TWİTTER TT NASIL BAKILIR? TT NEDİR?

TWİTTER TT NASIL BAKILIR? TT NEDİR?

Twitter TT de denilen kavramın açılımı aslında Trend Topics’dir. Bu İngilizce kelimenin anlamı ise popüler konulardır. Twitter TT aslında gündemi belirlemektedir. Gündemde en çok tartışılan konular popüler konuya yanı tt’ye ulaşmakta ve gündemden tüm dünyanın ortak olarak haberi olmaktadır. Aslında bir kamuoyu oluşturmak için çok büyük bir avantajdır. Bu özelliğiyle Instagramı dahi kıskandırmaktadır. Çünkü şüphesiz ki Twitter en güzel özelliği TT’dir.

Twitter TT anlık olarak gündem konularını göstermektedir. Gündemdeki en trend konuları oluşturmakta ve sürekli olarak değişmektedir. Twitter TT için hashtag kullanılmaktadır. (Twitter Destek)

TWİTTER TREND ÖĞELER

Twitter trend öğeler genel olarak dünya gündeminde yer alan olaylardır. Önemli spor müsabakaları, yeni çıkan trend şarkılar ve daha birçok konu yer almaktadır. Twitter trend ögeler sadece sosyal medyanın gündemini belirlemez aslında hayatımızın gündemini belirler.

Twitter TT listesi gündemdeki en popüler 10 başlığı sunmaktadır. Gündemdeki en popüler başlıklar tüm dünyada görülmekte ve büyük etki yaratmaktadır. Dünyadan biraz ülkemize döndüğümüzde trend ile siyaseti etkilediğimiz dahi görülmüştür. Öyle ki meclisten çıkacak yasalar için yasa teklifleri için kamuoyu oluşturulmakta olup, bu durumlar gündeme getirilmektedir.

TWİTTER TT LİSTESİNE NASIL BAKILIR?

Twitter TT listesi ana sayfada yer almakta olup, gündemdeki en popüler 10 başlık görülmektedir. Twitter TT listesi bakmak için twitter.com adresine bağlanmalısınız. Bu adrese bağlandıktan sonra hangi konumun trendlerini görmek istiyorsanız o konumu tıklamalısınız. O konumu tıkladıktan sonra o bölgenin trendleri açılmaktadır. Bu sayede en trend başlıkları görürsünüz.  Trendlere bakacağınız sekmeyi değiştirmek istiyorsanız konum değiştir demelisiniz. Konum değiştirdikten sonra yeni seçtiğiniz konumla o konumun trendlerine bakabilirsiniz.

Twitter TT listesine bakmak için ne yapılması gerekir;

Öncelikle yapmanız gereken Twitter adresinize giriş yapmanızdır. Twitter adresinize giriş yaptıktan sonra ana sayfanızı açın. Ana sayfaya geldikten sonra üst menüye gelin ve üst menüden görüntü simgesini tercih etmelisiniz. Görüntü simgesinden ise tercih etmeniz gereken sekme ayarlardır. Ayarlardan sonra gizlilik sekmesini tercih etmelisiniz. Gizlilikten sonra içeriklere bakmalısınız. İçerik tercihlerinden sonra ise keşfeti tıklamalısınız. Keşfet bölgesinden tercih etmeniz gereken “eğilimler”i tıklamalısınız.

Sadece global trendlere bakmak istemiyorsanız kişisel trendlere bakmak istiyorsanız bu durumda kişiselleştirilmiş trendleri tercih etmelisiniz. Kişiselleştirilmiş trendlerden  ekranı kaydırın ve “eğilimler” alanına tıklamalısınız. Eğilimler alanından özelliği devre dışı bıraktığınızda “konum değiştir” demelisiniz. Konum ayarları değiştirdikten sonra arama kutusuna istediğiniz kelimeyi yazmalısınız. Kelimeyi yazdıktan sonra karşınıza benzer kelimelerden trend kelimeler çıkacaktır.

TRENDE NASIL DAHİL OLUNUR?

TT yalnızca takip edilmez. Aynı zamanda trende dahil de olunabilir. Trende dahil olmak için yapılması gereken trend listesinde yer alan kelimeyi attığınız twette kullanmanız halinde TT’ye dahil olursunuz. Siz de bu akıma kapılmış olursunuz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabı kapatma işlemi tüm detayları ile bu yazımızda. Sosyal medya kullanıcılarının en çok yaptığı hatalarının başında şüphesiz bir süre düzen...

Twitter Nasıl Dondurulur?
Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter hesap dondurma işlemini yazımızı okuyarak kolaylıkla yapabilirsiniz. En kullanışlı ve en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından bir tanesi ...

 

Twitter Trend Topics listesine girmek için; https://takipcisatinal.org/twitter/trend-topic

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.