Instagram Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır ? – Resimli

instagram-konum-ekleme-nasıl-yapılıyor

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır ?

Instagram konum ekleme sistemi, sayfanızda paylaşacağınız gönderilerinizin nerede çekildiği ya da nerede paylaşıldığı ile ilgili bilgi veren bir sistemdir. Bu özellik sayesinde diğer Instagram kullanıcıları da istedikleri konumlar için arama yapabilir ve bu aramalarının sonucunda belirttikleri konumda çekilen ya da paylaşılan gönderilere ulaşabilir.

Instagram yaklaşık 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama ilk yıllarından itibaren hem kullanıcı sayısını hem de kullanıcılarına sunduğu yenilik sayısını arttırmayı başarmıştır. Geçtiğimiz günlerde de yine yeni güncellemeler ile kullanıcılarının karşısına çıkan sosyal medya uygulaması, yeni güncellemeler için hem olumlu hem de olumsuz birçok yorum aldı.

Google Haritalar Kullanılıyor

instagram-google-maps

Ancak konum ekleme özelliği bu güncellemelerden çok çok daha önce uygulamaya konulmuş bir özellikti. Özellik Google‘ın alt yapısını kullanıyor. Android telefonu olanlar Google Maps adıyla bilinen haritalar uygulamasını hatırlayacaktır. Instagram konum servisi bu uygulamanın alt yapısını kullanıyor. Bu uygulama telefonunda olmayan kişiler hemen endişelenmesin telefonunuzda Google haritalar yüklü olmasa bile istediğiniz zaman konum ekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Konum ekleme özelliğini kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey sağlıklı bir internet bağlantısıdır. Bunun dışında konum eklemek için bir fotoğraf ve video gönderisine de elbette ihtiyaç duyarsınız. Gelelim Instagram’da konum ekleme nasıl yapılır sorunun cevabını vermeye.

Normal Gönderiler İçin Konum Ekleme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Instagram uygulamanızı açın ardından da uygulamanın fotoğraf eklemenize izin veren + düğmesine dokunun. Daha sonra burada karşınıza çıkan kütüphanenizden fotoğraf ya da video gönderisi oluşturun. Bu işlemler sırasında fotoğraf ya da video filtreleme araçlarını göreceksiniz bu aşamayı da geçtikten sonra en paylaşım yapma sayfasına kadar gelmelisiniz.

Bu sayfada sizleri metin ekleme, konum ekleme, kişi etiketleme ve Instagram gönderinizi diğer sosyal medya uygulamalarında paylaşma gibi seçenekler karşılayacaktır. Bu sayfadan istediğiniz ayarları yapın ve en son konuk ekle düğmesine dokunun ve önünüze çıkan ekrandan istediğiniz konumu belirleyin. Bu ekranda karşınıza ilk olarak o an bulunduğunuz konum çıkacaktır ancak eğer siz daha farklı bir konum üzerinden bir paylaşım yapmak istiyorsanız istediğiniz konumu arama boşluğuna yazarak bulabilir ve gönderinize konum ekleyebilirsiniz.

instagram-konum-ekleme

Instagram Hikaye Gönderisine Konum Nasıl Eklenir ?

Instagram’ın yeni sayılabilecek özelliklerinden biri olan hikaye özelliğine de konum eklenebiliyor. Üstelik buradan gönderinize konum eklemek, normal Instagram gönderilerine konum eklemekten çok daha kolay. Öncelikle Instagram hikayelerinize eklemek üzere bir gönderi oluşturmalısınız.

Daha sonra oluşturduğunuz bu gönderiyi yukarı kaydırarak, GIF, emoji ve konum gibi özelliklerin bulunduğu menüyü açmalısınız. Bu menüden istediğiniz emojiyi ya da GIF çıkartmasını hikaye gönderinize ekleyebilirsiniz üstelik yeni type özelliğiyle hikayelerinize istediğiniz font ile yazı da yazabilirsiniz. Konumuza dönersek gönderinizi konum ile etiketlemek için ekranı yukarı kaydırdığınızda karşınıza çıkan menüden “konum” özelliğinin üzerine dokunmalısınız.  Ardından bir önceki konum ekleme yazısında anlattığımız gibi bir konum ekleme sayfası karşınıza çıkacaktır. Bu sayfadan istediğiniz konumu yine hikaye gönderinize ekleyebilirsiniz.

Instagram konum ekleme işte bu kadar kolay. Artık siz de Instagram gönderilerinize istediğiniz gibi konum ekleyebilirsiniz. Eğer burada anlattığımız yöntemleri kullanarak başarılı olduysanız lütfen bize yorum yazın.

instagram-konum-ekleme-nasıl-oluyor

Instagram Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır ? – Resimli
4.5 (89.19%) 161 votes

Önceki yazımızda Gereksiz Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır ? başlıklı içeriğimiz instagram bildirimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.