Instagram Hesap Kapanması Sorunu ve Nedenleri

Instagram kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi Instagram Hesap Kapanması sorunu. Aslında bir sorun olarak değerlendirmek yerine, Instagram’ın önlemi olarak gösterebileceğimiz hatanın nedeni konusunda bilgiler verelim. Öncelikle yaşanan sorunun ne olduğu konusunda bilgiler vermek gerekiyor.

Bu sorunda kullanıcılar Instagram hesaplarına girdikleri zaman, akış sayfasını göreceğiniz yerde, hesabınızın kapatıldığını gösteren bir mesaj ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Instagram Hesap Kapanması durumuyla karşı karşıya kaldığınızda gördüğünüz bu mesaj, hesabınıza girmenizi engellediği gibi fotoğraflarınızı da düzenlemenizi engelliyor. Yani hesabınızda yapacağınız değişikliklerde engelleniyor. Peki, bu durumun nedeni ne?

Instagram Hesap Kapanması Neden Yaşanıyor?

İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki bu durum Instagram sisteminde yaşanan bir sorun nedeniyle kullanıcıların karşısına çıkmıyor. Instagram Hesap Kapanması sorunu doğrudan Instagram tarafından bilinçli olacak verilen bir karar. Eğer hesabınızdan topluluk kurallarını ihlal edecek bir paylaşımda bulunduysanız ya da yorumlarınız topluluk kurallarını ihlal edici şekildeyse, hesabınız Instagram tarafından ya direk kapatılıyor ya da uyarı alıyorsunuz. Uyarı sonrasında da aynı durum devam edecek olursa, Instagram yine hesabınızı kapatıyor. Böyle bir durumda da hesabınıza giriş yapmak istediğiniz zaman “hesabınız kapalı” uyarısıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Bir diğer neden ise Instagram’ın kullanım koşullarının ihlal edilmesi. Kullanım koşullarını da ihlal etmeniz durumunda Instagram yine hesabınızı kapatıyor ve bunu hesabınıza girmek istediğinizde aldığınız uyarı ile görüyorsunuz. Bu şekilde Instagram hesabınızın kapatılması durumunda, hesabınızı bir daha açmanız çok zor. Hatta süresiz kapanma cezalarında imkansız.

Instagram Hesap Kapanması

Fakat eğer Instagram Hesap Kapanması cezasını haksız yere aldığınız düşünüyorsanız, Instagram bu konuda da bir başvuru imkanı sunmuş durumda. Bunun için hesabınıza giriş yapmak istediğinizde açılan kapanma uyarısı ekranında yer alan başvuru yönergelerini izleyerek, hesabınızın haksız yere kapatıldığı konusunda başvuru yapabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hesabım Çalındı - Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır ?

Instagram bu durumda hesabınızı bir kez daha incelemeye alıyor. Hemen belirtelim sahte takipçi ve hile yapılan hesaplarda da paylaşımlarda kuralları ihlal eden bir durum olmasa bile Instagram Hesap Kapanması durumuyla karşı karşıya kalınıyor ve bu durumlarda da hesabı yeniden açmak mümkün olmuyor. Instagram incelemede de bu durumları göz önüne alıyor.

Instagram Hesap Kapanması Sorunu ve Nedenleri
4.5 (90.82%) 183 votes

Önceki yazımızda Instagram Hareketler Bildirimi Nedir? Neler Sağlar? başlıklı içeriğimiz instagram bildirim, instagram hareketler ve Instagram Hareketler Bildirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Sudenaz diyor ki:

    Benim instagram hesabım kapatılmadı fakat artık kimseyi takip edemiyorum. Takip et butonuna tıkladığım zaman hiçbir şey olmuyor. Son zamanlarda çok fazla kişiyi takip etmiştim acaba bu nedenle mi engellendim. Bunun için ne yapmamız gerekiyor? Kimi yerlerde bir süre sonra düzeliyor diye okuduğum çeşitli yazılar var fakat aynı şey düzeldikten sonra bir kaç kez daha tekrarlanırsa eğer hesap kapatma durumu ile de karşılaşabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +