TWİTTER TWEET SİLME NASIL YAPILIR?

TWİTTER TWEET SİLME NASIL YAPILIR?

Tweet silme işlemi twitter dünyasının en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Twitter genel olarak her daim kullanılan, duygu ve düşüncelerimizi paylaştığımız bir sosyal medya ağıdır. Twitter Instagram kadar yaygın kullanılmasa da genel olarak ünlülerin, siyasetçilerin çok sık kullandığı bir sosyal medya ağıdır. Duyuru, bildiri gibi paylaşımları genel olarak twitter ile yapmaktadırlar.

Twitter herkes tarafından sevilen bir sosyal medya ağıdır. Şüphesiz en sevilen özelliği de TT’dir. Trend Topics anlamına gelen TT gündemde olan en popüler ilk 10 başlığı sıralamaktadır. Bu başlıklar paylaşımların çokluğuna göre sıralanmaktadır. Twitter TT ile gündeme oturmak, sesimizi duyurmakta mümkündür. Bu nedenle Twitter TT çok fazla kullanılmakta ve sesini duyurmak isteyen kitleler tarafından takip edilmektedir. Twitter TT ile global dünyada da sesimizi duyurmayı sağlamaktadır. Bunun dışında bölgesel olarak da TT araması yapabiliriz. (Twitter Destek)

TT’ye dahil olmak için yapmanız gereken ise söz konusu kelimeyle ilgili bir tweet atmaktır. Tweet attıktan sonra siz de TT akımına dahil olmuş olursunuz. Tabi ki her zaman attığımız tweetlerden daima memnun olacağız diye bir kaide yoktur. Bazen attığımız tweetlerden pişman olur ve değiştirmek isteriz. Bu durumda profilinizde artık görmek istemediğiniz bu tweetleri silmelisiniz. Tweet nasıl silinir?

Tweet Nasıl Silinir?

Bugüne kadar attığınız tüm tweetleri tek seferde silmeniz mümkün değildir. Bütün tweetlerinizi silmek istiyorsanız da mecburen tweetleri tek tek silmeniz gerekmektedir.

Tweet silme için öncelikle twitter hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra Twitter profilinize gitmelisiniz. Twitter profilinize gittikten sonra ise silmek istediğiniz tweeti bulmalısınız. Bu tweeti bulduktan sonra tweetin üstüne gelerek, aşağı doğru bakan ok işaretini tıklamalısınız. Açılan sekmelerden “tweeti sil” sekmesini tercih etmelisiniz. Yaptığınız bu işlem sonrasında tweetiniz silinmiş olacaktır. Tüm tweetlerinizi silmek istiyorsanız da tek tek bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

Birden Fazla Tweet Silme

İsterseniz birden fazla tweet silmek isteyin, isterseniz tek bir tweet silmek isteyin yapacağınız işlem aynı işlemdir. Tweeti bulmalı, aşağı bakan ok işaretini tıklamalı ve “tweeti sil” seçeneğini tıklamalısınız. Twitter toplu tweet silme gibi bir avantaj sunmamaktadır. Bu nedenle birden fazla tweet silerken de tek tek tüm tweetlere aynı işlemi yapmalısınız.

Silinen Tweetlere Ne Olur?

Silinen Tweetler genel olarak kullanıcılar tarafından sorulmaktadır. Paylaştığınız bir tweeti bir süre sonra sildiğinizde sildiğiniz tweet sizin profilinizden tamamen kaldırılmaktadır. Ayrıca sizin sildiğiniz tweeti daha önce bir Twitter kullanıcısı Retweet yapmış dahi olsa onun profilinden de bu tweet silinmektedir. Ancak sizin paylaşmış olduğunuz tweet retweet yoluyla değil de kopyalayıp yapıştırarak ya da ekran görüntüsü alıp yapıştırılarak paylaşılmışsa bu tweet kaybolmayacaktır. Tweetiniz ön belleğe alınmış ise bu durumda arama motoru ve tarayıcılarda paylaşılma ihtimali vardır. Herkese açık olarak paylaşılan bir tweet silinse dahi arama motorlarında görülebilir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabı kapatma işlemi tüm detayları ile bu yazımızda. Sosyal medya kullanıcılarının en çok yaptığı hatalarının başında şüphesiz bir süre düzen...

Twitter Nasıl Dondurulur?
Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter hesap dondurma işlemini yazımızı okuyarak kolaylıkla yapabilirsiniz. En kullanışlı ve en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından bir tanesi ...

Instagram ürünlerimizi satın alaraka sayfanızın Instagram Takipçi sayısını yükseltebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.