WHATSAPP GÖRÜLDÜ, MAVİ TİK NASIL KALDIRILIR?

WHATSAPP GÖRÜLDÜ, MAVİ TİK NASIL KALDIRILIR?

Whatsapp görüldü kapatma işlemi insanların sıkça merak ettiği konuların başındadır. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte birçok yenilikte hayatımıza girdi. Bu yeniliklerden bir tanesi de Whatsapp olmuştur. Whatsap klasik mesajlaşmaya yeni bir heyecan katmıştır. Klasik mesajlaşırken en önemli sorunlarınızdan bir tanesi neydi? Tabi ki attığınız mesajların karşı tarafın okuyup okumadığını bilmemekti. Evet, mesajlarımızın iletildiğine dair “iletildi” mesajı alma hakkımız vardı. Ancak mesajın iletilmesi mesajın okunduğu anlamına gelmiyordu.
Mesaj attıktan sonra mesajımıza saatlerce cevap gelmemesi bizi hem sinirlendiriyor hem de “acaba mesajım okunmamış olabilir mi” şüphesine düşürüyordu. Whatsap ile mesajlara okundu bilgisi geldi.

Whatsapp Okundu Bilgisi Nedir?

Whatsap mesaj iletildi bilgisi ve whatsap okundu bilgisi bulunmaktadır. Whatsap mesajınız gönderilmediyse mesajınızın alt köşesinde saat işareti olmaktadır. Whatsap mesajınız gönderildi ancak karşı tarafa iletilmediyse bu durumda tek tik olmaktadır. Whatsap mesajınız gönderildi ve iletildiyse çift tik olmaktadır. Gönderdiğiniz mesaj karşı taraf tarafından okunduysa çift tik mavi renk olmaktadır.

Whatsap okundu bilgisi verilmesi bazı durumlarda memnun olunmakla birlikte, bazı durumlarda ise keşke okundu bilgisi verilmese demekteyiz. Bunun sebebi kendi attığımız mesajı karşı tarafın okuyup okumadığını merak ettiğimizden okundu bilgisini almak istemekteyiz. Ancak mesaj atılan biz isek bu durumda mesajı okuduğumuzun bilgisi vermek istemeyebiliriz. Bu durumda whatsap okundu bilgisini kaldırmalısınız. (Whatsapp Destek)

Whatsap Okundu Bilgisi Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp görüldü kapatma her zaman hoşumuza gitmeyen bir durumu ortaya çıkarmaktadır. Bazı mesajları okuduğumuzdan karşı tarafın bilgisi olmasını istemeyebiliriz. Bu durumda yapmamız gereken elbette ki okundu bilgisini kaldırmaktır. Peki, whatsap okundu bilgisi nasıl kaldırılır?

Whatsap okundu bilgisi kaldırma için öncelikle whatsap uygulamanıza giriş yapmalısınız. Daha sonra whatsap uygulamanızın sağ üst köşesinde yer alan üç noktayı tıklamalısınız. Üç noktayı tıkladıktan sonra “yeni grup, yeni toplu mesaj, whatsap web, yıldızlı mesajlar ve ayarlar” menüsü açılacak. Bu menü arasından “ayarlar” sekmesini tercih etmelisiniz. Bu sekmeden sonra “hesap” sekmesine tıklamalısınız. Karşınıza açılan ekranda gizliliklerinizi ayarlayabileceğiniz, whatsap güvenliğini ayarlayabileceğiniz bir ekran açılacak. Ayrıca yine bu ekrandan numara değiştirme ve hesap bilgilerini takip etmeyle, hesap silme işlemi yapabilirsiniz. Bu bölmeler arasından “gizlilik” sekmesini tercih etmelisiniz.

Okundu bilgisi pasif haldeyse okundu bilginiz gitmediği anlamına gelmektedir. Ancak okundu bilgisi butonunuz aktif haldeyse bu durumda butona tıklayarak pasif hale getirebilirsiniz. Bu sayede size gelen mesajları okuduğunuzda karşı taraf bilgi sahibi olmayacaktır. Ancak her şeyin bir bedeli vardır. Siz hangi bilginizi saklarsanız, karşı tarafında aynı bilgisini görme imkanınız olmaz. Eğer ki okundu bilgisini saklarsanız, kendi attığınız mesajlarda da karşı tarafın okuyup okumadığını anlayamazsınız.

Whatsap ayrıca hiç uygulamaya girmeden mesajları okuma imkanı da tanımaktadır. Whatsap uygulaması açık değilken whatsap ile gelen mesajı aşağı kaydırdığınızda mesajı okursunuz ve okundu olarak işaretlemeden kapatabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram hesaplarını büyük kitlelere ulaştırmak için; https://takipcisatinal.org/yabanci-takipci-satin-al

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.