Instagram Mesajları Bilgisayardan Okunabilir mi?

 

Günümüzde çok fazla kullanıcısı bulunan fotoğraf ve video paylaşımlarının yoğun olarak yapıldığı sosyal medya ağı olan Instagram sadece bahsi geçilen bu konulardan ibaret değildir. Instagram üzerinden arkadaşlarımızla da mesajlaşabiliyor ve görüp beğendiğimiz gönderileri arkadaşlarımıza mesaj olarak gönderebilmekteyiz. Yani diğer hızlı iletişim araçları olan uygulamalarda olduğu gibi mesajlaşma sistemi Instagram üzerinde de sürdürülebilmektedir. Öyle ki özellikle ünlü kişilere ya da örneğin Youtube mecrası ile ünlenmiş olan Youtuber’lar, influencerlar, blogger ya da vloggerlar gibi ünlenmiş insanlara Instagram üzerinden mesaj atılabilmektedir ve bu şahıslara ulaşmak çok daha kolay olmaktadır. Bu anlamda Instagram mesajları kullanıcıların çok yoğun bir şekilde odaklandığı bir alan olmaktadır. Bununla birlikte çoğu zaman da belli başlı konularda sorular getirmektedir. Bu açıdan direkt mesaj yöntemi olarak kullandığımız mesajlaşma sisteminde mesajlar sadece mobil cihazlar üzerinden mi görüntülenebilmektedir yoksa bilgisayarlar üzerinden de okuyabilir miyiz en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Şimdi bu soruyu sizler için cevaplandıracağız.

Instagram Mesajlarını Bilgisayar Üzerinden Okuma

Instagram üzerinden Instagram mesajları mobil cihazda olduğu gibi basitçe okuyabilmek pek mümkün değildir. Kısacası telefonlarınızdan girmiş olduğunuz zaman sağa kaydırarak mesajlar bölümüne girmek mümkün değildir. Peki, bu durumda neler yapmamız gerekiyor, Instagram mesajları bilgisayar üzerinden okunabilmesi için ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor bunları inceleyeceğiz. Belirtilmesi gerekir ki Instagram mesajları okuyabilmek için öncelikle bilgisayarımıza bazı programlar yüklememiz gerekecektir. Belli başlı alternatif programları bu anlamda bizlere yardımcı olacaktır bu adımları aşağıda bulabilirsiniz.

Bilgisayarda Instagram Mesajları Açma Yöntemleri

Belli başlı android uygulamalarını mobil cihaz yerine bilgisayarlardan kullanabilmek adına pek çok emülatör programları mevcuttur. Sözü edilecek olan emülatör programları nedeniyle bilgisayarlarınızı bu mobil cihazlarda kullanılan app ve oyunları yürütebileceğiniz bir alana dönüştürebilmek mümkündür. Bu şekilde aslında mobil cihazlarınızda yer alan bütün android oyunlar ve appleri mobil cihaz üzerinden kullanıyor gibi bilgisayarlarınızdan kullanabilmek mümkündür. Bu yöntemlerden bir tanesi Bluestack uygulamasıdır. Bu emülator programını yükleyerek bilgisayar üzerinden Instagram mesajları okuyabilmek mümkün olabilmektedir.  Bluestack uygulamasını indirmek için yükleme yapıldıktan daha sonra bahsi geçen bu yazılımın yüklemesi yapılacaktır. Bunun üzerine birkaç dakika geçtikten daha sonra bluestack programı kendisini yapılandıracaktır. Bu yapılandırma gerçekleştirdikten hemen sonra karşınıza bir ekran gelecek ve Hoş geldiniz yazısıyla karşılaşacaksınız. Bu ekran karşınıza geldiği zaman OK seçeneğine basarak geçmeniz gerekmektedir.

Programı kurduktan sonra Google sizlerden kimlik bilgilerinizin gerçekliği için doğrulama isteyecektir. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra tıpkı android cihazlarınızda olduğu gibi Google’ın play store mağazasına girerek aynı mobil cihazlardaki gibi yöntemleri izleyerek Instagram uygulamasının yüklemesi yapılmalıdır ve bu sayede bilgisayar üzerinden Instagram’a erişme seçeneği gerçekleşecektir. Instagram mesajları bilgisayar üzerinden okuyabilmemiz için gerçekleştireceğimiz adımlar arasında en yaygın olanı bluestack programını kullanmaktır. Bunun dışında da belli başlı bazı emulator programları yayınlansa da aralarında en başarılı olanı Bluestacks programıdır. Kısacası doğal yollardan bilgisayar üzerinden Instagram mesajları okumak mümkün değildir, Instagram’ın web sürümü çok geliştirilmiş değildir ancak bahsettiğimiz gibi belli programlar ile Instagram mesajları erişimi gerçekleşecektir. Son yapılan yeniliklerden birisi de Windows 10 üzerinde Instagram’ı kullanabilmektir. Windows 10 cihazınızda sol alt kısımda bulunan uygulamalar yerinde Instagram appini araştırıp bu uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Bunun üzerine Instagram uygulamasına bilgisayar üzerinden erişebileceksiniz ancak ne yazık ki bu da bizlere Instagram mesajları erişimi sağlamamaktadır. Dolayısıyla şuan için Instagram mesajları erişimi yalnızca Bluestacks programı üzerinden olmaktadır.

Dikkat!

Instagram mesajlarını okuma ve diğer birçok özelliği yapabilmenize imkan veren birçok program ve uygulama bulunmaktadır. Fakat bu uygulamalara son derece dikkat etmelisiniz. Kullanıcı bilgilerinizi verdiğiniz bu uygulamalar kişisel bilgilerinizin güvenliğini tehdit edebilir. Bu nedenle öncelikle güvenliğinizi göz önünde bulundurarak bu programlardan uzak durmanız tavsiye edilir.

Instagram mesajları bilgisayardan okunabilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram mesajları bilgisayardan okunabilir mi konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Mesajları Bilgisayardan Okunabilir mi?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır? başlıklı içeriğimiz facebook messenger bildirimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.