Instagram Hikâyesine Link Verme Nasıl Yapılır?

Instagram hikâyeler özelliği kullanıma açıldığı günden beri büyük ilgi toplayarak, uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri haline gelmiştir. Instagram hikâyesine link verme de birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta olup, bu özellik sayesinde paylaşılan hikâyeye link eklenebilmektedir. Bugünkü yazımızda Instagram hikâyesine link verme konusunu inceleyerek, sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Hikâyeler Özelliği

Instagram hikâyeler özelliği normal bir paylaşımdan ayrı olarak yalnızca anlık durumları ve süreli paylaşımları içermektedir. Hikâyeler bölümünde paylaştığınız bir fotoğraf ya da video 24 saat sonra silinir. Anlık durumu sunması dolayısıyla oldukça ilgi çeken hikâyeler, şimdilerde link verilme özelliğiyle de ilgi çekmeye devam ediyor. Fakat gelen şikâyetler sonucunda birçok kişinin link verme işlemini gerçekleştiremediğini tespit ettik. Aşağıda bu sorunu çözüme kavuşturacağız.

Instagram Hikâyesine Link Verme Nasıl Yapılır?

Instagram hikâyeler bölümüne link vermeden önce güncel sürümü kullandığınızdan emin olmalısınız. Instagram’ın güncel sürümünü kullanmıyorsanız uygulama marketinden (Android işletim sistemine sahip cihazlar için Google Play Store, İOS işletim sistemine sahip cihazlar için AppStore) güncelleme yapabilirsiniz. Güncel sürümü kullanmaya başladıktan sonra Instagram ana sayfasına gelin ve sol üstten hikâye ekleme işlemine başlayın. Ekleyeceğiniz fotoğraf ya da videoyu seçtikten sonra ekranı yukarı kaldırın. Karşınıza çıkan seçeneklerden link ekleyebileceğiniz bölümü seçerek devam edebilirsiniz. İstediğiniz linki de ekledikten sonra hikâyeyi paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikâyelerde Linke Ekleme Yeri Neden Görünmüyor?

Yukarıda anlattığımız işlemi uygulamanıza rağmen ekranı yukarı çektiğinizde link ekleme yeri görünmeyebilir. Bu özellik birçok kişi tarafından kullanılmasına rağmen, aynı oranda kullanılamadığı da söylenmektedir. Sorunun çözümünde anlattığımız yöntem işe yaramadıysa uygulamayı tüm dosyalarıyla birlikte kaldırın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra Instagram’ı yeniden yükleyin ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa Instagram yardım merkezi üzerinden yetkililer ile irtibata geçebilirsiniz.

Instagram hikâyesine link verme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hikâyesine Link Verme Nasıl Yapılır?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda WhatsApp Profilime Bakanlar Nasıl Görülür? başlıklı içeriğimiz whatsapp profilime bakanlar ve whatsapp profilime bakanlar nasıl görülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.