Instagram Son Görülme Özelliği Açma ve Kapatma

Instagram son dönemde yapmış olduğu güncellemelerle adeta kendisini yeniliyor. Bazen tasarımda radikal olmayan küçük değişiklikler bazen ise Instagram son görülme gibi özellikler sayesinde kendini yenileyen sosyal medya platformu böylece kullanıcı kitlesini daha da arttırmayı hedefliyor.

Instagram Son Görülme Özelliği Nedir?

Sosyal medya ve akıllı telefon kullanıcılarının birçok uygulamadan bildiği son görülme özelliği en basit ifade ile kişilerin söz konusu uygulamaya en son ne zaman giriş yaptığını gösteriyor. Instagram’a yakın zamanda gelen bu özellik sayesinde kullanıcıların en sonra ne zaman giriş yaptıkları sistem üzerinden görülebiliyor.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Instagram son görülme özelliği sadece direct üzerinden mesajlaşan kişiler arasında çalışmaktadır. Yani herhangi bir kişinin profiline giriş yaparak ne zaman aktif olduğunu öğrenmek mümkün değildir. Birbiriyle mesajlaşan kişiler için geliştirilen bir özelliktir. Bu özellikle bazı kişilerin hoşuna gitmişse de bazı kişilerin rahatsız olmasına neden olmuştur.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bu özellikten rahatsız olan kişilere Instagram tarafından kapatma hakkı verilmiştir. Yani isteyen kişiler son görülme özelliğini kapatarak sistemde böyle bir bilginin yer almasını engelleyebilir. Bunun için izlenmesi gereken yol işe şu şekildedir:

  • Instagram hesabına giriş yapan kullanıcılar seçenekler bölümüne geçiş yapmalıdır.
  • Dişli çark simgesine tıklayarak seçenekler bölümüne geçiş yapan kullanıcılar buradan yapabileceklerinin listesini görecektir.
  • Listede yer alan “Hareket Durumunu Göster” seçeneği üzerinden son görülme özelliği açık ya da kapalı hale getirilebilir.

Instagram Son Görülme Özelliği ile İlgili Diğer Hususlar

Instagram tarafından sunulan bu özelliğin telefonlarında olmadığını söyleyen kişilerin mutlaka güncelleme yapması gerekiyor. Eğer telefonlarda yer alan Instagram uygulaması güncellenirse sorun halledilmiş olacaktır.

Instagram son görülme özelliğini açma ve kapatma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram son görülme özelliğini açma ve kapatma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Son Görülme Özelliği Açma ve Kapatma
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Twitter Takip Etmeyenler Nasıl Takipten Çıkarılır? başlıklı içeriğimiz twitter takip etmeyenler ve twitter takip etmeyenleri silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.