Instagram Direct Grup Konuşmasından Nasıl Çıkılır?

Instagram Direct Grup

Instagram’ın mesajlaşma bölümü olarak bilinen Instagram Direct bölümü, farklı birçok kullanıma sahip. Kullanıcıların doğrudan Instagram profillerinden alıntı yaparak birbirlerine gönderilebilmesi, bunun yanı sıra etiket dahil olmak üzere tüm bilgilerin Direct mesaj üzerinden aktarılabilmesi, fotoğraf ve video gönderiminin gerçekleştirilebiliyor olması ve son olarak bu bölüme eklenen kaybolan fotoğraflar ve video gönderme ayrıcalığı. Tüm bu özellikler Instagram Direct bölümünün kullanıcıların en çok kullandığı bölümlerden biri haline gelmesini sağladı. Doğrudan Instagram tarafından geliştirilmeye devam eden bölüm için sunulan ayrıcalıklardan birisi de Instagram Direct Grup sistemi.

İki kullanıcıdan daha fazla 15 kullanıcıya kadar, Instagram kullanıcılarını bir araya getiren Instagram Direct Grup sistemi de epey fazla kullanılmakta. Tabi özelliğin bu kadar çok kullanılan bir sistem olması ayarlarının da bir hayli merak edilmesine neden oluyor. Bu noktada Instagram Direct Grup için çok basit ayarlarla yapılsa da kullanıcıların en çok araştırdıkları konulardan birisi grup konuşmasından nasıl ayrılacağımız.

Instagram Direct Grup Konuşmasından Çıkma

Instagram Direct Grup konuşmasına dahilseniz ve bulunduğunuz grup konuşmasından ayrılmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemlere adım adım bakalım.

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş akış bölümüne gelmeniz gerekiyor. Buradan ise Direct mesaj gönderi simgesi olan gönderi simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Burada dahil olduğunuz tüm Instagram Direct Grup konuşmaları gözükecektir. Ayrılmak istediğiniz grup konuşmasına tıklamanız gerekiyor.
  • Daha sonra konuşma bölümünde sağ üst kısımda yer alan “İ” simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Karşınıza gelen seçenekler içerisinden ise Instagram Direct Grup konuşmasından ayrılmak için “konuşmadan çık” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu şekilde konuşmadan çıkmanız mümkün.

Dikkat: Grup konuşmasından çıkış yapmak bu kadar basit. Fakat şunu belirtelim ki grup konuşmasından çıktıktan sonra, yeniden grup konuşmasına girebilmeniz doğrudan mümkün olmuyor. Bunun için grup konuşmasında bulunan bir kullanıcının sizi yeniden davet etmesi gerekecek.

Bu Yazımızıda Okuyun:  En Kullanışlı 5 Instagram Gönderi Planlama Aracı

Aksi halde eklenmediğiniz sürece harici bir şekilde gruptan bir daha mesaj almanız mümkün değil. Davet almadan doğrudan gruba dahil olmanızda mümkün değil. Tüm bunları bilerek grup görüşmelerinizden ayrılmayı tercih etmeniz gerekiyor. Bunun dışında sistemin işleyişi dediğimiz gibi oldukça basit.

Instagram Direct Grup Konuşmasından Nasıl Çıkılır?
4.4 (87.64%) 55 votes

Önceki yazımızda Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz hikayeler mesaj ayarları, Instagram Hikayeler ve instagram hikayeler mesaj gönderimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +