Instagram Neden Çöktü Soruları Yanıt Buldu

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması Instagram dün uzun süreli bir çökme sorunu ile gündeme gelmiş ve “Instagram Neden Çöktü?” sorusu sorulmaya başlanmıştı. Dün akşam saatlerinde yaşanan çökme sorunu sonrasında, uygulamanın 2-3 saat boyunca erişime kapalı kaldığı da açıklanmıştı. Uygulamanın kapalı kaldığı süreç bir yana, bunun yanında bu sabaha kadar da uygulamanın yavaşlama sorununun devam ettiği belirtilmişti. Sorunun neden kaynaklandığı konusunda ise ilk etapta bir açıklama gelmedi. Şimdi ise yaşanan sorunun neden kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Peki, Instagram Neden Çöktü? Açıklama yapıldı mı? Detaylara bakalım.

Instagram Neden Çöktü? Detaylar Neler?

Uygulamanın neden çöktüğüne ilişkin bir açıklama yapılmadığını belirterek başlayalım. Daha öncede yaşanan sorunlardan olduğu gibi uygulama resmi olarak bir açıklama yapmadı. Fakat nedenin ortaya çıkmasını sağlayacak olan detay Facebook tarafından geldi. Instagram ile Facebook uygulamasının da çökmesi nedeniyle Facebook üzerinden sorun ortaya çıktı. Facebook sayfasına girmek istediğinde hata mesajları çıkıyor olsa da uygulamanın arka planda uyarı mesajı gösterdiği ortaya çıktı. Buna göre her iki uygulamanın da çökmesinin nedeni bakım çalışması. Artan kullanıcı sayıları sonrasında sunucunun yeniden düzenlenmesi ve bakımlarının yapılması adına bir kesinti yaşandığı belirtiliyor. Bakım çalışmasının bitmesinin ardından da yeniden sunucuların kullanılabilir duruma getirdiğini belirtmek gerekiyor.

Instagram Neden Çöktü

Instagram Neden Çöktü?” sorusunun cevabı şu an için bakım çalışması olarak gösterilmiş durumda. Bunun dışında bakım çalışması sırasında herhangi bir yenilik için hazırlık yapılıp yapılmayacağı konusunda bir bilgi verilmiş değil. Bakım çalışması olarak gösterilen çalışma sırasında yeni güncelleme için hazırlıklarının yapılıp yapılmadığı, yakın zamanda belli olacak. Ayrıca bir not olarak da eklemek gerekiyor ki Facebook ile Instagram arasında çapraz sistem denemeleri devam ediyor.

Her iki uygulamanın bir arada çökmesinin nedeni bu çalışma için yapılacak düzenlemede olabilir. Facebook ile Instagram arasında hikayeler paylaşımları için sunulacak olan yeni çaprazlama sistemine gelecek olan düzenleme nedeniyle sunucularda kesintiler yaşanıyor olabilir. Facebook bunun için resmi bir açıklama yapmadı. Güncelleme sonrasında bu konuda da bilgiler verilmesi bekleniyor. Güncellemelerin ne zaman açıklanacağı ise belirtilmiş değil.

Instagram Neden Çöktü Soruları Yanıt Buldu
4.5 (89.29%) 196 votes

Önceki yazımızda Instagram Hesap Kapanması Sorunu ve Nedenleri başlıklı içeriğimiz Instagram Hesap Kapanması ve instagram topluluk kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.