Vefat Eden Kullanıcının Instagram Hesabını Kaldırma

Vefat Eden Kullanıcının Instagram Hesabını Kaldırma

Hemen herkes tarafından kullanılan sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılan servislerden birisi Instagram olarak değerlendiriliyor. 700 milyon kullanıcı sayılarını geride bırakmış olması Instagram’ın bu yönde ne kadar sık gündeme gelen bir servis olduğunun da göstergesi. Bu kadar çok kullanılan bir servis olması, Instagram kullanıcıları için önemli bazı bilgilerinde merak edilmesine neden oluyor. En çok merak edilen konulardan birisi de vefat etme durumunda Instagram hesaplarına ne olduğu. Bunun için Instagram birkaç farklı seçenek sunuyor. İlk seçenek, hesabı kullanan kişinin yakınları için anı oluşturmak adına hesabın anıtlaştırılması. İkinci seçenek ise Instagram Hesabını Kaldırma.

İlk seçenek ile vefa eden kullanıcıların hesaplarında yer alan tüm paylaşımlarla beraber hesabı bir anı sayfasına dönüştürebiliyorsunuz. Bunun dışında vefa eden kullanıcının Instagram Hesabını Kaldırma işlemi için neler yapabileceğine bakalım.

Instagram Hesabını Kaldırma İçin Yapılacak İşlemler

Vefat eden kullanıcıların Instagram Hesabını Kaldırma işlemi için bilinmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle bu noktalardan bahsedeceğiz. Daha sonra ise hesap kaldırma işleminin nasıl yapılacağından söz edeceğiz.

Bilinmesi Gereken Detaylar

Bu şekilde Instagram Hesabını Kaldırma işlemi yapacaksanız ilk olarak vefat eden kişinin birinci derecen akrabası olduğunuzu kanıtlamanız gerekecek. Sadece ve sadece birinci dereceden akrabaların bu şekilde hesabı kaldırmasına izin veriliyor. Aksi halde Instagram hesap kaldırma başvurusunu kabul etmiyor.

Instagram Hesabını Kaldırma

Instagram Hesabını Kaldırma İçin Atılacak Adımlar

  • Yukarıda da söz ettiğimiz gibi hesabı kapatmak istediğiniz kişinin yakını olduğunuzu gösteren belgelerinizi hazırlamak.
  • Ardından kişinin vefat ettiğini gösteren kanıtlara sahip olmanız gerekiyor.
  • Bunun için vefat eden kişinin ölüm belgesi ve kişiyi kanıtlamak için doğum belgesi kullanmanız gerekiyor.
  • Tüm bu belgelerde bilgilerin tam olarak okunabiliyor olması gerekiyor. Instagram tarafından yayınlanan yönerge bu yönde bilgiler vermekte. Resmi belgelerinizi Instagram’a ileterek, hesabın kapatılması için talepte bulunmanız gerekiyor.
  • Instagram’a, “Instagram Hesabını Kaldırma” talebini göndermek içinde resmi başvuru formunu kullanmanız gerekiyor. Bunun içinde Instagram’ın bu resmi sayfasını kullanabilirsiniz.

Bilinmesi gereken detaylar Instagram açıklamalarına göre bu şekilde sıralanmış durumda. Ekstra bir bilgi için doğrudan Instagram ile iletişime de geçebiliyorsunuz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu

Çevrimiçi dünyada hashtaglerle, ya da diğer bir adıyla “konu etiketleri” ile çok sık karşılaşıyoruz. “#” sembolünün yanına içerikle alakalı anahtar ke...

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası
Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde olduk...

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Kudret
    Kudret

    Tüm bu kanıtlamalarla uğraşmaktansa bırakalım kalsın ne olacak yani. Yeni fotoğraf ya da videolar paylaşamasa da ara sıra gördükçe yad eder dua ederiz. Ayrıca instagram uzun süreli mesela 1 yıl ya da daha fazla süre giriş yapılmayan hesapları askıya alabilir, eğer kullanıcı uzun zaman ardından yeniden girerse tekrar aktif edebilirler.