Instagram Engelleme Limiti Nedir?

Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Instagram, spam hesapların ve paylaşımlarının önüne geçebilmek için bazı sınırlamalar getirmektedir. Bugünkü yazımızda Instagram engelleme limiti nedir konusuna değinerek, faydalı olduğunu düşündüğümüz bilgileri paylaşacağız.

Instagram Engelleme Limiti

Instagram engelleme limiti günlük beğeni, direkt mesaj, hashtag, engelleme ve engel kaldırma işlemlerinin tümünde geçerli olmaktadır. Instagram engelleme limitleri sadece bir özelliği kullanmanızı engellemez, aynı zamanda hesabınıza spam muamelesi yapar ve gönderilerinizin herkes tarafından görülmesini engeller. Limit aşımlarına devam etmeniz durumunda ise hesabınızı süreli ya da süresiz olarak kapatabilir.

Instagram engelleme limitleri kullanıcı engellemelerinde de geçerlidir. Engellediğiniz kullanıcıları liste halinde görebilir ve aynı listeden istediklerinizin engelini kaldırabilirsiniz. Fakat engelleme ve engel kaldırma işlemlerini çok sık yapmayın ve limitleri aşmamaya özen gösterin.

Instagram’da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram’da engel kaldırmak için öncelikle uygulamaya giriş yapmalı ve profilinize ulaşmalısınız. Ardından ayarlar kısmına girerek engellenenler listesini açabilirsiniz. Engellenenler listesinden istediğiniz kişinin üzerine tıklayın ve açılan sayfanın sağ üst kısmındaki üç noktaya dokunun. Buradan Engeli Kaldır dediğinizde artık kullanıcı ile iletişim kurabilirsiniz ve bu kullanıcı artık sizin gönderilerinizi de görebilir.

Instagram’da Engellendiğini Anlamak

Instagram’da bir kişi sizi engellediğinde engelleyen kişinin hesabını ulaşamazsınız. Aslında sizi engelleyen kişileri bu gibi küçük ipuçları ile de bulabilirsiniz. Fakat son gelen güncellemeler bu ipuçlarını ortadan kaldırdı. Artık sizi engelleyen kişinin hesabını görebiliyorsunuz. Kaç kişiyi takip ettiğini ve kaç kişi tarafından takip edildiği bilgileri de görülebiliyor. Fakat tek fark kişinin gönderilerini görememeniz. Yani bir kişinin bilgilerini görebiliyorsanız ama hiçbir paylaşımda bulunmadığı görülüyorsa bu kişi sizi engellemiştir. Bir kullanıcının sizi engellediğinden emin olmak istiyorsanız ortak arkadaşlarınızdan rica ederek öğrenebilir ya da sahte hesap açabilirsiniz. Sahte hesap açarak istek göndermeniz halinde kullanıcı sizi kabul ederse tüm paylaşımlarını görebilirsiniz.

Instagram engelleme limiti nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Engelleme Limiti Nedir?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Hesabının Büyümesini Hızlandırma başlıklı içeriğimiz instagram hesabını büyütme ve instagram takipçi arttırma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.