Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?

Instagram herkese açık bir platformdur ve bu durum kişisel bilgilerin güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Instagram gizli hesap kullanımı sayesinde kişisel bilgileri korumayı hedefleyerek bu sorunu çözüme kavuşturmak istemektedir. Bu nedenle isteyen kişiler hesaplarını gizli hale getirerek istemedikleri kişilerin paylaşımlarını görmesini engelleyebilmektedir. Bu yazımızda hesabınızı nasıl gizli hale getirebileceğinizi anlatarak kişisel bilgilerinizi korumanızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Gizli Hesap

Gizli olmayan hesaplar herkese açık olmakta ve isteyen herkes bilgilerinizi görebilmektedir. Instagram gizli hesap özelliğini kullanmıyorsanız, sizi hiç tanımayan biri takip edebilir ya da tüm paylaşımlarınızı görebilir. Bu da ister istemez bazı sorunlara neden olmakta, paylaşımlarınız kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Birçok arkadaşlık sitesi ve uygunsuz paylaşımların bulunduğu site herkese açık profillerden resimleri almakta ve bunları kullanmaktadır. Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız hesabınızı gizlemeli ve paylaşımlarınızı yalnızca arkadaşlarınıza açmalısınız.

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?

Instagram gizli hesap özelliğini 2 türlü kullanabilirsiniz. İsterseniz yalnızca gönderilerinizi gizleyebilir ya da hesabınızı daha tamamen gizli hale getirebilirsiniz. Bu iki durumun artılarını ve eksilerini değerlendirerek, hangisinin kendinize daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Instagram Gönderileri Gizleme

Instagram’da gönderilerinizi gizlerseniz, paylaştığınız gönderiler yalnızca arkadaşlarınız tarafından görülür. Fakat hesabınızı gizlemediğiniz için isteyenler sizi takip edebilir ve diğer bilgilerinize ulaşabilir. Bu özelliği kullanmak için Instagram profilinize girmeli, profili düzenle butonuna tıklamalısınız. Burada bulunan gizli gönderiler kısmında gerekli ayarları yaptığınızda gönderileriniz gizli hale getirilecektir.

Instagram Hesap Gizleme

Bu özelliği kullanarak hesabınızı tamamen gizleyebilirsiniz. Öncelikle Instagram’a profilinize girmeli ve seçenekler sekmesini tıklamalısınız. Ardından hesap bölümüne giriş yaparak “Gizli Hesap” tikini işaretleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra hesabınız tamamen gizli hale getirilecek ve tüm bilgilerinize yalnızca izin verdiğiniz kişiler uylaşabilecek.

Instagram gizli hesap nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagramda Gizli Hesaplar Nasıl Görülür? başlıklı içeriğimiz instagramda gizli hesaplar ve instagramda gizli hesapları görme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.