Instagram Güvenlik Kodu Sorunu ve Çözümü

Instagram şifremizi sıfırlama istediğimizde veya hesabımız çalındığında, Instagram yetkilileri ile iletişime geçiyoruz. Instagram hesap kurtarma işlemlerinde kullanıcılarına en fazla yardımcı olan platform, bu konuda oldukça hızlılar. Ancak son zamanlarda kullanıcılardan gelen şikâyetlerde, Instagram desteğe başvuran kullanıcılara Instagram güvenlik kodu gelmemeye başladı. Instagram güvenlik kodu sorunu desteğe başvuran kullanıcıların %40’ında yaşanıyor. Bu Instagram için büyük bir rakam, biz bugün Instagram güvenlik kodu sorunu nasıl çözülür anlatacağız, ancak sorunun asıl kaynağı Instagram olduğu içi n her zaman sonuca ulaşmayabilir.

Instagram Güvenlik Kodu Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

Instagram güvenlik kodu sorunu kesinlikle Instagram’ın altyapısıyla ilgi bir sorun. Bu konuda kendi tarafınızda bir sorun aramanıza gerek yok. Instagram’ın yerel sunucuları bazı durumlarda bizim cihazlarımızdan gelen istekleri algılamayabiliyor, bunun nedeni aynı zamanda çok fazla istek gönderilmesi olabilir. Sorunun kimden kaynaklandığını anlattık şimdi çözüm yollarına bir bakalım. Başında da belirttiğimiz gibi sorunun kaynağı Instagram olduğu için her zaman bu çözümler işe yaramayabilir, ancak çoğunlukla işe yaradığını gördük.

Sorunun Çözümü

Şifrenizi sıfırlamak adına güvenlik kodu talebi oluşturduysanız, öncelikle Instagram’ın arka planda çalışmadığından emin olun.

Daha sonra telefonunuz “uygulamalar” kısmından uygulama önbelleğini silin. Kullandığınız wi-fi size aitse burada modem kapatıp açma işlemini yapmanızda fayda var. Daha sonra uygulama mağazanızdan vpn uygulaması indirip, vpn bağlantısı gerçekleştirin. Şimdi Instagram uygulamanızı tekrar açıp güvenlik kodu talebinizi tekrar edin. Instagram güvenlik kodu sorunu çözülmüş olacaktır.

Eğer Instagram hesabınızı açtığınızda hesabınız doğrulamanızı istenildiyse ve kodunuz gelmediyse yukarıda işlemlerin aynısı tekrar edebilirsiniz. Sorununuz büyük ihtimal ile çözüme kavuşacaktır. Bu sorun Instagram’dan kaynaklı olduğu için bazı durumlarda sonuca ulaşmayabilir. Umarız Instagram bu sorunu bir an önce çözer.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Instagram güvenlik kodu sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Güvenlik Kodu Sorunu ve Çözümü
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Twitter Engellenen Kullanıcılar Nasıl Görülür? başlıklı içeriğimiz twitter engellediklerimi görme ve twitter engellenen kullanıcılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.