WHATSAPP GRUP MESAJLARINI SİLME NASIL YAPILIR?

WHATSAPP GRUP MESAJLARINI SİLME NASIL YAPILIR?

Whatsapp grup mesajları silme işlemi bizlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hayatımızı en çok kolaylaştıran uygulama hangisidir diye sorsak, muhtemelen çoğunluk whatsap diyecektir. Whatsap günlük iletişimimizde en sık kullandığımız araç olmayı başardı. Whatsap ile iletişim kurmak adeta sıradan bir durum haline geldi. Hatta öyle ki telefonla mesajlaşmaz olduk. Bu durumun en önemli sebebi sms yaptırmanın parayla olması, whatsap ise parasız bir uygulama olmasıdır. Whatsap için tek gereken internet bağlantısıdır. Eğer ki internet bağlantınız varsa whatsap ile iletişim kurmanız da çok kolaydır.

Whatsap ilk ortaya çıktığında kişisel bir mesajlaşma ağıyken zamanla kendini geliştirdi. Whatsap aramaları oluşturuldu, whatsap görüntülü aramaları hayatımıza girdi. Daha sonra whatsap durum ekleme özelliği ve whatsapta grup kurma özelliği geldi. Whatsapta grup kurmak aynı konuyu birden fazla kişiyle konuşmak istediğimizde yapılan uygulamadır.

Mesela bir arkadaş grubumuz var. Devamlı birlikte zaman geçirdiğimiz bu arkadaş grubumuzla aynı anda mesajlaşmak istiyoruz. Bu durumda whatsap oldukça işe yaramaktadır. Çünkü attığımız bir mesaj aynı anda gruptaki tüm arkadaşlarımıza gitmekte ve sohbet edilmektedir. Whatsap ile birlikte birçok grup kurulmaya başlandı. İş grupları, arkadaş grupları, aile grupları ve daha niceleri. Whatsap ile en yaygın yapılan uygulama grup kurmak oldu desek yalan söylemiş olmayız.

Bireysel Sohbetleri

Bireysel sohbetler tek bir kişiyle yaptığımız konuşmalardan ibarettir. Elbette ki bu konuşmaları silmek mümkündür. Bu durumda sohbetleri silebilirsiniz. Sohbetler sekmesinde sizin sohbet ettiğiniz herkes görünmektedir. Bu kişiler arasından kimle olan sohbetini silmek istiyorsanız onun üzerine gelerek uzun süre üstüne tıklamalısınız. Diğer sekmesine tıklayarak, sohbeti sil demelisiniz. Bu sayede bireysel sohbetiniz silinmiş olacak.

Grup Sohbeti Silmek

Grup sohbeti silmek mümkün değildir. Gruplarda konuşmalar temizlenebilir. Bunun içinde sohbetin içine gelmeli ve sağ üst köşede yer alan üç noktayı tıklamalısınız. Üç noktayı tıkladığınızda açılan sekmeler arasında “konuşmaları sil” sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmeyi tıklayarak konuşmayı silebilirsiniz. Ancak ana ekran sohbetler kısmında grup görülecektir.Whatsapp grup mesajları silme için grubu silmek daha mantıklı olmaktadır. Böylelikle tüm sohbetler silinmiş olur. (Whatsapp)

Grubun sohbetler sekmesinde hiç görünmesini istiyorsanız bu durumda gruptan çıkabilirsiniz. Gruptan çıkabilmek için sohbetler sekmesinden silmek istediğiniz grup sohbetinin üstüne gelin. Grup sohbetinin üstüne kısa bir süre tıklayın ve açılan seçeneklerden diğeri tıklayın. Bu aşamadan sonra “gruptan çık” seçeneğini tıkladığınızda gruptan çıkmış olacaksınız.

Gruptan çıktığınızda artık grupta atılan hiçbir mesaj size gelmeyecek ve siz gruba bir daha mesaj atamayacaksınız. Gruptan çıkmak sohbet temizlemekten farklı bir durumdur. Bu nedenle yanlışlıkla yapmamalısınız.

Tüm Sohbetleri Silmek

Grup mesajları silmek ya da bireysel mesajları silmek yerine tüm sohbetleri tek bir seferde silmeniz de mümkündür. Tüm sohbetleri tek bir seferde silmek için whatsaba giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesini tıklayın ve açılan sekmeden “sohbetler” “tüm sohbetleri sil” sekmesini tıkladıktan sonra telefonunuzda kayıtlı tüm sohbetler temizlenmiş olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram hesaplarını büyük kitlelere ulaştırmak için; https://takipcisatinal.org/yabanci-takipci-satin-al

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.