Instagram Hikayeler Mobil Web Sürüme Geliyor

Sosyal medyanın, görsel yönü en çok dikkat çeken uygulamalarından biri olan Instagram, sürekli olarak güncellemelerine devam ediyor. Uygulamanın son olarak hikayeler kısmında önemli güncellemeler yapıldı. Bunun yanı sıra hikayeler bölümünde yapılan canlı yayın hamlesinin ve yüz filtreleri gibi özelliklerinde söz konusu bölümü bir hayli kullanışlı hale getirdi. Instagram Hikayeler bölümüne gelen tüm güncellemeler ise bu bölümün bir hayli ilgi çekmesini sağladı.

Aktiflik rakamlarını 250 milyon kullanıcıya çıkaran hikayeler için önemli bir güncelleme haberi daha geldi. Doğrudan Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber ortaya çıkan güncelleme ise hikayeler kullanımlarını biraz daha arttıracak.

Instagram Hikayeler Mobil Sürümde

Söz konusu güncellemeyle beraber artık mobil kullanıcıları web üzerinden de Instagram Hikayeler kısmına girebilecek ve hikayeler paylaşımları yapabilecek. Mobil web üzerinden yapılacak olan yeni düzenleme sonrasında akıllı telefonlardan internet tarayıcıyı kullanarak hikayeler paylaşımlarını kolaylıkla yapabileceksiniz.

Çok kısa bir dönem öncesinde mobil web sürümüne eklenen paylaşım yapma özelliğinden sonra, şimdide hikayeler paylaşımlarının açılmasıyla beraber uygulamanın aktifliğinin giderek artması bekleniyor. Telefonunuzda Instagram uygulaması olmasa bile, internet tarayıcı üzerinden hem standart paylaşım yapmak hem de hikayeler paylaşımı yapmak mümkün hale gelmiş oldu.

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler özelliğinin web sürüm üzerinden kullanılmasından sonra ise önemli bir konu daha gündeme gelmiş olacak. Daha önce mobil web sürümün üzerinden paylaşım yapma imkanının açılmasından sonra, doğrudan web sürümü üzerinden de paylaşım yapmak mümkün kılınmıştı. Daha doğrusu bilgisayarlar üzerinden de paylaşım yapmak için kullanılacak yöntemler öne çıkmıştı.

Şimdi ise aynı durum hikayeler paylaşımları içinde geçerli olmuş olacak. Kullanıcılar yine aynı püf noktaları kullanarak ana web sürümü üzerinden de hikayeler paylaşımları yapabilecekler. Doğrudan web desteğinin ne zaman geleceği ise merak konusu. Şu an için bilgisayarlar üzerinden, doğrudan web sürüm için de ilk adım atılmış oldu. Hikayeler paylaşımları, böyle devam edecek olursa ana web sürüm üzerinden de 1-2 ay içerisinde kullanılabilir hale gelmiş olacak.

Instagram Hikayeler Mobil Web Sürüme Geliyor
4.5 (89.64%) 448 votes

Önceki yazımızda Vefat Eden Kullanıcının Instagram Hesabını Kaldırma başlıklı içeriğimiz Instagram Hesabını Kaldırma, instagram hesap kapatma ve vefat eden kullanıcının hesabını kapama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.