Youtube Red Hakkında Her Şey

Youtube Red Hakkında Her Şey

Dünyanın en büyük sosyal platformları arasında yer alan Youtube, her geçen gün yeni hizmetlerle karşımıza çıkıyor. Kullanıcılara yeni deneyimler yaşatarak, sürekliliğini koruyor. Son zamanlarda adını sıkça duyuran Youtube Red nedir, bu uygulama ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi bir çok soruya cevap bulacağız. Tüm sorulara yanıt bularak, bu hizmetten her yerde faydalanma imkanına sahip olacaksın.

Peki nedir Youtube Red?

Video izleme sektörünün öncülerinden olan Youtube ve Google’nin iş birliği sonucunda ortaya çıkmış bir hizmet. Bu hizmet sayesinde uygulamayı kullanırken sürekli ekrana gelen reklamlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Sadece bir miktar ücret karşılığında, reklamsız video izleme imkanı. Dahası da var. Ancak bu hizmet hakkında önce genel bilgileri öğrenelim.

Hizmet verilen ülkeler

Küreselleşmenin avantajları arasında yer alan, ani yaygınlaşma uygulamaların kolay bir şekilde tanınmasına yardımcı oluyor. Bu kapsamda Youtube Red hizmeti, zamanla bir çok ülke de yaygınlaşacak gibi görünüyor. Daha yeni üretime geçtiği için, sadece Amerika da hizmete açılmıştır. Gündemde Türkiye olsa da, henüz ülkemizde ne zaman aktif olacağı hakkında net bilgi yok.

Bu hizmet kullanıcılara neleri vaat ediyor?

Youtube üzerinden yayın izleyen kişilerin, en büyük şikayeti sürekli açılan reklamlar. Bu reklamlar sürekli hale geldiğinde can sıkıcı bir hal almaktadır. Youtube, bu problem üzerine isteyen kişilere bazı olanaklar sunuyor. Bir miktar ücretin ardından, hiç duraklamadan, reklamsız bir şekilde videoların keyfini çıkarabilirsiniz. Verilen ilk hizmet oldukça müşteri memnuniyeti odaklı. Diğer bir Youtube Red özelliği ise, internet tasarrufu. İster internet tasarrufu olarak görün isterseniz de kullanım kolaylığı. Artık bu bölüm üzerinden, internet kapalıyken çevrim içi olmasanız bile, videoları rahat bir şekilde izleyebileceksiniz. Çevrim içi izleme olanağı oldukça işlevsel görünüyor. Bunlara ek olarak Google Play Müzik bölümünü de ücretsiz bir şekilde kullanabileceksiniz.

Youtube Red kullanım ücreti ne kadar?

Youtube Red ücreti, aylık fiyatlarla belirlenmiş. Aylık 10 dolar vermeniz durumunda, bu hizmetten faydalanabilmeniz mümkün. Verilen bazı üst düzey uygulamalarla, aynı fiyatlara sahip olduğu için çok pahalı görünmüyor. Bu uygulamalar sadece müzik odaklıyken, Red bir çok hizmeti beraberinde sunuyor. Aynı zamanda bir çok aygıtta da kullanım olanağı sunuyor.

Abonelik nasıl gerçekleşir?

 • Youtube sayfasına giriş yapın.
 • Bilgisayarda masa üstü üzerinden https://www.youtube.com/red bu adrese gidin. Bu adres üzerinden kolay bir şekilde aboneliği gerçekleştirebilirsiniz.
 • İsteğe bağlı olarak Google Play üzerinde bulunan, Youtube Red uygulamasını indirerek, aynı şekilde abone olmanız mümkün.

Youtube Red abonelik iptalini nasıl yaparım?

Abone olduktan sonra memnun kalmamanız durumunda ya da diğer sebeplerden dolayı, abonelik iptali gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan aboneliği hangi sistem üzerinden gerçekleştirdiğiniz. Eğer abone olma işlemini gerçekleştirdikten sonra memnun kalmadıysanız ya da herhangi bir sebepten dolayı iptalini istiyorsanız, abonelik iptal işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler sırasıyla, Youtube Red sayfasının en altında sıkça sorulan sorular (SSS) kısmına gelin. Burada üyeliğimi nasıl iptal ederim butonu olacak. Buraya tıklayıp,  aktif ücretli üyelik linkine tıklayarak, üyeliğinizi kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz. İstediğiniz zaman tekrardan abonelik işlemlerini tekrarlayabilirsiniz.

Abonelik sonrasında güncellemeler

Youtube Red hizmetinden faydalanmak için abone oldunuz ve sonucunda çok memnun kaldınız. Bir sonraki dönem için güncellemek istiyorsunuz. Güncelleme işlemleri de kolaydır. Abonelik sonrası aynı şekilde, ücretli üyeliğiniz üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

Bu hizmetlerden faydalanmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Youtube Red özelliklerini teorik olarak bilmek kadar, bunları uygulayabilmekte önemlidir. Bu aşamada neler yapılması gerektiği, hangi yolu izlemeniz gerektiği detaylı olarak gösterilecektir.

Video yayınlarındaki reklamı kaldırma

Bilinen en büyük hizmeti reklamları görmeden, keyfinize göre videoları izleyebilmeniz. Peki nasıl olacak? İşin en güzel yanı ise reklamları kaldırmak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmaması. Abonelik işlemleri yapıldıktan sonra, sistem otomatik olarak reklamların tamamını kaldırır. Bu şekilde bir şeyle uğraşmak zorunda da kalmazsınız.

İnternetsiz izlenebilen videolar

En önemli diğer bir hizmeti ise çevrim içi olma şartı olmaksızın videoların izlenebilmesi. Bu şekilde, internetsiz izlenen videolar sayesinde, hem ekonomik olarak daha rahat edersiniz hem de bu hizmetin keyfini çıkarırsınız. Burada yapmanız gereken birkaç işlem var ancak oldukça basit.

Videoyu çevrim dışı bir şekilde izleyebilmek için:

 • Youtube Red uygulamasına giriş yapın ve izlemek istediğiniz videoyu açın.
 • Video açıldıktan sonra ekranda çevrim dışı kaydet butonu görünecek. Bu kısımdan videoyu hangi kalitede izlemek istiyorsanız, o kaliteyi seçerek tamamlayın. Bu butona tıklayarak videonun kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt tamamlandığına dair ekranda mavi renk görünecek. bu rengi gördükten sonra kaydınızın olduğundan emin olabilirsiniz.
 • Şimdi gelelim bu kaydettiğimiz videoları görmeye. Kaydedilen videoları görmek için, Hesap bölümünü açın. Hesap bölümü içinde, kaydedilen videoların olduğu ekran karşınıza çıkacak. Sonrasında tüm kayıtları keyfinizce izleyebilirsiniz.
 • Ben bu videoyu kaydettim ama artık işime yaramıyor ya da silmek istiyorum diyorsanız, video yanındaki mavi butona tıklayın. Ve sonrasında kaldır kısmını işaretlediğinizde, video hesabınızdan silinmiş olacaktır.
 • Youtube ayarlarında bir çok seçenek de size sunulmuştur. Buralara da göz atmanızda fayda var.

Video yayınlarını arka kısımda gösterme-oynatma

Video yayınlarını arka planda gösterme, Youtube Red hizmetlerinden bir diğeri. Arka planda oynatma işlemini yapabilmek için, Youtube ayarları bölümüne giriş yapın. Sonrasında arka plan ve çevrim dışı seçeneğine tıklayın. Ve en son arka planda oynatma seçeneğinden, işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde, istediğiniz yayını arka bölmede oynatabilmeniz mümkün.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

 

Uygulamanın kullanılabileceği aygıtlar

Bu uygulamaya belli aygıtlar üzerinden giriş yapabilirsiniz. Öncelikli olarak, tüm tablet, İOS ve Android sistemi içeren cihazlardan giriş yapabilmeniz mümkün. İsteğe bağlı olarak cihazınıza mobil uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz. Ya da internet üzerinden direkt sitesine giriş yaparak faydalanabilirsiniz. Bu cihazların haricinde bazı televizyonlar da bu uygulamayı destekliyor. Örneğin, Chromecast, Xbox 360, PlayStation 3…  Bu ve bunun gibi son üretim olan akıllı televizyonlar bu uygulamaya giriş imkanı sağlıyor. İnternet ve kullanılabilir menüler, bu kolaylığı sağlıyor. İstediğiniz her yerden giriş yaparak, bu Youtube Red hizmetinin ayrıcalıklarından siz de faydalanabilirsiniz.

 

Youtube Red uygulaması hakkında tüm detaylardan bahsedildi. Türkiye de hizmet vermeye başladığında, nasıl bir hizmet olduğunu herkesten önce fark ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde video izlerken, sürekli reklamların çıkması gibi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Türkiye’de kullanılmaya başladıktan sonra, aşamalar daha da belirginleşecektir.

 

 

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

4 yorum

 1. Nevin BEYAZ
  Nevin BEYAZ

  Youtobe Red hakkında pek fikrim yoktu. Bu kadar özellikli olduğunu da yazınızdan öğrendim. Teşekkürler an kısa zamanda kendi üyeliğimi oluşturacağım.

 2. Emine UÇMAZ
  Emine UÇMAZ

  Ben özel üyelik oluşturdum. Artık ulaşımda basit reklamsız seyretmenin keyfide. Tavsiye ediyorum. Hiçbir uygulamaya gerek kalmadan bilgisayırımda yer kaplamadan rahat bir seyir yapabiliyorum.

 3. Eylul SERİN
  Eylul SERİN

  Mobil için kullanım nasıl acaba? İlk önce Youtobe Red kullanım detaylarını öğrenirsek daha sonra abone olabiliriz belki. Ya da deneme sürümü olsa bir haftalık bedava falan

 4. Nuran ŞİMŞEK
  Nuran ŞİMŞEK

  Türkiye de bu uygulama yok diye vps ile farklı bir sunucudan bağlanmaya çalışan birisi anlatıyor. Aylık 20 liraya size sağlarım bu hizmeti diyor. Biz ona uyalım mı yoksa palavracı bizi mi dolandıracak?