Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Twitter hesap silme işlemi basit ve kolay çözüm yolları ile kısa sürede tamamlanmaktadır. Son zamanların en gözde sosyal ağlarından olan Twitter ailesine her geçen gün milyonlarca kişi katılsa da aynı zamanda Twitter’dan çıkmak isteyen kullanıcı sayısı da bir o kadar fazla. Kullanıcılar hesaplarını kalıcı olarak kapatmak isterken en merak edelin konu da Twitter hesabının kalıcı olarak nasıl silindiği. Esas konuya geçmeden belirtmekte fayda var, hesabınızı kalıcı olarak silmeniz durumunda tamamen silinmiş olacak ve tekrar erişim sağlayamayacaksınız.

İlk olarak yapmanız gereken şey iyice düşünüp karar vermek. Eğer kesin olarak hesabınızı kalıcı bir şekilde silmek istiyorsanız mutlaka Twitter’ın size sunmuş olduğu arşivi indirme özelliğini kullanarak bütün arşivlerinizi indirebilirsiniz. Bunun için ayarlar kısmına gidip buradan hesap ayarlarına tıklamanız. Karşınıza çıkacak sayfa da Twitter Arşiv bölümünü göreceksiniz. Bu sırada Twitter arşiv iste seçeneğini işaretleyin ve onaylayın. Twitter en kısa zamanda hesabınıza bağlı e-mail adresinize arşivinizi gönderecektir. (Twitter)

Gelelim asıl konuya. Twitter hesabınızı kalıcı olarak silme özelliği Twitter’in kullanıcılara sunduğu bir kaç adımdan oluşmaktadır. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine giderek oradan hesap seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfanın en altında bulunan “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıkladıktan sonrasında hesabınızı silme isteğinizi onaylayın. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra Twitter hesabınızı 30 gün süreli geçici olarak hesabınızı kapatır. 30 gün içinde fikrinize değiştirmeniz halinde hesabınıza tekrar giriş yaparak aktif hale getirebilirsiniz. Ancak 30 gün içinde giriş yapmadığınız takdirde Twitter hesabınızı kalıcı olarak silecektir.

Twitter hesabınızı kapattığınızda aynı kullanıcı adı ile yeni hesap açamazsınız. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan evvel kullanıcı adınızı değiştirerek hesap kapatma talebinde bulunmalısınız.

Twitter hesap silme işleminde veya kalıcı silme çalışırken sorun yaşıyorsanız Twitter yetkilileriyle iletişime geçmenizde fayda var. Bunun için Twitter yardım merkezini ziyaret ederek ya da iletişim bilgileri kısmını inceleyerek istediğiniz şekilde yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yetkililer mutlaka size geri dönüş yapacaktır.

ADIM ADIM TWİTTER HESABINI KALICI OLARAK SİLME

  • Öncelikle Twitter hesabınıza mevcut e mail adresiniz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken profilinize gelmek ve profilinizin ayarlar sekmesini tercih etmektir.
  • Profilinizin ayarlar sekmesini tercih ettikten sonra ayarlar sekmesinin en alt kısmında kırmızı ve altı çizili şekilde “hesabımı devre dışı bırak” yazısı yer almaktadır.
  • Bu yazıya tıklamanız halinde hesabınız devre dışı bırakılacaktır.
  • Ancak hesabınızı devre dışı bırakmadan önce mevcut kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmak istemiyorsanız öncelikle bilgilerinizi güncellemelisiniz.
  • Güncelleme işlemleriniz tamamladıktan sonra hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Ancak bilmeniz gereken en önemli nokta 30 gün için hesabınıza geri dönmezseniz, Twitter hesabınız kalıcı olarak silinecektir.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabı kapatma işlemi tüm detayları ile bu yazımızda. Sosyal medya kullanıcılarının en çok yaptığı hatalarının başında şüphesiz bir süre düzen...

Twitter Nasıl Dondurulur?
Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter hesap dondurma işlemini yazımızı okuyarak kolaylıkla yapabilirsiniz. En kullanışlı ve en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından bir tanesi ...

Twitter ürünlerimizi kullanarak sosyal medyada en önde siz yer alın; https://takipcisatinal.org/twitter/takipci/yabanci-gercek

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.