Twitter Hesap Onaylama Sistemini Değiştiriyor

Twitter Hesap Onaylama Sistemini Değiştiriyor

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılan uygulama konumundayken geriye doğru gidiş gösteren bir grafik çizen Twitter, yaptığı güncellemelerle beraber yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor. Gece modu ve benzeri kullanım özellikleri için gelen güncellemeler bir yana önemli sistem değişiklikleri de yapılmaya başlandı. İlk olarak karakter sınırı değiştirildi.

140 olan standart karakter sınırı, yapılan son düzenlemeyle beraber 280 olarak değiştirilmişti. Ana karakter sınırının değiştirilmesinin hemen ardından isim kısmında da 50 karakter sınırı getirilmişti. Tüm bu düzenlemelerin ardından Twitter için bir sistem değişikliği daha yapıldı.

Twitter Hesap Onaylatma Dönemi Sona Erebilir?

Bu kez değişiklik ise hesap onayları sisteminde yapıldı. Hesap doğrulama özelliği sayesinde sunulan mavi tik artısı konusunda verilen karara göre artık hesap onaylaması yapılamayacak. Kullanıcının sahip olduğu kullanıcı adının ve profilin gerçekten o kullanıcıya ait olduğunu göstermek için kullanılan hesap onayı sistemi, sosyal medya uygulamasına ekstra bir yük oluşturmaya başladı.

Twitter

Twitter bu yönde çok fazla istek almaya başlayınca, sosyal medya devi önemli bir karara imza attığını açıkladı ve geçici bir süre için tüm bu onay sisteminin durdurulduğu açıklandı. Neden konusunda yapılan açıklamalara bakacak olursak, Twitter sistemlerinin sorunlarla karşı karşıya kaldığını ortaya çıkıyor. Sistemlerde yaşanan sorunları detayları konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Sadece bazı detayları yanlış gittiği şeklinde bir yorum gördük.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Mavi tik sistemi için tüm bu sorunların giderilmesinin ardından yeni bir düzene geçilebileceğini de ekleyelim. Bundan sonra Instagram uygulamasında olduğu gibi Twitter uygulamasında da çok daha kapsamlı bir inceleme süresi sonrasında mavi tik verme gibi bir durum söz konusu olabilir. Detaylar için hem düzenlemeleri hem de yapılacak olan yayınları beklememiz gerekecek. Bilgiyi yine sosyal medya uygulamasının yetkilileri verecek.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

1 Yorum

  1. Kenan
    Kenan

    Hesap onayının kaldırılması twitter için büyük bir eksi olmuş bence. Hangi hesabın gerçek hesap olduğunu nasıl anlayacağız. Bu sayede sahte hesaplar daha da çoğalacak gibi görünüyor.