Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor Sorunu [Çözüldü]

instagram-kendi-kendine-başkalarını-takip-ediyor

Instagram Hesabınız Kendi Kendine Başkalarını Takip mi Ediyor ?

Instagram kendi kendine başkalarını takip ediyor ve siz bu durumdan rahatsız mısınız ? İşte sorununuzun kaynağı ve çözümü. Instagram için dış kaynaklı yardımcı uygulamalar internette sık rastlanılan programlardır. Bu programların bazıları yararlı olsa da pek çoğu hesabınıza zarar verebilecek bileşenlere sahip.

Instagram kullanıcıları gizli profilleri görme, beğeni ve takipçi kazanma ve profilime kim bakmış gibi sahte uygulamalar yüzünden sıklıkla sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu sorunların gözle görülür olarak en büyüğü kullanıcıların hesaplarının çalınması ancak diğer can sıkıcı sorunlardan biri de Instagram hesabınızın kendi kendine başkalarını takip etmesi sorunudur.

instagram-kendi-kendine-beğeniyor-takip-ediyor

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor Sorununun Çözümü

Bu sorunun kaynağı daha önce Instagram hesabınıza tanımladığınız dış kaynaklı uygulamalardır. Bu uygulamaların Instagram hesabınızı kontrol etmesine izin vermeniz sonucu, uygulamayı geliştiren kişiler hesabınızı istedikleri gibi kullanabilir. Problemi ortadan kaldırmak için önce hesabınıza erişmesine izin verdiğiniz programın Instagram hesabınızla olan ilişkisini kesmelisiniz. Bunun içi yapmanız gerekenler şöyle;

  • Öncelikle Instagram’a web sayfası üzerinden giriş yapıyoruz. Telefon uygulaması ile değil dikkat edin web sayfası ile giriş yapmalısınız.
  • İkinci adımda, hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ bölümde yukarıda bulunan sizi profil sayfasına yönlendirecek ikona tıklayın.
  • Profilinizi düzenlemek için Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Buradan profil sayfanıza erişim izni olan dış kaynaklı uygulamaları kaldırmak için İzinli Uygulamalar seçeneğine gelin.
  • Burada karşınıza çıkan dış kaynaklı Instagram uygulamalarının hesabınıza erişimini kaldırın ve işlemi kaydederek sayfadan çıkın.
  • En son adımda da Instagram sayfanızın güvenliği için mevcut kullanıcı adınızı ve şifrenizi değiştirin.
Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hikayeler Arşivleme Nasıl Yapılır?

Dış Kaynaklı Uygulamalara Dikkat Edin

instagram-kendi-kendine-sorunu

Instagram kendi kendine başkalarını beğeniyor ve benzeri sorunlarınızın tek ve kökten çözümü dış kaynaklı Instagram uygulamalarının profilinize ulaşmalarına izin vermemenizdir. Eğer adımları doğru uygular ve hesabınıza erişim izni olan dış kaynaklı uygulamaları kaldırırsanız hesabınız normale dönecektir.

Bu konuda bilmeniz gereken en önemli nokta hesabınız çalınmadan bu durumu müdahale edebilmektir. Çünkü bu tarz dış kaynak yazılımları hesabınızı çalarak daha büyük mağduriyetlere neden olabilir. Siz en iyisi Instagram profilime kim bakmış, gizli fotoğrafları görüntüleme gibi sahte uygulamalardan uzak durum, çevrenizdekileri de bu konuda uyarın.

Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor Sorunu [Çözüldü]
4 (80%) 4 votes

Önceki yazımızda Instagram'da Takip Ettiklerimi Toplu Nasıl Silerim ? başlıklı içeriğimiz instagram unfollow hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.