Instagramda Sayfa ya da Grup Kurulabilir mi?

Instagram’ın kullanıcılarının gün geçtikçe artmasıyla birlikte Instagram sayfa kurma ve grup kurma aşamalarının nasıl olduğu merak edilmektedir. Instagram’da sayfa ve grup kurulabilir. Öncelikle Instagram sayfa kurmaktan bahsedelim;

Instagram Sayfa Kurma

Instagram’da sayfa kurmak tıpkı normal hesap açmak gibi basittir. Fakat sayfa kurmak için açılacak yeni hesaba bir kaç ayar yapılmalıdır. Instagram’da var olan hesabınız varsa bu hesabınızın üzerinden Instagram sayfası açılamaz. Ancak bu iki hesap arasında geçiş yapabilirsiniz. Yeni bir e-posta veya telefon numarasıyla bir Instagram hesabı açmanız gerekmektedir. Instagram profilinize gelin ve sağ üst köşede bulunan (…) üç noktaya (iPhone’da dişli çark) tıklayın ve açılan sayfanın en altında yer alan hesap ekle seçeneğini seçin. Açılan sayfada istenilen bilgileri girin. Instagram hesapları arasında geçiş yapmak için Profil sayfasında, en üstte yer alan kullanıcı adı bölümüne dokunup, geçiş yapmak istediğiniz profili seçmeniz yeterlidir. Şimdi hesabı sayfaya dönüştürelim. Öncelikle Instagram sayfamızın seçenekler kısmından Gizli Hesap özelliğini kaldıracağız. Böylece paylaştığımız tüm içerikler herkes tarafından gözükecektir. Bu da sayfamızın daha çok kişi tarafından görülmesini sağlayacak ve yeni takipçiler kazanmamızı sağlayacaktır. Instagram sayfa kurma aşamaları bu şekildedir.

Instagram Grup Kurma

Instagram sayfa kurma işlemlerinde olduğu gibi grup kurma da basittir. Instagram’da ana sayfada sağ üst direkt mesajın girişi olan simgeye tıklıyoruz. Ona tıkladıktan sonra karşımıza çıkan sayfadaki “+” işaretine tıklıyoruz. Altta kime bölümü çıkıyor. Oradan gruba dahil etmek istediğimiz kişilerin isimlerini yazıp buluyoruz.

İstediğimiz kişileri seçtikten sonra sağ üst köşede ileri butonu çıkıyor, ona tıklıyoruz.

Bu gruba ad ver ekranı karşımıza çıkıyor. İstediğiniz bir grup ismi verdikten sonra grubumuzu açıyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Aradığım Kişi Bulunamıyor

Grubumuz aktif hale geliyor.

Instagram Hack Saldırıları Nasıl Önlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagramda Sayfa ya da Grup Kurulabilir mi?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Facebook Kullanıcı Sayısı Neden Azalıyor? başlıklı içeriğimiz facebook kullanıcı sayısı ve facebook kullanıcı sayısı nedne azalıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.