Facebook Grup Açma Nasıl Yapılır?

Facebook hem ülkemizde hem de dünya genelinde çok sayıda kullanıcının bulunduğu bir sosyal medya uygulamasıdır. Uzun yıllardır bilinen ve popüler bir uygulama olan Facebook zaman içerisinde güncellenerek yeni özelliklere kavuşmuştur. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından tercih edilen özelliklerinden bir tanesi hikayeler bölümüdür. Facebook’ta ayrıca grup açılabilmektedir. Peki, Facebook grup açma nasıl yapılır? Sorunun cevabını yazımızda vermeye çalışacağız.

Facebook’ta kullanıcılar arkadaşlarıyla iletişim kurabilmekte, fotoğraf/ video paylaşımı yapmaktadır. Bununla birlikte hikayeler kısmında da fotoğraf/video paylaşılması mümkün olmaktadır. Sosyal medya uygulaması Facebook bünyesinde grup açılabilmektedir. Facebook grup açma işlemi için öncelikle Facebook’un sağ üst köşesinde yer alan  simgesine tıklanmalıdır. Daha sonra orada bulunan Grup Kur seçeneğine dokunulması yeterlidir. Facebook grup açma işleminde grubu kurduktan sonra bir kapak fotoğrafı yüklenebilir ve açıklama eklenebilir.

Facebook’ta Bir Gruba Üye Olmak

Facebook grup açma işleminden bahsettiğimiz yazımızda bahsedeceğimiz bir diğer husus şöyle; bir gruba üye olmak isterseniz bunun için gruba gidin ve kapak fotoğrafının altında yer alan +Gruba Katıl’a tıklayın. Grup ayarlarına bağlı olarak bir grup yöneticisi tarafından isteğinizin onaylanması için beklemenizde gerekebilir. Facebook grupları hakkında yazabileceğimiz bir diğer detay ise bazı grupların gizlilik ayarları gizli olarak belirlenmiştir ve bu durumda arama sonuçlarında görünmeyebilir. Dolayısıyla gizli grupları ancak bir üye sizi gruba eklediğinde görebilirsiniz.

Facebook Grup Bildirimleri

Bir Facebook grubunda neler için bildirim alacağınızı seçebilirsiniz. Bunun için gruba gidin ve kapak fotoğrafının altında bulunan Bildirimler’e tıklayın. Daha sonra çıkan seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Sosyal medya uygulamaları arasında uzun yıllardır yer alan Facebook’ta katıldığınız bir gruptan ayrıldığınız zaman üyelere bildirim gönderilmemektedir ve gruptan çıktığınızda artık size grup bildirimleri gelmeyecektir.

Facebook grup açma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook grup açma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Grup Açma Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımızda Instagram Hikaye Nasıl Yakınlaştırılır? başlıklı içeriğimiz instagram hikaye yakınlaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.