Facebook Hesap Dondurma Adım Adım 2019

Sosyal medya platformları arasındaki tüm uygulamalar, hesaplarda donma ve silme gibi özelliklere yer veriyor. Bunlardan bir tanesi de Facebook. Bir hesap açtınız ve belirli sebeplerden dolayı dondurmak istiyorsunuz. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, oldukça kolay bir şekilde Facebook hesap dondurma işlemini yapabileceksiniz. Aynı şekilde Messenger hesabınızı da kolay bir şekilde dondurabilirsiniz.

Facebook ve Messenger hesabını dondurduğunuzda, o süre zarfında arkadaşlarınız profilinize ulaşamayacaktır. Profilinize girmeye çalıştıklarında erişim olmadığına dair bir yazıyla karşı karşıya kalırlar. Hesabınızı tekrar aktif hale getirdiğinizde, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Facebook hesap dondurma işlemi yapma

Facebook hesabınızı istediğiniz kadar dondurmakta özgürsünüz. Uygulama tarafından bu tercih size bırakılmış durumda. Sonrasında ise çok basit bir şekilde, hesabınızı aktif hale getirerek kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Facebook hesap dondurma işleminden adım adım bahsedeceğiz. Aşamalar:

 • İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

 • Hesabınıza girdikten sonra, sağ üst köşede yer alan alt alta üç çizgi simgesine tıklayın. Bu sizi ‘’ayarlar’’ bölümüne götürecek.

 • Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve ‘’ayarlar ve gizlilik’’ bölümüne tıklayın.
 • Ayarlar kısmına tıklayıp, karşınıza çıkan ekranda hesap ayarları bölümünü bulun. Bu kısımda kişisel bilgiler, dil ve ödemeler gibi seçenekler karşınıza çıkacak.

 • Kişisel bilgiler seçeneğini seçerek işleme devam edin.

 • Ekranda çıkan maddeler arasında en altta ‘’hesabı dondur’’ seçeneği yer alıyor. Hesabı dondur dediğinizde karşınıza iki seçenek çıkacak: hesap varisi ve hesabı dondur. (Hesap varisi kısmında isterseniz hesabınızı güvenli tutmak adına bir hesap varisi seçebilirsiniz. ) Hesabı dondur diyerek işleme devam edin.
 • Hesabı dondur dedikten sonra, Facebook şifreni girdiğinde artık hesabını dondurmuş olacaksın. Hesabınızı keyfi olarak aktif etmediğiniz sürece, donmuş olacaktır.

Facebook hesap dondurma sonucu ne olur?

Facebook hesap dondurma işlemi sonrasında artık hesabınız hiç kimse tarafından görüntülenmez. Birisi hesabınızı aratmak istediğinde sizi bulamaz, karşısına istediğiniz gibi bir hesap çıkmaz. Ancak burada unutmamanız gereken nokta, Facebook hesabınızı dondurmanızın Messenger hesabınızla hiçbir bağlantısı yoktur. Yani birini dondurduğunuzda, diğerini aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook hesap dondurma işlemi sonrasında, kimse sizi bulamasa bile var olduğunuza dair bazı belirtiler vardır. Örneğin karşıdaki kişi, arkadaş listesini incelediğinde adınız görünür. Onunla olan konuşmalarınız ortadan kalkmaz. Aynı şekilde görünür. Sadece profiliniz görünmez ve karşıdaki kişi sizin mesajlarınıza yanıt veremez. Bu konuşmaya yanıt veremezsiniz diye bir yazı karşısına çıkar. (Messenger değilde, web site mesajlaşma kısmında durum bu şekildedir.)

Bu Yazımızıda Okuyun:  Snapchat Filtre Önerme Sistemiyle Instagram’a Rakip Olacak

Messenger’de ise durum daha farklıdır. Farklı bir uygulama olduğu için, buradan aynı şekilde iletişim kurmaya devam edersiniz. Facebook hesabını dondurma işlemi gerçekleşse bile, bu uygulama üzerinden mesaj alışverişine devam edebilirsiniz. Messenger üzerinden de görünmeyip, irtibatı tamamen kesmek istiyorsanız, buradaki hesabınızı da aynı şekilde dondurabilirsiniz.

Facebook Messenger hesabını dondurma

Facebook hesap dondurma işleminde, Messenger hesabınızı da kolay bir şekilde dondurabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken, Facebook hesabınızı dondurmaktır. Yukarıdaki maddeleri takip edip hesabınızı dondurduktan sonra, Messenger hesabınızı dondurmanız mümkün. Facebook Messenger hesabını dondurma adım adım gösterilecektir. Bunun için aşamalar şu şekildedir:

 • İlk olarak Messenger uygulamasına giriş yapın.

 • Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde profil resminiz olacaktır. Profil resminize tıklayın.

 • Açılan ekranda, ekranı aşağı doğru kaydırdığınızda ‘’hesap ayarları’’ bölümü çıkacak. Buraya giriş yapın.

 • Kişisel bilgiler kısmına tıklayın.

 • En altında hesabı yönet kısmı bulunmaktadır. Buradan isterseniz hesabınız güvene almak adına bir varis belirleyebilirsiniz. İsterseniz de hesabı dondur seçeneğine tıklayarak Facebook Messenger hesabını dondurma işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç

Hem Facebook hem de Messenger hesabınızı nasıl dondurmanız gerektiğini adım adım öğrendiniz. Bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde dondurulan hesabı açmak da bir o kadar kolaydır. Hesaba giriş yapmanız yeterli olacaktır. Burada hesabı dondurmadan önce dikkat etmeniz gereken nokta şudur. Hesabı tekrar aktif etmek istediğiniz zaman hem e-mail adresinizi hem de uygulama şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Bu şekilde doğrulama yaptıktan sonra hesabınıza tekrar giriş yapmanız mümkün olabilir. Doğrulama yapamazsanız hesabınıza tekrar giriş yapamazsınız.

Facebook hesabını dondurmak ve silmek aynı şeyler değildir. Silmek tamamen kaybolması ve içindeki hiçbir bilgiyi tekrar geri getirememek demektir. Oysa ki hesap dondurma işlemi geçici bir süreçtir. Geçici olarak hesabınız kaybolur ve sonrasında tüm bilgileri aynı şekilde getirmeniz mümkün olur.

 

 

Facebook Hesap Dondurma Adım Adım 2019
5 (100%) 6 votes

Önceki yazımız Hotmail Hesabıma Giriş Yapamıyorum Şifremi Unuttum 2018 isimli içeriğimize de göz atmanızı öneriyoruz.

 1. Hüsam TEKEL diyor ki:

  Facebook dondurma işlemlerini yapılıyor ancak bunun bir süresi var mı? Ne zamana kadar bu dondurma işlemi yapılıyor gün olarak bir veri varmı elimizde

 2. Sadi YANCI diyor ki:

  Facebook hesabımızı dondurduk. Sonra mail ve şifreyi unuttuk nasıl açacağız. Hadi açamadık bu ömür boyu donuk bir şekilde mi kalacak.

 3. Hale AKTÜRK diyor ki:

  Ben daha önce facebook hesabımı bir ay kadar dondurdum. daha sonra yeniden şifreyle girince hemen açıldı. Özel bir uğraş gerektirmiyor. Şifreleri girince açılım yapıyor.

 4. Doğan KUZU diyor ki:

  Şöyle birşey duydum aslı varmı bilmiyorum. Cevaplarsanız seviniriz. Facebook hesap donduranların hesaplarında çalınma işlemi yapılır ise kesinlikle bir haftayı geçtiği vakit bir daha asla geri alınamıyormuş. Bu doğrumu. Hesabı dondursak birileri çalsa bir daha geri alamıyormuyuz

 5. Bünyamin ULUÇAĞ diyor ki:

  Facebook hesap durdurma işlemini ben sadece facede zannediyordum. Ancak mesenger durdurma işlemini yazınızı okuyunca öğrendim. Sosyal medyalar hakkında ne kadar bilgi var ama biz kullanınca biliyoruz zannediyoruz işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +