Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu aralar güvenlik kodu gelmeme sorunu ile adından söz ettiren Instagram, Türkiye’de en çok aktif kullanıcıya sahip olmasıyla ön plana çıkmakta olup, kullanıcı sayısının fazlalığı da birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Kullanıcılardan gelen bildirimler güvenlik kodu konusunda Instagram’ın çok fazla sorun çıkarttığını göstermektedir. Güvenlik kodu gelmeme sorununun kaynağı her ne kadar Instagram’ın kendisi olsa da bu sorunu çözebilme yolları bulunmaktadır. Öncelikle sorunun kaynağı hakkında bilgi edinerek başlayalım.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Oluşur?

Instagram sunucuları aşırı istek gitmesi durumunda bu isteklerin bir kısmını karşılayamıyor. Her ne kadar sunucularını geliştirmek ve kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak Instagram’ın görevi olsa da sorunu çözebilecek için sizin de uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmakta. Güvenlik kodu gelmeme sorunu başlıca sebebi aşırı yoğunluk ve aşırı taleple alakalıdır. Bildiğiniz üzere Instagram hesabınızı güvende tutabilmek adına olağandışı hareketler sezdiğinde sms ya mail aracılığıyla 6 haneli bir kod gönderiyor ve hesabınızı teyit etmenizi istiyor. Teyit işlemini gerçekleştiremezseniz de hesabınız kapanıyor ve siz hesabınızı güvene alana kadar da beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram’ın milyonlarca kullanıcısına cevap veremediği, güvenlik kodunu göndermediği zamanlar oluyor ve bu durumda en çok kullanıcıları etkiliyor. Instagram Güvenlik kodu gelmeme sorunu çözümüne geçmeden önce öncelikle mail ve telefon bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmalısınız. Bilgilerden eminsek çözüme geçebiliriz.

İki ayrı durum için iki ayrı çözüm yöntemi bulunmakta olup, şifre sıfırlama için ve hesap doğrulama için ayrı yöntemler kullanacağız.

Şifre Sıfırlama Güvenlik Kodu:

Instagram uygulamasını arka planda da olmayacak şekilde kapatın ve uygulama çerezlerini temizleyin. Ardından VPN’e bağlanın ve Instagram’ı açarak güvenlik kodu talep edin. Bu yöntem sayesinde güvenlik kodunuz başarılı bir şekilde size ulaşacaktır.

Hesap Doğrulama Güvenlik Kodu:

Instagram uygulamasını arka planda da olmayacak şekilde kapatın ve uygulama çerezlerini temizleyin. Ardından VPN’e bağlanın ve Instagram’ı açarak telefon numaranızı kontrol edin. Telefon numaranızı başında ülke kodu olacak şekilde yazmalısınız. Eğer +90 ülke kodu numaranızın başında olmazsa güvenlik kodu tarafınıza ulaşmaz. Ülke kodunu da kontrol ettikten sonra güvenlik kodunu talep edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde güvenlik kodunuz başarılı bir şekilde size ulaşacaktır.

Instagram güvenlik kodu gelmeme sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Hata Oluştu Sorunu başlıklı içeriğimiz Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Hata Oluştu Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.