Instagram Hikayesine Link Ekleme

Instagram tarafından yapılan yeniliklerden bir tanesi olan link ekleme kullanıcılarda çok büyük bir heyecan oluşturdu. Instagram hikayesine link ekleme yapmak isteyen kullanıcılar, bu işlemin nasıl yapıldığını merak etmeye başladılar.

Instagram Hikayesine Link Ekleme Hakkında

Instagram’ın en fazla kullanılan bölümlerinden bir tanesi olan hikaye bölümüne kullanıcılar artık link ekleyebiliyor. Fakat bu özellik sadece mavi tik sahibi hesaplar tarafından kullanılabiliyor. Bunlar dışındaki kullanıcılar için şuanda böyle bir özellik bulunmuyor fakat ilerleyen dönemlerden Instagram’ın bu özelliği diğer kullanıcılar için de açması bekleniyor.

Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu işlemi yapmak için şirket ya da mavi tikli hesaba giriş yapılması gerekiyor. Buraya giriş yapıldıktan sonra hikaye bölümüne geçiş yapılmalı ve bir çekim yapılarak buraya eklenmelidir. Bu işlemin ardından ise hikaye düzenle bölümüne gelerek, kullanıcıların parmaklarını yukarı doğru itmesi gerekir. Bu işlem url bölümünün açılmasını sağlayacaktır. Daha sonra ise bu bölüme, hikayenin gitmesi istenilen blog ya da farklı bir internet sitesi yazılarak işlem tamamlanmış oluyor.

Instagram Hikaye Linki Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda link eklemenin nasıl yapılacağı detaylı olarak anlatılmıştır. Kullanıcılar link açma işleminin nasıl yapılacağını da fazlasıyla merak etmektedir. Instagram’da link eklenmiş bir hikayenin alt kısmında “Diğerlerini gör” şeklinde bir seçenek bulunur. Bu seçeneğin üzerine gelinerek parmakla yukarı doğru kaldırıldığında, uygulama otomatik olarak ekli olan linkin sayfasına yönlendirmektedir. Böylece kullanıcılar bu linkin olduğu sayfayı ziyaret edebilir.

Bu özellik internet sitesi tanıtımlarında sıklıkla kullanır ve insanlar daha fazla kullanıcıya böyle ulaşır. Ayrıca farklı firmalar da site tanıtımı değil sitenin içerisinde yer alan ürünlerin tanıtımı yapmayı amaçlar. Instagram’ın sahip olduğu büyük potansiyel bir anlamda böyle kullanılır.

Instagram hikayesine link ekleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hikayesine link ekleme konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Hikayesine Link Ekleme
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımızda Youtube Video Yükleme - Ayrıntılı Anlatım 2018 başlıklı içeriğimiz youtube kanal açma ve youtube video yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.