Instagram Ortak Canlı Yayın için İstek Dönemi Başladı

Instagram Ortak Canlı Yayın

Instagram Ortak Canlı Yayın özelliği uzun süre önce duyurulan bir özellik olmuştu. Geçtiğimiz aylarda ilk kez duyurulan özellik sayesinde, Instagram kullanıcılarının arkadaşlarıyla beraber canlı yayın yapabilecekleri açıklanmıştı. Tıpkı tek ekran üzerinde oynanan çoklu oyunlarda olduğu gibi ekranın ikiye bölünmesiyle beraber kullanılacağı açıklanan yeni özelliğin, deneme aşamasında olması ise eleştirilen nokta olmuştu.

Fakat Instagram bu kez elini çabuk tuttu ve denemeleri çok kısa süre içerisinde tamamladı. Kısa süre önce yeni canlı yayın sistemi kullanıma girdi. Bugün yapılan açıklama sonrasında ise Instagram Ortak Canlı Yayın sistemi için yepyeni bir özellik daha ortaya çıktı. Üstelik daha önce açıklanan canlı yayının nasıl yapılacağı bilgilerinden farklı olarak bu kez, canlı yayına katılma isteğinin nasıl yapılacağı da açıklandı.

Instagram Ortak Canlı Yayın Katılma İsteği Gönderme

Kısa süre önce duyurulan ve kullanıma giren yeni özelliğin nasıl detaylara sahip olduğunu biliyoruz. Instagram Ortak Canlı Yayın sistemiyle beraber kullanıcıların aynı ekran üzerinde, aynı anda canlı yayın yapmaları mümkün kılınıyor. Fakat burada iki ihtimal karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar canlı yayını yapan kullanıcının, arkadaşlarını davet edebileceğini görmüştük.

Instagram Ortak Canlı Yayın

Özelliğin yayınlanmasının ardından ise canlı yayını yapan değil, canlı yayını izleyen kullanıcıların da video katılmaya isteği gönderebileceği ortaya çıktı. Hatta Instagram Ortak Canlı Yayın sisteminde video katılma isteğinin nasıl gönderileceğini anlatan yardım sayfaları da oluşturulduğunu gördük. Peki, bu işlem nasıl yapılıyor? Canlı yayını izlerken ortak canlı yayına katılma isteği nasıl gönderilir?

  • Canlı yayını izlerken, bu ekrandan “istek gönder” butonunun gözüktüğünü göreceksiniz. İstek gönder kısmına tıkladıktan sonra, bir sonraki aşamaya geçilecek.
  • Burada tüm yetki canlı yayını yapan kullanıcı da oluyor.
  • Eğer canlı yayını yapan kullanıcı isteğinizi kabul edecek olursa, isteğin kabul edildiğini gösteren bir bildirim alıyorsunuz ve hazırlanmanız isteniyor. Ardından canlı yayına katılıyorsunuz.
Instagram Ortak Canlı Yayın için İstek Dönemi Başladı
4.5 (90.19%) 414 votes

Önceki yazımızda Web Sürüm için Instagram Hikayeler Müjdesi Geldi başlıklı içeriğimiz hikayeler web, instagram güncelleme ve Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.