarara uğratabilirler. Tabi ki bunların hepsinden siz sorumlu tutulursunuz. Bu tarz can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak için sosyal medya hesaplarınızı terk etmeden önce mutlaka hesabınızı kapatmalısınız.

Twitter da çok fazla kullanılan bir sosyal medya ağıyken zamanla bazı kullanıcılar Twitter hesaplarını kullanmamaya başlarlar. Bu durumda yapılacak en güzel şey Twitter hesabını öylece terk etmek değil. Twitter hesabınızı kapatmaktır. Peki, Twitter hesabı nasıl kapatılır?

Twitter Hesabını Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter hesabı kapatma ya da twitter hesabı kalıcı olarak silme işlemi için öncelikle yapmanız gereken Twitter hesabınıza e mail adresiniz ve mevcut şifrenizi kullanarak girmeniz gerekmektedir. Hesabınıza giriş yapmadan hesabınızı silebilmeniz mümkün değildir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize ve profilinizden de ayarlar sekmesine gelmelisiniz. Ucu dişli çark gibi görünen şekil ayarlar sekmesini ifade etmektedir. Ayarları tıkladıktan sonra hesap bilgileriniz çıkacaktır.

Hesabı kapatma işlemi için kullanacağınız ayarlar sekmesi ayrıca hesap kullanıcı adı, mail adresi, telefon numarası ve şifre değişikliği için kullanacağınız ekranla aynı ekrandır. Eğer ki hesabınızı kalıcı olarak terk etmiyor ve geri dönmeyi düşünüyorsanız bu durumda yapmanız gereken hesap kullanıcı adı ve şifrenizi, mail adresinizi özellikle de telefon numaranızı güncellemektir. Şifre unutma olasılığınıza karşı destek alabileceğiniz mail adresi ve telefon numarasıdır. Bu bilgilerin güncel olmaması durumunda hesabınızı tekrar açmanız da mümkün olmayacaktır.

Twitter hesabı kalıcı olarak silme işlemi için ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranın en alt köşesinde “hesabı kalıcı olarak sil” sekmesi yer almaktadır. Bu sekmeyi tıkladıktan sonra hesabınızdan otomatik olarak çıkmış olacaksınız. Hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra 30 gün içinde tekrar hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız silinmeyecektir. Ancak hesabınıza 30 gün içinde geri dönmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Twitter Nasıl Dondurulur?
Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter hesap dondurma işlemini yazımızı okuyarak kolaylıkla yapabilirsiniz. En kullanışlı ve en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından bir tanesi ...

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?
Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Twitter hesap silme işlemi basit ve kolay çözüm yolları ile kısa sürede tamamlanmaktadır. Son zamanların en gözde sosyal ağlarından olan Twitter ailes...

Twitter ürünlerimizi satın alarak Twitter hesaplarınızı yükseltmek ve geliştirmek artık çok kolay; https://takipcisatinal.org/twitter/begeni

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.