WhatsApp Mevcut Konum Özelliği Nasıl Kullanılacak?

WhatsApp Mevcut Konum Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında hızla yükselen ve zirveye yerleşen WhatsApp, şimdi ise yeni WhatsApp Mevcut Konum sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında, uygulamanın eksik kalan yönlerini tamamlayarak daha da öne çıkmasını sağlayacak olan yeni özelliğin detaylarının açıklandığını da ekleyelim. Söz konusu özelliğin kullanımı da dahil olmak üzere birçok detayının da açıklandığını gördük. Peki, nedir bu WhatsApp Mevcut Konum? Nasıl bir kullanım sunacak? Kullanıcıların bilmesi gerekenler neler? Tüm bunlara ve açıklanan detaylara geçelim.

WhatsApp Mevcut Konum Nedir?

Öncelikle sistemin nasıl bir ayrıcalık sunduğu ve tam anlamıyla ne olduğundan söz edelim. WhatsApp Mevcut Konum sistemi, konum paylaşımı üzerine odaklanmış olan bir sistem. Ana mantık konum paylaşma üzerine kurulu. Fakat standart konum paylaşımından farklı birçok nokta var. WhatsApp Mevcut Konum sayesinde, kullanıcılar bir süreliğine anlık konum bilgisini paylaşabiliyor. O an için nerede ve nereye ilerliyor konum bilgisini paylaşabiliyorsunuz.

WhatsApp Mevcut Konum

Özellikle güvenlik konusunda kullanıcılara büyük oranda artı katacak olan yeni özelliğin, iki şekilde kullanılabileceği de belirtiliyor. Yani kullanıcı isterse gruplarda isterse de bir kişi ile konum paylaşımı yapabilecek. Ayrıca sistem süreli ya da isteğe bağlı olarak kullanılabilecek. WhatsApp Mevcut Konum paylaşımlarını siz kapatmadığınız sürece, ya da ayarladığınız zaman dolmadığı sürece konum paylaşımı devam ediyor.

WhatsApp Mevcut Konum Nasıl Kullanılacak?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Söz konusu sistemin nasıl kullanılacağından söz edelim. Duyuruyla beraber yeni özelliğin nasıl kullanılacağı da otaya çıktı. Yapılacak olan işlemler ise şöyle;

  • İlk olarak standart bir şekilde konuşma başlatmanız gerekiyor. Konuşmaları grupla ya da kişilerle başlata biliyorsunuz.
  • Daha sonra “ekle” butonuna basmanız gerekiyor. Buradan “konum” seçeneğini seçiyoruz.
  • Mevcut Konum paylaş sekmesini seçip, ardından ise paylaşımın ne kadar süre için geçerli olacağını seçiyorsunuz. Seçtiğiniz sürenin karşı taraf için konumun gösterileceği süre olduğunu belirtelim.
  • Bu süre dolduğu zaman karşı taraftaki kullanıcı ile konum paylaşımı kesiliyor. Son konum bilgisi paylaşımı ekranında kalınıyor. Aynı şekilde paylaşım yaparak mevcut konum özelliğini devam ettirmekte mümkün. Tüm bu ayarların kullanıcıların isteği doğrultusunda yapıldığını da belirtelim.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Merve
    Merve

    Ben bu mevcut konum paylaşımından pek bir şey anlamadım. Normalde konum paylaşımı yapmayı biliyorum fakat sizin anlattığınıza göre karşıdaki kişiye konum gönderiyoruz ve bizim anlık olarak değişen konum bilgilerimizi karşıda ki kişi de anlık olarak takip ediyor öyle mi? Yanlış mı anladım acaba.