Instagram Arama Geçmişi ve Harf Geçmişini Silme

Instagram arama geçmişi ve harf geçmişi silmek bazı kullanıcılar için sorun teşkil edebilmekte olup, bu yazımızda bu soruna kesin çözüm getireceğiz.

Uygulama Üzerinden Instagram Arama Geçmişi Silme

Öncelikle belirtmek gerekir ki Instagram arama geçmişi silme işlemi mobil uygulama üzerinden yapılabilmekte olup, bunun için Profilinizin sağ üst kısmında bulunan seçenekler kısmına tıklamalı ve buradan arama geçmişini sil seçeneğine dokunmalısınız. Bu işlemden sonra arama geçmişiniz silinecek olup, siz yeni bir arama yapana kadar arama geçmişiniz görünmeyecektir. Fakat yeni bir arama yapıldığında arama geçmişi eski haliyle birlikte yani sizin sildiğiniz aramalarla birlikte geri gelmektedir. Bu neden biz size arama geçmişini kalıcı olarak nasıl silebileceğinizi anlatacağız.

Instagram Arama Geçmişi ve Harf Geçmişini Silme

Kalıcı olarak Instagram arama geçmişi ve harf geçmişini silebilmeniz için sizlere anlatacağımız yöntemleri adım adım uygulamasınız. Biran önce yöntemleri anlatmaya başlayalım.

  1. Yöntem

Öncelikle yukarıda anlattığımız biçimde arama geçmişinizi silin ve uygulamadan çıkış yapın. Çıkış yaptıktan sonra tarayıcınızın Instagram bilgilerinizi hatırlamasını engellemek için giriş bilgilerimi hatırla seçeneğini de pasif hale getirin. Ardından telefonunuzun ayarlar kısmında bulunan uygulamalar kısmına girin ve oradan da Instagram alt yapı ayarlarına ulaşın. Buradan önbellek ve geçmişi temizleyerek arama geçmişinizden de kurtulabilirsiniz.

  1. Yöntem

Bu yöntemimizde öncelikle Instagram uygulamasını tamamen kaldırmalı ve telefonunuzdaki gereksiz dosyaların silinmesi için Clean Master benzeri bir uygulama ile telefonunuzu taratmalısınız. Tarama işleminden sonra emin olmak için telefonunuzun uygulama yöneticisi kısmına gidin ve com.instagram.android adındaki klasörü aratın. Eğer bulunursa manuel olarak silin. Bu işlemden sonra Instagram uygulamasını indirebilir ve giriş yapabilirsiniz. Sorununuz büyük olasılıkla çözülmüş olacaktır.

  1. Yöntem

Arama kısmında özellikle görünmesini istemediğiniz biri varsa arama geçmişinde üzerine gelin ve uzunca basılı tutun. Burada çıkan seçeneklerden Gizle’ye tıklayarak bu kişiyi görünmez hale getirebilirsiniz. Bir daha bu kişiyi aratmazsanız arama geçmişinde görünmeyecektir.

Instagram arama geçmişi ve harf geçmişini silme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi ve Harf Geçmişini Silme
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Kendi Fotoğraflarını Görememe Sorunu ve Çözümü başlıklı içeriğimiz instagram foroğrafları görememe sorunu ve instagram kendi fotoğraflarını görememe sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.