Instagram Hikayeler Anında Cevap Sistemi ve Bildirim Sistemi Nasıl Çalışacak?

Instagram Hikayeler

Instagram, Snapchat üzerinden aldığı hikayeler bölümünü geliştirmeye devam ediyor. Yeni güncellemelerle beraber hikayeler bölümü hem Snapchat uygulamasının hikayeler özelliğinden çok daha kapsamlı bir özellik haline geldi hem de kullanıcıların etkileşimlerini arttıracak sistemlere sahip olmaya başladı. Son olarak Instagram Hikayeler için anında cevap ve ekran görüntüsü bildirim sisteminin yayınlanmasıyla beraber, kullanıcıların uygulama içi etkileşimlerinin bir hayli artması sağlanırken bir yandan da hikayelerin neredeyse başlı başına bir uygulama olarak değerlendirilmesi sağlanmaya başladı. Bu noktada merak edilen konu ise Instagram Hikayeler yeni özellikleri, anında cevap ve ekran görüntüsü alma bildirimi nasıl kullanılacak? Detayları neler?

Instagram Hikayeler Ekran Görüntüsü Bildirimi

Kullanıcılar arasında bir anda tedirginliğe yol açan yeni özelliklerden birisi Instagram Hikayeler bildirim sistemi. Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında Instagram Hikayeler paylaşımlarında ekran görüntüsü alınırsa, bu durumda kullanıcılara paylaşımlarının ekran görüntülerinin alındığını gösteren bir bildirim gönderilecek.

Haliyle direk mesajlara gelen bildirim sisteminde olduğu gibi ilk etapta bu yeni özellik kullanıcıların tedirgin olmasına neden oldu. Fakat aslında tedirgin olmayı gerektirecek bir durum olmadığını ekleyelim. Zaten sistem geriye dönük çalışmayacak.

Bundan sonra alınan ekran görüntülerinde çalışacak. Tabii ki ekran görüntüsü aldığınız zaman profil adınızla beraber karşı tarafa standart bir bildirim gibi “ —— hikayelerin ekran görüntüsü alındı” benzeri bir bildirim gidecek. Bu şekilde karşı taraf Instagram Hikayeler paylaşımlarının ekran görüntüsünün alındığını görecek.

Yeni bildirim özelliğinin açılması için mutlaka Instagram uygulamasının 10.28 sürümünde olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler Anında Cevap Özelliği

Bir diğer yeni özelliğimiz ise Instagram Hikayeler anında cevap özelliği. Bu yeniliğin gelmesinin tek nedeni, uygulama yetkililerinin hikayeler bölümünde artan popülariteyi kullanıcılar arasındaki etkileşimleri artırmak için kullanmak istemesi.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagramda Hikâye Gizleme Nasıl Yapılır?

Yeni özellik sayesinde arkadaşlarınızın, takip ettiğiniz kullanıcıların hikaye paylaşımları arasında gezinirken istediğiniz anda paylaşımlara cevap vermeniz sağlanacak. Üstelik bunu videolar ve görüntülerle yapılabilecek. Hikayeler paylaşımlarına gelen cevaplar ise doğrudan gelen kutusu bölümüne ekleniyor olsa da hikayeler paylaşımları 24 saat içerisinde kaybolduğunda sizin bu paylaşım için gönderdiğiniz görsel ve videolarda kaybolacak. Gelen kutusundan da bu paylaşımların kalktığını göreceğiz.

Anında görüntülü cevap içinde yine mesaj bölümü kullanılacak. Cevap vermek istediğiniz hikayeler paylaşımını açıp, sol alt köşede “mesaj gönder” kısmından görüntüler ve videolar gönderebileceksiniz. Kısacası kullanımlarda bir hayli kolaylaştırılacak.

Tüm bu yeni özellikler Instagram 10.28 sürümüyle beraber kullanıma girecek. Eğer güncellemeyi alamadıysanız, uygulamanın ön belleğinizi silmeniz, düzelmezse uygulamayı silip yeniden yüklemeniz yeterli olacaktır. Buna karşın uygulama güncellemesi yayınlanmış olsa da bazı cihazlara geç geldiği için hala kullanımların sunulamadığını da ekleyelim.

Instagram Hikayeler Anında Cevap Sistemi ve Bildirim Sistemi Nasıl Çalışacak?
4.5 (90.69%) 305 votes

Önceki yazımızda Instagram Arşiv Özelliği Yayınlandı. Peki Nasıl Kullanılır? başlıklı içeriğimiz arşivlenen paylaşımı profilde gösterme, gönderiyi arşive taşıma ve instagram arşiv özelliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Hikayeler Anında Cevap Sistemi ve Bildirim Sistemi Nasıl Çalışacak?” te bir düşünce

  1. Zekeriya ATLI diyor ki:

    İnstagram hesapları içinde yer alan özel paylaşımları herkes görüyor. Paylaşırken özel seçiyorum ama bir türlü tam yapamadım. Nasıl yapmam gerekiyor. Hikayelerimi özelden gönderemem mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +