Instagram Kendi Kendine Takip Etme Nasıl Çözülür?

Instagram kendi kendine takip etme hesabınızın başkalarını otomatik olarak takip etmesi sorunudur. Birçok kişi takip ettiği kişilere göz attığında kendisinin takip etmediği halde takip edilmiş hesaplara rastlamaktadır. Bu sorunun çözümünü bu yazımızda sizlere sunacağız.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Neden Oluyor?

Instagram kendi kendine takip etme genellikle ücretsiz takip kazanmak için bazı uygulamalara ya da sitelere giriş yapılması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Ücretsiz takipçi kazandırdığını belirten siteler sizin hesabınızı başkalarının takip etmesini sağlasa bile sizin de başkalarını haberiniz olmadan takip etmenize neden olur. Unutmayın bu tarz siteler sizin gibi hesap bilgilerini aldığı birçok hesabın birbirini takip ettirilmesi mantığıyla işlemektedir. Bir süre sonra da hesabınızı ele geçirerek tamamen kontrolünüzden çıkmasına da neden olabilirler. Bu nedenle ücretsiz takipçi kazandırdığını iddia eden sitelere ya da uygulamalara Instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmamalısınız. Sizden hesap bilgilerinizi isteyen her site hesabınız için tehlike oluşturmaktadır.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Nasıl Çözülür?

Öncelikle Instagram’a giriş yapın ve izin verdiğiniz uygulamaları kontrol edin. İzin verdiğiniz uygulamalar varsa bu izinleri kaldırmalısınız. Eğer izin verdiğiniz uygulama yoksa Instagram şifrenizi değiştirmelisiniz. Şifreniz değiştirildikten sonra giriş yapılmış tüm cihazlardan çıkış yapılacaktır. Bu sayede hesabınızın güvenliğini sağlayabilir ve Instagram kendi kendini takip etme sorunundan kurtulabilirsiniz.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Sorunuyla Karşılaşmamak İçin Yapılması Gerekenler

Instagram ülkemizde ve dünyada oldukça popüler bir sosyal medya platformu olması nedeniyle bu uygulama üzerine birçok program geliştirilmiştir. Bunlardan bazıları da sizlere ücretsiz takipçi kazandıracağını iddia etmektedir. Bu tarz uygulamalar hesabınızı ele geçirmeye çalışmakta ya da hesabınızı kullanarak spamlar veya reklamlar göndererek diğer kullanıcıları rahatsız etmektedirler. Bu sorunla karşılaşmak istemiyorsanız Instagram hesap bilgilerinizi kullanarak bu sitelere ya da uygulamalara giriş yapmamalısınız. Takipçilerinizi arttırmak istiyorsanız güvenilir sitelere yönelebilirsiniz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hikaye Nasıl Yakınlaştırılır?

Instagram kendi kendine takip etme nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Nasıl Çözülür?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Twitter Profilime Kimler Baktı Nasıl Öğrenirim? başlıklı içeriğimiz Twitter profilime bakanlar ve Twitter Profilime Kimler Baktı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.