Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter hesap dondurma işlemini yazımızı okuyarak kolaylıkla yapabilirsiniz. En kullanışlı ve en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından bir tanesi Twitter olmaktadır. Twitter uygulamasının bu kadar çok tutulmasının en önemli sebebi, Twitter’ın hesaplara onay veriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle ünlü isimler, tanınmış kişiler sosyal medya ağı kullanmakta problem yaşamaktaydılar. Facebook ilk çıktığı zamanları hatırlarsanız, bir ünlüyü ya da tanınmış kişinin profilini görmek istesek dahi hangisinin gerçek profili olduğunu bilemiyorduk. En çok arkadaşı olanı seçebilirdik. Ancak o da bazen doğru çıkmamaktaydı. Ayrıca Facebook da karşılıklı arkadaş olmak gerekmekteydi. Yani siz biriyle arkadaş olmak istediğinizde karşı taraf bu arkadaşlık isteğini kabul ederse bu durumda her ikinizde birbirinizin arkadaşı oluyordunuz. Bu nedenle ünlü ve tanınmış kişiler arkadaş olmayı tercih etmiyordu. Dolayısıyla Facebook adreslerinde paylaştıklarını da göremiyorduk.

Hayatımıza Twitter girdikten sonra hesapları onaylamaya başladı. Bu sayede bizler hangi hesabın gerçek hesap olduğunu kolaylıkla ayırt edebilir duruma geldik. Twitter hesabı onaylı ise bu gerçek hesaptır ve takip edebiliriz. Ayrıca karşı tarafın sizi takip etme zorunluluğu da bulunmamaktadır. Twitter ve Instagram da karşılıksız takip edebilmek mümkündür. Siz bir kişiye takip isteği gönderdiğinizde karşı taraf sizin takip isteğinizi kabul ettiğinde sizin onu takip etmenize izin vermektedir. Sizin takip isteğinizi kabul etmiş olması, onunda sizi takip edeceği anlamına gelmemektedir. Bu nedenle rahatlıkla takip isteklerini kabul edebilirler. (Twitter Destek)

Twitter’ın ünlü isimler tarafından çok fazla tercih edilmesinin sebeplerinin başında onaylı hesap geldiğini belirtmiştik. Bu sayede hakkında açılan sahte bir hesaptan yapılan paylaşımlar nedeniyle sorumlu tutulma gibi bir ihtimal olmuyordu. Bu nedenle Twitter gün geçtikçe takipçisini artırdı.

Tabi ki Twitter hesabını veya başka bir sosyal medya ağına bir kez kaydolduktan sonra devamlı olarak bu sosyal medya ağını kullanacağımız anlamına gelmiyor. Kendi hayatımızda ilgilenmemiz gereken sebeplerden ötürü ya d artık Twitter uygulamasını kullanırken eğlenmiyor oluşumuzdan veya başka bir sebepten ötürü uygulamayı kullanmak istemiyor olabiliriz, bu durumda uygulamayı öylece terk etmemelisiniz. Hesabınızın savunmasız olduğunu fark eden kişiler sizin yerinize bu hesabı kullanmaya başlayabilir. Bu nedenle mutlaka hesabınızı kapatmalısınız. Peki, Twitter hesabı nasıl dondurulur?

İçindekiler

Twitter Hesap Dondurma

Twitter hesap dondurma için öncelikle Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yar alan profilim kısmından ayarlar sekmesini tıklamalısınız. “Ayarlar” sekmesini tıkladığınızda en altta kırmızı ve altı çizili olan “hesabımı devre dışı bırak” yazılı bir yazı karşınıza çıkacak. Bu yazıyı tıklamalısınız.

Twitter hesap silme işleminiz tamamlanacaktır. Ancak 30 gün içinde hesabınıza aynı kullanıcı adı ve şifreyle tekrar giriş yaptığınızda hesabınızı silinmekten kurtarmış olacaksınız. Bu nedenle hesap dondurma işlemi yaptıktan sonra süreye dikkat etmeli ve hesabınızı tekrar kullanmak istiyorsanız 30 günlük süreyi geçirmemelisiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabı kapatma işlemi tüm detayları ile bu yazımızda. Sosyal medya kullanıcılarının en çok yaptığı hatalarının başında şüphesiz bir süre düzen...

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?
Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Twitter hesap silme işlemi basit ve kolay çözüm yolları ile kısa sürede tamamlanmaktadır. Son zamanların en gözde sosyal ağlarından olan Twitter ailes...

Twitter hesabınızı geliştirmek ve yükseltmek için Twitter ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/twitter/takipci/turk-bot

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.