Instagram IGTV Nedir?

Sosyal medya programları çok büyük bir yarışın içerisindelerdir. Her program kendisini olabildiğince geliştirmek adına uğraşlar vermektedir. Bu uğraşlar sonucu sosyal medya uygulamaları rekabet içerisinde kendilerini kanıtlama peşine düşmüşlerdir. Tabiki bu rekabet kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek adınadır. Kullanıcılarına olabildiğince kolaylıklar sağlamak istemektedirler ve kullanılan uygulamalarına yenilikler getirmek istemektedirler. Bu programlardan en önemli kitleye sahip olan Instagram'da bu rekabet içerisinde oldukça etkin olmak için elinden geleni yapmaktadır. Instagram bu rekabet içerisinde atılımlar yaparak, ciddi derecede kendisini yenilemektedir. Instagram Youtube uygulamasına resmen rakip olabilecek bir yenilik ortaya çıkartmıştır. Instagram IGTV adındaki bu yenilik Instagram kullanıcılarına ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.

Instagram IGTV'nin ne olduğundan bahsetmemiz gerekmektedir. İlk olarak bu yeniliğin tüm Instagram kullanıcılarına kolaylıklar sağlayacağını söyleyebiliriz.

Instagram programı içerisinde fotoğraf paylaşmanın yanında video paylaşma özelliği yaklaşık 5 yıl kadar önce gelmiştir. Bu yenilik sayesinde Instagram kullanıcıları hesaplarında sadece fotoğraf paylaşımı yapmanın yanında video paylaşımı da yapabilmektedirler. Ancak video paylaşım süresi ilk başlarda daha kısaydı fakat sonralarda bu süre az da olsa arttırıldı.

Instagram bu video yeniliğinin de sosyal medya Instagram kullanıcıları tarafından çok ciddi derecede kullanıldığını gördükten sonra daha farklı yenilik getirerek Instagram uygulamasının tercih edilmesini sağlama amacına girmiştir. Instagram IGTV sayesinde birçok yenilik gelmiştir. Bu yenilikleri başka başlıklar altında ele alacağız. Instagram IGTV sayesinde bu videoların süresi bir hayli uzatılmıştır. Yüklenilen video süresi oldukça uzatılmış olup Instagram kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Şimdi bu sistem sayesinde sosyal medya kullanıcılarının neler yapabileceğinden bahsedelim.

Instagram IGTV İle Neler Yapılabilir?

 • Dünya üzerinde sosyal medya kullanıcılarının oldukça artmasıyla birlikte internet içeren cihazların kullanılması da artış göstermiştir. Bununla birlikte Dünya üzerinde televizyon izleme yanında akıllı cihazlar ile izlenen videolara ağırlık vermektedir. Akıllı cihazlar ile izlenen videolar sosyal medya kullanıcıları tarafından ciddi olarak tercih edilmektedir. Instagram IGTV bu kullanıcıların isteklerini karşılamak amacıyla oluşturulmuştur.

 • Instagram IGTV ile neler yapılabileceğinden bahsetmek gerekirse, Instagram IGTV uzun süreli yüklenen video sistemiyle birlikte dijital ortamda izlenilebilecek uzun süreli videoları kapsamaktadır. Bu sayede diğer kullanıcılar tarafından yüklenen ve ilgi alanınız olduğunu düşündüğünüz videoları bu sistem üzerinden izleyebilme şansına sahipsinizdir.

 • Instagram IGTV sayesinde kaliteli görüntü kalitesi yüksek videolar eklenilebilir ve kullanıcılarının izlemesini bekleyebilir. Bu sayede Instagram kullanıcılarına görsel kalite sağlanabilir ve Instagram kullanıcılarına gereken hizmet verilir.

Instagram IGTV'nin Sosyal Medya Kullanıcılarına Sağladıkları

 • Instagram IGTV ile birlikte Instagram kullanıcıları diledikleri şekilde video ekleme imkanına sahiptirler. Bu videoların diğer kullanıcılar tarafından izlenmesini beklemeye geçerler. Instagram kullanıcıları bu video yükleme sistemi sayesinde diledikleri videoları yükleyebilme şansına sahiptirler.

 • Instagram IGTV sayesinde Instagram kullanıcıları izleyecekleri videolarda görüntü kalitesi kaliteli bir görünüm kazanabilirler. Bu kullanıcılar için çok önemlidir çünkü kimi kullanıcıları için görüntü kalitesi çok önemlidir.

 • Aynı şekilde bazı üretici firmalar tarafından da Instagram IGTV ciddi derecede önem arz etmektedir. Bu sistem sayesinde bu firmalar ürünlerini burada tanıtma imkanına sahip olabilecekler.

 • Instagram IGTV yabancı yorum satın al gibi özelliklerle IGTV kanalınızı çok daha öne çıkarmanız mümkün olabilir.

 • Bu sistem sayesinde kendilerini ön plana çıkartmak isteyen genç girişimciler de fırsat bulma imkanına sahip olmuşlardır. Bu genç girişimciler için de çok önemli bir detaydır.

Instagram IGTV Kullanımı

 • Instagram IGTV kullanımı oldukça basittir.

 • Instagram IGTV kullanımı basit olmasının yanında cihazınıza uygun şekilde dikey olarak tasarlanmış olup tam ekrana uyarlanmıştır.

 • IGTV, Youtube programına ciddi derecede rakip olarak gelmektedir. Bu da rekabetin boyutunu arttırmıştır.

Instagram IGTV
TSA
Instagram IGTV beğeni, yorum ve izlenmelerini satın alarak sizde hemen daha fazla kişiye ulaşma fırsatını yakalayın.
557
557
Instagram IGTV
1.22019-01-01Stokta Varhttps://takipcisatinal.org/instagram-igtv
5 / 5
Toplam: 1 Değerlendirme
Alp Bapuşcu

Igtv hizmetinizi ilk kez kullandım ve çokta memnun kaldım

Alp Bapuşcu

Instagram Günlük Hatırlatma Koymak Mümkün Mü Nasıl Koyulur 2019

Instagram Günlük Hatırlatma Koymak Mümkün Mü Nasıl Koyulur 2019

Instagram yaptığı yeniliklerle, gönülleri fethetmeyi başarmış durumda. Tahtını her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor. Bunlara son eklenen ise, hareket durumunu görebilme özelliği. Oldukça işlevsel olan bu özellik bazı soruları da beraberinde getiriyor. Instagram günlük hatırlatma nasıl koyulur sorusu akılları işgal etmektedir. Instagram günlük hatırlatma koymak mümkün mü? Instagram günlük hatırlatma nasıl koyulur? Bu gibi soruları […]

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde oldukça fazla zaman harcaması, bazı kararlar almasına neden olmaktadır. Çok zaman harcamaları nedeniyle bazı kişiler uygulamayı kapatmaya kadar durumu götürebilmektedir. Tüm bu sorunların farkında olan Instagram, insanların uygulama içinde ne kadar kaldıklarını gösteren bir özelliği […]

Instagram 5xx Server Error Hatası Çözüldü 2019

Instagram 5xx Server Error Hatası Çözüldü 2019

Instagram, takip ve paylaşım sistemi noktasında öncü sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Sürekli yeni gelen özelliklerle de bu gücünü, her geçen gün taçlandırmaktadır. Bir çok kişi tarafından beğenilip, kullanılsa da ara ara sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi de son zamanlar da sıkça dile getirilen Instagram 5xx server error hatası olarak karşımıza çıkıyor. […]