Twitter Profiline Bakanlar Kimler? Öğrenmek Mümkün Mü? Güncel 2019

Twitter Profiline Bakanlar Kimler? Öğrenmek Mümkün Mü? Güncel 2019

Sosyal medya uygulamaları, artık her telefonda mevcut ve hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Hayatımızda yer edinen en önemli uygulamalardan bir tanesi Twitter. Tanınmış ve popüler kişilere ait hesapları takip edebilme, haberleri ilk ağızdan duyabilme imkanı tanıdığı için kullanıcı kitlesi oldukça geniş. Böyle uygulama bazı yan uygulamalara olanak tanıyabiliyor. Bunlar arasında doğruluğu kanıtlanmamış ve çok sık gündeme gelen bir konu var. Twitter profiline bakanlar hakkında bilgi sahibi olmak.

Twitter hesabınız var ve profilinize kimlerin baktığını merak ediyorsunuz. Bu uygulamalara ek olarak, kullanıcılara vaat edilen farklı uygulamalar piyasaya sürülmekte. Bazıları gerçekten işe yararken bazıları ise oldukça işlevsiz. Sadece para tuzağından ibaret! Bu yazıda Twitter profiline kimler baktı, bunu öğrenebilir miyiz gibi merak ettiğiniz sorulara cevap bulacağız. Öyleyse vakit kaybetmeden başlayalım.

twitter-profiline-bakanlari-ogrenmek-mumkun-mu-guncel-2019

Twitter neden tercih ediliyor?

Twitter nedir diye sorduğumuzda, retweet ve tweet atma üzerine kurulu bir sosyal medya uygulaması. (Retweet: Başkasının paylaşımını hesabınızda paylaşma, Tweet: Kendi hesabınızda yaptığınız paylaşımlar) 2006 yılında insanlarla buluşturulmuş ve şu an ciddi bir takipçi kitlesine sahip. En önemli nedeni ise, tanınmış kişilerin kendi paylaşımlarını görebilmek. İstediğiniz kişiyi, kolayca takip ederek onların tweetlerini okuyabiliyorsunuz.

Diğer sosyal medya uygulamalarında tanınmış kişilerin fake ya da fan hesapları açılıyor. Burada ise orijinal kendi hesapları. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre en çok takip ve inceleme , spor ve siyaset sayfaları üzerine. Talep o alanlarda yoğunlaşmış durumda. Bu uygulama hakkında genel bilgileri öğrendiğinize göre, artık asıl konumuza geçebiliriz.

twitter-profiline-bakanlari-ogrenmek-mumkun-mu-guncel-2019

Twitter profiline bakanlar hakkında nasıl bilgi sahibi olurum?

Twitter profiline bakanlar, hesabınıza giren kişiler… Son zamanlarda oldukça gündemde olan bir konu. Arama motorlarında ciddi bir arama mevcut bu konuda. Peki gerçekten profilinize bakanları öğrenmek mümkün mü? Ne yazık ki cevap hayır. Çevrenizde bu durumun aksini iddia edenler olsa bile böyle bir şey mümkün değil. Cevaba evet demek istesek de, bu gerçeği değiştirmiyor.

Twitter, kendini kanıtlamış ve milyonlara hitap eden bir sosyal medya uygulaması. Durum böyle olunca takipçilerinin gizliliğini korumaya büyük önem veriyor. Profilinize bakan kişileri görememenizde bu nedenle. Bu konuda açık bir alan bırakmıyor. Profilinize bakan kişilerin, bu özel bilgilerini sizinle paylaşmıyor.

twitter-profiline-bakanlari-ogrenmek-mumkun-mu-guncel-2019

Twitter profiline bakanları öğrenme uygulamaları

Peki Twitter profiline bakanları öğrenme uygulamaları gerçek mi? Bu durumun aslı var mıdır? Bazı uygulamalar bu sistem üzerine kurulmuştur. Size profilinize bakan kişileri gösterebileceklerini vaat ederler. Sizde uygulamaya girersiniz, karşınıza tanıdığınız, takipçiniz olan bazı kişileri çıkarır. Tabi ki rastgele! Sizde karşınızda tanıdığınız kişileri görünce, onların profilinize girdiğini düşünürsünüz. Durum sadece bir senaryodan ibaret. Bu uygulamaları gerçeklik payı yoktur. Zamanınızı ve paranızı boşuna harcamayın. Twitter, bu bilgilerin gizliliğini korumaktadır ve bunu hiçbir uygulama ile paylaşması mümkün değildir. Profilinize bakanları göstereceklerini iddia eden uygulamalara, hiçbir şekilde Twitter hesap bilgilerinizi vermeyin. Büyük sıkıntılara yol açabilir.

twitter-profiline-bakanlari-ogrenmek-mumkun-mu-guncel-2019

Özetleyecek olursak:

 • Twitter gizlilik ilkesine önem verdiği için, bilgileri hiç kimseyle paylaşmaz. Aksi gizlilik ilkesinin ihlal edildiğini gösterir.
 • Tanımadığınız, bu amaçla kurulmuş uygulamalara hiçbir şekilde özel bilgilerinizi vermeyin. Bu bilgileri nerelerde kullanacaklarını bilemezsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizin ele geçirilmesi sonucu hesabınızın çalınması gibi bir durumla bile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aman dikkat!
 • Profilinizi kimlerin incelendiğinden, Twitter bile haberdar değildir. Bunun üzerine inceleme yapmamaktadır.

NOT: Sadece bu konuda değil, tüm konularda belli başlı uygulamalar ortaya çıkar. Bu uygulamalara bilgilerinizle giriş yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bir uygulamayı kullanmaya başlamadan önce, indirme oranına, kullanıcı yorumlarına ve beğenilere bakmayı sakın unutmayın. Yoksa büyük sıkıntılarla karşılaşmanız olasıdır.

twitter-profiline-bakanlari-ogrenmek-mumkun-mu-guncel-2019

Twitter profilimize bakanları öğrenme uygulamaları virüsü

İlk önce profilinizi gösterme vaatlerinde bulunan uygulamaların çalışma yöntemlerinden bahsedelim. Bu uygulamayı indiren ve bilgilerini gönderen herkes, bir havuzda toplanır. Bu havuzdaki kişilerin hepsinin beklentisi aynıdır. Profiline kimlerin baktığını görmek! Uygulamayı kullanmak istediğinizde, bu sahte uygulamalar karşınıza havuzdan rastgele kişileri çıkarır. Sizde o kişilerin gerçekten profilinizde gezindiğini düşünürsünüz. Oysa gerçek, oldukça farklıdır.

Bu büyük sıkıntılardan bir tanesi, bu uygulamalardan hesabınıza bulaşan virüsler. Bu uygulamaların amacı, daha çok indirme ve kullanıcı sayısı elde etmek, kendi reklamlarını göstermek. Ancak bazıları daha kötü amaçlara sahip olabiliyor. Hesap bilgilerinizi ele geçirmek ve dolandırmak gibi! Bu uygulamalardan bazıları, o uygulamaya giriş yaptığınızda hesabınıza virüs bulaştırır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

twitter-profiline-bakanlari-ogrenmek-mumkun-mu-guncel-2019

Bu virüs, sizin hesabınızda kendi kendine paylaşımlar yapar. Kafasına göre istediği kişilere mesaj atar. Atılan mesajlarda genelde link paylaşırlar. Twitter profiline bakanları öğrenmek istiyorsan bu linke tıkla gibi yazılar gönderirler. Karşı taraf, bu bağlantıya tıkladığında artık virüs onunda hesabını ele geçirmiş olur. Bu şekilde bir çok kişiye yayılır. Bu şekilde Twitter uygulama virüsü sayısız hesabı ele geçirmiş olur.

Hesabınızın zarar görmemesi için, bu tür vaatlerde bulunan kişilere itibar etmeyin. Böyle bir bilgiye hiçbir zaman ulaşamayacağınızı bilin.

Son olarak Twitter profiline bakanlar hakkında detaylı bilgi edindik. Yazımız umarım faydalı olmuştur.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

6 yorum

 1. Şevval KÖMÜRCÜ
  Şevval KÖMÜRCÜ

  Önceden bildirim falan geliyordu diyorlardı. Ancak ben hiç benim profilime bakanları gösteren bir liste göremedim. Yazılarda var ama kendi yok herhalde

 2. Hakkı TORUN
  Hakkı TORUN

  Bende benim profilime bakanları görmek istiyorum. Ama bir türlü bunu beceremedim. Yakında sosyal medya uzmanı tutup parasıyla öğrenecem.

 3. Orkun KEMERCİ
  Orkun KEMERCİ

  Ben profilime bakanları merak ediyorum. Acaba ünlülerden hiç benim profile bakan olmuş mudur?

 4. Züleyha İÇMEZ
  Züleyha İÇMEZ

  Bende bir ara meraklandım. Bilgisayarda gezinirken bir yazıya denk geldim. Link vermişler tıkladım. Fazla değil 15 dakika sonra hesabım gitti. Geri alana kadar canım çıktı. Dikkatli olun.

 5. Barış UYANIR
  Barış UYANIR

  Benim hesabımda bu şekilde virüs yemişti. Profilime bakanları öğreneyim diye yükleme yaptım. Sonra hesap kilitlendi vs. zor açtık. Yazı için teşekkürler. Keşke önceden okusaydım.

 6. Mukaddes ERGİN
  Mukaddes ERGİN

  instagramda profilimize bakanları görebilme imkanı olduğu bilmiyordum. Daha önceleri de diğer sosyal medya hesabım için bu şekilde bir giriş yaptım ama beceremedim.