WhatsApp Mevcut Konum Özelliği Nasıl Kullanılacak?

WhatsApp Mevcut Konum

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında hızla yükselen ve zirveye yerleşen WhatsApp, şimdi ise yeni WhatsApp Mevcut Konum sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında, uygulamanın eksik kalan yönlerini tamamlayarak daha da öne çıkmasını sağlayacak olan yeni özelliğin detaylarının açıklandığını da ekleyelim. Söz konusu özelliğin kullanımı da dahil olmak üzere birçok detayının da açıklandığını gördük. Peki, nedir bu WhatsApp Mevcut Konum? Nasıl bir kullanım sunacak? Kullanıcıların bilmesi gerekenler neler? Tüm bunlara ve açıklanan detaylara geçelim.

WhatsApp Mevcut Konum Nedir?

Öncelikle sistemin nasıl bir ayrıcalık sunduğu ve tam anlamıyla ne olduğundan söz edelim. WhatsApp Mevcut Konum sistemi, konum paylaşımı üzerine odaklanmış olan bir sistem. Ana mantık konum paylaşma üzerine kurulu. Fakat standart konum paylaşımından farklı birçok nokta var. WhatsApp Mevcut Konum sayesinde, kullanıcılar bir süreliğine anlık konum bilgisini paylaşabiliyor. O an için nerede ve nereye ilerliyor konum bilgisini paylaşabiliyorsunuz.

WhatsApp Mevcut Konum

Özellikle güvenlik konusunda kullanıcılara büyük oranda artı katacak olan yeni özelliğin, iki şekilde kullanılabileceği de belirtiliyor. Yani kullanıcı isterse gruplarda isterse de bir kişi ile konum paylaşımı yapabilecek. Ayrıca sistem süreli ya da isteğe bağlı olarak kullanılabilecek. WhatsApp Mevcut Konum paylaşımlarını siz kapatmadığınız sürece, ya da ayarladığınız zaman dolmadığı sürece konum paylaşımı devam ediyor.

WhatsApp Mevcut Konum Nasıl Kullanılacak?

Söz konusu sistemin nasıl kullanılacağından söz edelim. Duyuruyla beraber yeni özelliğin nasıl kullanılacağı da otaya çıktı. Yapılacak olan işlemler ise şöyle;

  • İlk olarak standart bir şekilde konuşma başlatmanız gerekiyor. Konuşmaları grupla ya da kişilerle başlata biliyorsunuz.
  • Daha sonra “ekle” butonuna basmanız gerekiyor. Buradan “konum” seçeneğini seçiyoruz.
  • Mevcut Konum paylaş sekmesini seçip, ardından ise paylaşımın ne kadar süre için geçerli olacağını seçiyorsunuz. Seçtiğiniz sürenin karşı taraf için konumun gösterileceği süre olduğunu belirtelim.
  • Bu süre dolduğu zaman karşı taraftaki kullanıcı ile konum paylaşımı kesiliyor. Son konum bilgisi paylaşımı ekranında kalınıyor. Aynı şekilde paylaşım yaparak mevcut konum özelliğini devam ettirmekte mümkün. Tüm bu ayarların kullanıcıların isteği doğrultusunda yapıldığını da belirtelim.
Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram 5xx Server Error Hatası Çözüldü 2019
WhatsApp Mevcut Konum Özelliği Nasıl Kullanılacak?
4.5 (89.13%) 289 votes

Önceki yazımızda Instagram Hikayeler Anında Cevap Sistemi ve Bildirim Sistemi başlıklı içeriğimiz instagram hikayeler anında cevap, instagram hikayeler ekran görüntüsü bildirimi ve Instagram hikayeler güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

WhatsApp Mevcut Konum Özelliği Nasıl Kullanılacak?” te bir düşünce

  1. Merve diyor ki:

    Ben bu mevcut konum paylaşımından pek bir şey anlamadım. Normalde konum paylaşımı yapmayı biliyorum fakat sizin anlattığınıza göre karşıdaki kişiye konum gönderiyoruz ve bizim anlık olarak değişen konum bilgilerimizi karşıda ki kişi de anlık olarak takip ediyor öyle mi? Yanlış mı anladım acaba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +