Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Instagram ilk çıktığı günlerde yalnızca İOS işletim sistemine ait cihazlarda ve sadece mobil olarak kullanılabiliyordu. Daha sonra android cihazlar için ve bilgisayardan kullanım için de geliştirmeler yapıldı. Günümüzde her alanda kullanılabilse de halen bazı özellikleri bilgisayar ortamında kullanılamıyor. Bazı kullanıcılar Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme konusunda sorun yaşıyorlar ve bu işlemi nasıl yapacaklarını bilemiyorlar. Bu yazımızda Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme konusunu işleyerek Instagram’ı webden kullananlara yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Instagram’ı web sitesi üzerinden yani bilgisayardan kullanmak isterseniz birçok özelliğinden yararlanamazsınız. Instagram bilgisayardan fotoğraf yüklemine izin vermediği gibi yalnızca fotoğrafları görmenize izin veriyor. Instagram’a webden fotoğraf yüklemek isterseniz bunun birkaç alternatif yolu bulunuyor. Bu yolları birlikte inceleyelim.

Instagram Windows Uygulaması

Instagram’ın web üzerinden kullanılamadığını, kullananlarında birçok özelliğinden yararlanamadığını anlatmıştık. Fakat son dönemde beklentileri karşılamak için çıkarılan sürümde Windows’a özel bir uygulama geliştirildi ve Instagram’ın buradan kullanılması sağlandı. Ama bu Windows üzerinden Instagram kullanmak için de dokunmatik bir cihaza ihtiyaç var. Cihazınız dokunmatik değilse bu uygulamayı kullanamıyorsunuz.

BlueStacks ile Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

BlueStacks aslında tüm android uygulamaların telefonunuzda çalışmasını sağlayan bir programdır. Bu program sayesinde Instagram’ı da bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Konumuzun temelini oluşturan Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemini bu programdan nasıl yapacağınızı inceleyim.

BlueStacks’ı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Kurulum işlemi sırasında App Store Access özelliğini etkinleştirin ve kurulum bittikten sonra programı açın. Ardından sol üst kısımdan büyüteç simgesine tıklayın ve arama ekranına Instagram yazarak arama işlemini başlatın. Instagram bulunduğunda çıkan tuş aracılığıyla Google Play Store’a giriş yapın. Buradan Instagram uygulamasını açın ve yükleme işlemini gerçekleştirin. Uygulama indirildikten sonra açın ve hesabınızla giriş yapın. Hesabınıza giriş yapıldıktan sonra istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Telefonunuzda nasıl fotoğraf yükleyerek paylaşıyorsanız aynı şekilde yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Engelleme Limiti Nedir? başlıklı içeriğimiz instagram engelleme limiti ve instagram limitler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.