Instagram Screenshot Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

instagram-screenshot-bildirimi

En Kolay Yoldan Instagram Screenshot Bildirmi Nasıl Kapatılır ?

Eğer siz de yeni çıkan Instagram screenshot bildirimi özelliğini sevmiyor ve kapatmak istiyorsanız. Yazımızda uygulayacağımız birkaç kolay adımla bu amacınıza başarıyla ulaşabilirsiniz.

Dünyada en çok kullanılan ikinci sosyal medya uygulaması olan Instagram her geçen gün kullanıcısı sayısını arttırıyor ve buna göre kendisini de güncelliyor. En son güncelleme ile Instagram screenshot bildirimi özelliğini kullanıcılarına duyurdu. Bu özelliğe göre kullanıcılar artık ekran görüntülerini yani screenshot’larını alan diğer kullanıcıların kim olduklarını görebilecekler.

Yeni özellik daha önce Snapchat kullananların çok yakından bileceği bir özellik. Ancak Instagram’ın ekran görüntüsü özelliği  Snapchat ile aynı şekilde çalışmıyor. Snapchat‘te çalışan özellik ekran görüntüsü alındığı anda kişileri uyarıyordu ancak Instagram ekstra bir uyarıya gerek duymadan meseleyi hallediyor.

Yalnızca Biri Defaya Mahsus Uyarılacaksınız

Instagram‘da ekran görüntüsü aldığınızda eğer ilk seferiniz ise Instagram size bir uyarı mesajı gönderiyor. Bu uyarı mesajına göre Instagram size eğer aynı davranışı tekrarlarsanız bir daha sizi uyarmayacağını belirten bir mesaj iletiyor. Ardından gerçekleştireceğiniz her ekran görüntüsü alma işlemi direkt olarak, ekran görüntüsünü aldığınız kişinin izleyici listesinden görülebilecek. Yani ekran görüntüsünü aldığınız kullanıcı kimlerin hikayesinin ekran görüntüsünü aldığını, hikayesini izleyenler arasından görebilecek.

instagram-ekran-görüntüsü-alındı-uyarısı

Instagram bu özelliğin daha kullanışlı bir şekilde çalışması için bir yöntem geliştirmiş ve bu yönteme göre sizin hikayenizi ekran görüntüsü almak yoluyla kopyalayan kişinin adının yanında bir işaret belirecek. Bu işaret hikayenizi izleyenleri görebildiğiniz “izleyenler” bölümünden görüntülenebilecek. Kullanıcı adının yanında ekran görüntüsü alma işaretini gördüğünüz kullanıcıların hikayenizi kopyaladığını böylelikle çok kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Bu özelliği en çok sevecek olan kişiler muhtemelen Instagram‘ın kadın kullanıcılarıdır. Çünkü özellikle erkekler tarafından sosyal medya üzerinden sıklıkla rahatsız edilen kadınlar bundan sonra hikayelerinin kimler tarafından kaydedildiğini görerek o kişilere karşı önlemler alabilecek. Hatta isterlerse o kişileri Instagram üzerinden engelleyebilecekler. Instagram’da kişileri engellemek ile ilgili yazımıza blog sayfamızın ana sayfasında bulunan arama çubuğu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagramda Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?
Instagram-ekran-görüntüsü-bildirimi-nasıl-kapatılır (2)
Resme Tıklayarak Büyütebilirsiniz

Yeni Instagram Screenshot Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

Yeni güncelleme pek çok kişiyi heyecanlandırsa da bazı Instagram kullanıcılarını pek memnun etmiş görünmüyor. Bunun sebebi ise stalker diye tabir edilen sosyal medya sapıkları diyebiliriz. Bu kişiler takip ettikleri kişileri farklı farklı hesaplar açarak takip ediyor ve bazen de iş yargıya kadar yansıyor.

instagram-ekran-görüntüsü-bildirimi-nasıl-kapatılır

Bu gibi kişilere her ne kadar yol göstermek istemesek de, bizi takip eden okurlarımızın sosyal medya hakkında bilgi almalarını kolaylaştırmak ve Instagram hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlere sağlamak üzere çalıştığımızı belirtmemiz gerekiyor. Bu nedenle Instagram ekran görüntüsü bildirimini karşı tarafa göndermeden nasıl ekran görüntüsü alınabileceğini sizlere anlatacağız.

Öncelikle belirtelim bizim yaptığımız araştırmalara göre bildirimsiz ekran görüntüsü almanın üç farklı yolu var.

Bu yollardan ilki gerçekten uygulaması ve kullanması en kolay olanı. İlk yöntemde yapmanız gereken tek şey telefonunuzu uçak moduna almak ve ardından istediğiniz Instagram hikayesinin ekran görüntüsünü almak. Bu yöntemde bildirim gitmemesinin sebebi ekran görüntüsü aldığınız sırada internet bağlantınızın olmayışıdır. Eğer internetinizi Instagram hikayesini görüntülemeden önce kapatırsanız hikayeyi uçak modundayken görüntüleyemezsiniz. Bunun için önce hikayeyi açmalı daha sonra telefonunuzu uçak moduna almalısınız. Gördüğünüz gibi oldukça kolay bir yöntemle ekran görüntüsü alındı bildirimi göndermeden işlemi başarı ile hallettik.

İkinci ve üçüncü yöntem birbirine oldukça benziyor. İki yöntemde de ekran görüntüsü almak için bir aracı program kullanmanız gerekiyor. Mobil olarak bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız Instagram Story Regram uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Ancak bilgisayarınızdan ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız Instagram Web üzerinden de benzer programlar kullanarak işlemi bildirimsiz tamamlayabilirsiniz.

 

Instagram Screenshot Bildirimi Nasıl Kapatılır ?
4.2 (83.85%) 26 votes

Önceki yazımızda Instagram Canlı Yayın Bildirimleri ve Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır ? başlıklı içeriğimiz Instagram Canlı Yayın, instagram canlı yayın bildirimi ve instagram son görülme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

+ +