Instagram Konum Ekleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram konum ekleme özelliği uzun zamandır kullanılmakta olup, Instagram’ın en beğenilen özellikleri arasında yer almaktadır. Bugünkü konumuzda bu özelliğin nasıl kullanıldığını ve ne işe yaradığını anlatacağız. Sizlerin daha fazla zamanını almadan konumuzu incelemeye başlayalım.

Instagram Konum Ekleme Nedir?

Ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram, birçok özelliği sayesinde bugünkü popülerliğine ulaşmış olup, bunların başında da konum ekleme özelliği gelmektedir. Instagram konum ekleme özelliğinde bilinmesi gereken ilk husus, Instagram’ın konum yaratmaya ya da bir mekânı konum olarak oluşturmaya izin vermemesidir. Konum ekleme kısmına girdiğinizde arama sonuçlarında çıkan adresler daha önceden yapılandırılmış konumlardan oluşmakta ya da Google Maps’den çekilmektedir. Yani anlayacağınız diğer uygulamalardaki gibi sıfırdan konum oluşturma şansınız bulunmamaktadır. Bunun yerini daha önceden oluşturulmuş konumları seçebilir ya da Google Maps üzerinden konum oluşturabilirsiniz.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın konum ekleme özelliğini kullanmak istiyorsanız, konum ekleme kısmına girmeli ve daha önceden oluşturulmuş konumlardan birini seçmelisiniz. Elbette burada size sunulan seçenekler daha az olacağından farklı bir konum ekleme yöntemi tercih edebilirsiniz. Konum eklemede karşımıza çıkacak olan ilk alternatif Google Maps’dir. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar istedikleri mekânı yeni bir konum olarak ekleyebilirler.

Google Maps ile Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Konum ekleme işlemi için öncelikle bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekmekte olup, bu hesap ile Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Google Maps’i (Haritalar) açın ve kaydetmek istediğiniz mekânın adını arama kısmına yazın. Mekânı bulduktan sonra kayıt bilgilerini oluşturarak konum olarak kaydedin. Google Maps’e istediğiniz yeri konum olarak ekledikten sonra Instagram’a giriş yapmalı ve istediğiniz fotoğrafı paylaşırken, konum ekleme özelliğine tıklamalısınız. Burada haritaya ekleme özelliği bulunmakta olup, konum adı kısmına girerek Google Maps’den daha önceden oluşturduğunuz konumu seçebilir ve kaydedebilirsiniz. Yüklediğiniz adresi artık bir konum olarak kullanabilirsiniz.

Instagram konum ekleme nedir, nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Konum Ekleme Nedir, Nasıl Yapılır?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Hesap Gizliliği Kaldırma Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz instagram hesap gizliliği ve instagram hesap gizliliği kaldırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.