Instagram Keşfete Çıkmak İçin Neler Yapmalıyım?

Instagram kullanıcılarının en fazla zaman geçirdiği bölümlerden bir tanesi olan Keşfet’te popüler olan paylaşımlar yer alır. Instagram keşfete çıkmak bundan dolayı bütün kullanıcıların istekleri arasındadır. Burada yer alan paylaşımlar kısa sürede milyonlarca insan tarafından görülür ve bir anlamda kullanıcılar burada popüler olur.

Instagram Keşfete Çıkmak Hakkında

Sosyal medya kullanıcıları daha popüler olabilme adına bir takım paylaşımlar yaparlar ve farklı yollar denerler. Instagram uygulamasında popüler olmanın yolu ise keşfet bölümüne çıkmaktır. Bundan dolayı da kullanıcılar buraya çıkmak isterler.

Keşfet bölümü incelendiğinde burada genellikle popüler hesapların yer aldığı görülecektir. Fakat bu durum normal kullanıcıların yapmış oldukları paylaşımların burada yer almayacağı anlamına gelmez. Takipçisi az ve yeni açılmış bir hesabın dahi paylaşımı burada yer alabilir.

Nasıl Instagram Keşfete Çıkılır?

Instagram keşfete çıkmak isteyenlerin bilmesi gereken ilk husus, buradaki paylaşımların sistem tarafından seçilerek buraya alınmasıyla ilgilidir. Yani kullanıcılar değil, uygulamanın kendisi bazı gönderileri burada yayınlar. Bu işlem için ise bir takım algoritmalar kullanılır ve buna göre popüler videolar seçilir.

Yapılan bir paylaşımın izlenme, beğeni ve yorum sayısı etkileşimi gösterir. Bir paylaşımın etkileşimi ne kadar fazla ise keşfet bölümünde yer alma olasılığı o kadar kolay olacaktır. Az takipçisi olan bir kullanıcı tarafından yüklenen video, kısa sürede yüksek izlenme, beğeni ve yorum sayısına ulaşırsa keşfet bölümünde yer alması mümkündür.

Instagram Keşfete Çıkmak İçin Özel Bir Yöntem Var Mı?

Yukarıda da açıklandığı gibi buraya çıkan videolar bir algoritma tarafından seçiliyor. Bu algoritmanın mantığını çözen bazı gruplar var ve bunlar ortaklaşa çalışarak bazı paylaşımların burada yer almasını sağlıyor. Bu gruplara genel yüksek takipçisi olan kullanıcılar alınıyor ve verilen görevleri yapmaları isteniyor.

Instagram keşfete çıkmak için neler yapmalıyım konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram yabancı takipçi satın alma ve Instagram yabancı beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram keşfete çıkmak için neler yapmalıyım konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Keşfete Çıkmak İçin Neler Yapmalıyım?
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımızda Facebook Grup Açma Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz facebook grup açma ve facebook grup kurma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.