Instagram Hikayeler Mobil Web Üzerinden Görüntüleme

Instagram’ın tüm güncellemeleri arasında en çok öne çıkan güncellemesi hikayeler özelliği oldu. Snapchat yarışında, uygulamanın bir hayli öne geçmesini sağlayan yeni özellik hem Instagram hem de Facebook’un bir hayli konuşulmasını sağladı. Her geçen gün biraz daha öne çıkan yeni özellik sayesinde genel Instagram kullanımlarının da artış gösterdiğini gördük. Sadece bu bölüm için aktifliğin 250 milyon kullanıcı sayısına yükselmiş olması ise epey bir öne çıktı. Tüm bunlara karşılık olarak ise Instagram hikayeler bölümüne yatırımlarına devam ediyor. Son olarak Instagram Hikayeler Mobil web güncellemesi dikkat çekti. Bu güncellemeyle beraber hikayeleri mobil web üzerinden görüntülemek mümkün oldu.

Instagram Hikayeler Mobil Web Sürüm Güncelleme Detayları Neler?

Öncelikle güncellemenin getirdiği yenilikten söz edelim. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların sadece mobil web sürümünü kullanarak hikayeler paylaşımlarını görmeleri sağlanacak. Doğrudan uygulama üzerinden hikayeler bölümünün görüntülenmesi bir yana, artık kullanıcılar akıllı telefonlarının internet tarayıcıları üzerinden de hikayeler paylaşımlarını görüntüleyebilecek.

Bunun dışında paylaşım yapmak, mevcut paylaşımları düzenlemek mümkün değil. Bunun için yine Instagram uygulamasını kullanmamız gerekecek. Peki, görüntüleme nasıl yapılacak?

Instagram Hikayeler Mobil

Instagram Hikayeler Mobil Web Üzerinden Görme

Bu işlem için yapacağınız ekstra bir ayar yok. Doğrudan Instagram tarafından da paylaşılan rehberlerde bu konuda çok yüzeysel bilgiler verilmiş durumda. Yapmanız gereken işlemlere geçelim.

  • com üzerinden uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor.
  • Akışın sağ üst kısmında hikayelerin görüntülendiğini göreceksiniz.
  • Akışın sağ üst tarafından yer alan hikayeler paylaşımları içerisinden görüntülemek istediğiniz hikayeyi seçmeniz gerekiyor.
  • Eğer hikayeden çıkarak yeniden akışa dönmek isterseniz de açtığınız hikayenin sağ bölümünde yer alan “X” simgesine tıklamanız yeterli.

Son olarak şunu hatırlatalım ki Instagram Hikayeler Mobil web sürüm üzerinden de görüntülense bile, Instagram kullanıcıları hikayeleri gördüğünüzü görebilir. Bunun için web sürüm bir farklılık sunmuyor. Aslında bakarsanız genel kullanımlarda da önemli bir değişim dikkat çekmiyor. Söz konusu özelliğin ana web sürümüne gelip gelmeyeceği ise kesin değil. Bunun için Instagram açıklamalarını takip ediyoruz.

Instagram Hikayeler Mobil Web Üzerinden Görüntüleme
4.5 (89.91%) 232 votes

Önceki yazımızda Instagram Hikayeler Mobil Web Sürüme Geliyor başlıklı içeriğimiz hikayeler mobil paylaşım, Instagram Hikayeler ve Instagram Hikayeler mobil hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.