Instagram Limitleri Nelerdir?

Son zamanların en popüler uygulaması Instagram’da birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi limitler bulunmaktadır. Bu yazımızda Instagram limitleri hakkında bilgi vererek en güncel durumdan bahsedeceğiz.

Instagram Limitleri

Instagram’da takip, beğeni, hashtag ve paylaşım konularında limitler bulunmaktadır. Bu limitleri tek tek inceleyerek konumuza devam edelim.

Instagram Takip Limiti

Instagram’da takip ettiğiniz hesaplar en fazla 7500 olabilir. 7500 sayısına ulaştıktan sonra daha fazla kişi takip edemeyeceğinizi bildiren bir uyarı alırsınız. Aslında bu durum Instagram’ın spam hesaplara karşı aldığı bir önlemdir. 7500 sayısına ulaştıktan sonra başkalarını takip etmek istediğinizde daha önce takip ettiklerinizden temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde 1 kişi bile fazladan takip edemezsiniz. Bunun haricinde Instagram’ın 10 dakikalık ve 1 saatlik limitleri de bulunmaktadır. 10 dakikada en fazla 49 kişiyi 1 saatte ise 160 kişiyi takip edebilirsiniz.

Instagram Beğeni Limiti

Instagram’da 1 saat içerisinde en fazla 350 gönderiyi beğenebilirsiniz. Bu sınırı aşmanız durumunda beğeni özelliğiniz geçici olarak kapatılır.

Instagram Gönderi Limiti

Instagram’da paylaştığınız gönderilerde herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar paylaşımı arka arkaya yapabilirsiniz. Fakat daha önceden paylaşılan gönderileri silerken hata alındığı sıkça bildirilmektedir. Bu durum ise herhangi bir sınırlamadan kaynaklanmıyor ve geçici olarak görülüyor. Bu nedenle gönderi silme işlemini de limitsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Instagram Video Yayınlama Limiti

Instagram limitleri konusunda son başlığımıza geldik. Instagram’da bir video paylaşmak istediğinizde bazı sınırlamalar ile karşılaşabilirsiniz. Paylaşacağınız video 3 saniyeden kısa ve 60 saniyeden uzun olmamalıdır. Bu limitlerin dışına çıktığınızda videoyu paylaşmanıza sistem tarafından izin verilmez.

Instagram’da beğeni limitini çok sık aşmanız durumunda hesabınız süresiz olarak kapatılabilir. Bu nedenle limit aşmamaya özen göstermelisiniz. Instagram limitleri normal bir kullanıcının ulaşabileceği en yüksek sayılara göre belirlemektedir. Bu nedenle hesabınızı normal dışı kullanmak, spam hesap olarak algılanmanıza neden olabilir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hikayeler Anında Cevap Sistemi ve Bildirim Sistemi Nasıl Çalışacak?

Instagram limitleri nelerdir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Limitleri Nelerdir?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir? başlıklı içeriğimiz instagram mail adresi nasıl değiştirilir ve instagram mail adresini öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.